Degutiškių geriausias derlius – 11 naujagimių

1 p_deguciai_sokinejaYra gyvenviečių, kurios švenčių metu pagerbia gražiausių sodybų šeimininkus, daugiausiai nusipelniusius gyvenvietei žmones. Degutiškiai turi tradiciją suskaičiuoti brangiausią gyvenvietės derlių – per metus – nuo liepos 1 dienos iki liepos 1 dienos – gimusius kūdikius. Šiemet jų degutiškių šeimose gimė bemaž dvigubai daugiau nei pernai – 11. Praėjusių metų šventėje buvo pristatyti tik 6 naujagimiai.

 Degutiškiai šiemetinį savo renginį pavadino „Šventė į kiekvieno širdį“. Bendruomenės pirmininkė Irena Vismantienė sakė, kad gyvenvietės šventė organizuojama jau 20-ąjį kartą, tačiau tiek daug kaimo žmonių ir atvažiavusių svečių sulaukta gal pirmą kartą.

Džiaugėsi dėl gero oro

Degutiškiai visu urmu į šventės pradžią susirinko nevėluodami – 18 valandą, kai tik pradėjo koncertuoti svečiai iš Inkaklių – kaimo kapela „Ašvelė“, kuriai vadovauja Vidilija Aidukienė. Linksmos liaudiškos dainos ir armonikos muzikos garsai kaip mat išjudino žmones šokti ir dainuoti kartu su ansambliu.DEGUCIU _10

Visus, einančius į šventės vietą, džiugino eksponuojama ūkininkės iš Žalpių kaimo Vilijos Eičienės fotografijų paroda.

Profesionali renginių vedėja, šilutiškė Jolita Raštutienė šventę atidaryti pakvietė Šilutės r. savivaldybės merą Vytautą Laurinaitį ir Žemaičių Naumiesčio seniūną Virginijų Stasiulį.

Savivaldybės ir seniūnijos vadovai bendruomenės pirmininkei Irenai Vismantienei padovanojo japoniškojo šermukšnio medelį.

Degutiškius sveikino ir Seimo narys, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Alfredas Stasys Nausėda. Jie netgi linksmai padėkojo parapijos klebonui Stanislovui Anužiui, kad jis išmeldė gerą orą degutiškių šventei. Mat visi prisimena, kad per pernykštę šventę lietus pliaupte pliaupė, į šventę susirinkę žmonės basi braidžiojo po tvinstančią aikštę, batus pasiėmę į rankas.

Gerų emocijų, pabendravimo su kaimynais ir naujų pažinčių linkėjo savivaldybės politikai Vidas Gečas, Arūnas Pupšys, Antanas Kubaitis.

Klebonas S.Anužis užbaigė sveikintojų maratoną ir paneigė prielaidas, jog labai stengėsi melsti Dievulio geresnio oro. Pasak klebono, „prie gero noro nėra blogo oro“. Jis palinkėjo visiems geros nuotaikos, atsidūkti iki ryto 10 valandos, o sekmadienį 10.30 valandą sueiti į Šv. Mišias Degučių šv. Ferero bažnyčioje.

10 metų – bendruomenei

DEGUCIU _12Degučių bendruomenės pirmininkė I.Vismantienė sakė, kad bendruomenės organizacijai jau sukako 10 metų. Ji padėkojo pirmąjai oficialiai bendruomenės pirmininkei Nijolei Stanelienei, kuri tvarkė visus steigimo dokumentus ir rūpinosi suremontuoti bendruomenės namus.

Padėkos raštus įteikė ir buvusiam bendruomenės pirmininkui Stasiui Šikšniui bei aktyviausiems nariams Vladislovui Balčiauskui ir Stasiui Šarkauskui.

I.Vismantienė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad šiemet svarią paramą bendruomenei organizuoti šventę suteikė LR Žemės ūkio ministerija. I.Vismantienė kartu su Angelija Bružiene parašė paraišką ir gavo lėšų iš ministerijos finansuojamos programos „Nacionalinė parama kaimo bendruomenių veiklai“. Ministerija lėšų skyrė renginio įgarsinimui, koncertuojančių svečių maitinimui ir renginio viešinimui.

Be to, kaip ir kasmet, šventę organizuoti padėjo visi bendruomenės nariai, gardamiškiai ūkininkai, Šilutės savivaldybės politikai Antanas Martinkus, Antanas Kubaitis, Arūnas Pupšys ir Vidas Gečas. Paramos suteikė įmonės UAB „Statyk pats“, UAB „Gardama“, UAB „Robega“ bei Šilutės kredito unija.

Pasveikinti 11 mažiausių degutiškių

Aidint degutiškių folkloro kolektyvo „Pilutė“, kuriam vadovauja Adma Baltutienė, „Ilgiausių metų“, prie scenos buvo sukviesti tėveliai, kuriems per metus nuo praėjusios šventės gandrai atnešė net 11 naujagimių. Beje, viena iš šio būrelio mažylių – Liucija Petrauskaitė – į pasaulį atėjo būtent pernykštės šventės dieną.

Dovanėlės ir balionai atiteko visiems pirmojo gimtadienio belaukiantiems degutiškiams: Kornelijai Avižiūtei, Domantui Eidėnui, Saulei Letukaitei, Augustui Mažonui, Dovydui Stasiuliui, Emai Ripinskytei, Dominykui Surginui, Pijui Tolkmitt, Auksei Urbaitytei ir Jonui Stancikui. Jonuko tėveliai Jūratė ir Gvidonas Stancikai jau buvo emigravę į užsienį, tačiau, kai gimė sūnus, sugrįžo jį auginti gimtinėje.

„Pilutės“ ansamblio nariai ne tik traukė visiems kraštiečiams žinomas dainas, bet ir šoko, ir žaidė senokai primirštus žaidimus. Kiekvieną kartą į šokių ar žaidimų sūkurį jie įtraukė ir žiūrovus.

Vėliau koncertavo jaunimo grupės E.G.O., „Husarai“. Linksmybės truko gal ne tiek, kiek siūlė klebonas S.Anužis, bet iki sutemos. Šventė baigėsi fejerverkais.