Dėl netaisyklingo kaukės dėvėjimo – įspėjimai

Visą savaitgalį policijos pareigūnai tikrino parduotuves, kavines, restoranus, barus, naktinius klubus ir kitas pasilinksminimo ir žmonių susibūrimų vietas. Dėl apsauginių kaukių nedėvėjimo Lietuvoje savaitgalį nubausta 11 žmonių, Šilutės rajone nubaustų nebuvo, tik įspėti.

policija tikrino

Dar ketvirtadienį Tauragės AVPK išplatino pranešimą, kad pareigūnai tikrins ar vykdomi Sveikatos apsaugos ministro nustatyti reikalavimai. Daugeliui žmonių pasipiktinimą sukėlė, kad nuo penktadienio įsigaliojo reikalavimas dėvėti nosį ir burną dengiančią kaukę prekybos ir paslaugų teikimo, laisvalaikio ir pramogų vietose, oro uostuose, viešajame transporte.

Tauragės AVPK atstovė spaudai Greta Kęsminaitė informavo, kad prevencinės priemonės metu visoje Tauragės AVPK aptarnaujamoje teritorijoje buvo patikrinti 102 objektai. Grubių pažeidimų nenustatyta, nubaustų žmonių nėra. Patikrinimų metu nustatyti du atvejai, kai nebuvo dezinfekcinio skysčio, bet perspėjus operatyviai sureaguota. Aštuoni atvejai, kai kaukė buvo dėvima netaisyklingai, asmenys irgi įspėti.

Rugpjūčio 20 d. Šilutės r. PK pareigūnai lankėsi 9 miesto ir rajono maisto prekių parduotuvėse, kur stebėjo ar parduotuvės pardavėjos bei pirkėjai dėvi apsaugos priemones. „Pažeidimų nenustatyta, džiaugiamės, jog visose tikrintose vietose ir pardavėjos, ir pirkėjai tvarkingai dėvėjo apsaugos priemones, prie kasų laikėsi saugaus atstumo“, – sakė Šilutės r. PK bendruomenės pareigūnė Jurgita Kaktienė.

Rugpjūčio 20 – 23 d. Šilutės r. PK pareigūnai tikrino kaip laikomasi reikalavimų maitinimo įstaigose ir viešuose renginiuose. Tikrintos miesto ir rajono kavinės ir barai, degalinės, picerijos ir greito maisto kioskeliai. Pažeidimų nustatyta dėl kaukių dėvėjimo maitinimo įstaigose, 1 metro atstumo nesilaikymo bei  dezinfekcinio skysčio nebuvimo. Pasak J. Kaktienės, nubaustų nebuvo, pareigūnai tik perspėjo ir informavo, jog dar kartą užfiksavus pažeidimus bus taikomos administracinės atsakomybės priemonės.

Priminsime, kad rugpjūčio 11 d. 250 Eur bauda buvo nubausta kaukės nedėvėjusi padavėja Vilkyčių kavinėje.

Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad dėl privalomų nurodymų nesilaikymo gresia nuo 500 iki 1,5 tūkst. eurų baudos, juridiniams asmenims – nuo 1,5 iki 6 tūkst. eurų baudos.

Saviizoliacijos privalo laikytis žmonės, atvykę iš šalių, kur sergamumo koronavirusu rodiklis ne mažiau kaip 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų.