Dėl pažeidimų gausos Šilutės-Pagėgių apygardoje gresia rezultatų anuliavimas?

siluteje-sulaikyta-moteris-kuri-galimai-pirko-balsusPolicijos departamentas praneša, kad iki 18 val. policija gavo 81 pranešimą apie galimus rinkimų pažeidimus. Tauragės apskrities VPK Šilutės r. policijos komisariate pradėtas 1 ikiteisminis tyrimas.

Pranešimų gauta apie neleistiną rinkimų agitaciją, taip pat apie galimus balsų pirkimus, apie įtartinus asmenis ir automobilius, kuriais neva vežami rinkėjai. Daugiausiai pranešimų – iš Vilniaus ir Šiaulių apskričių bei Šilutės-Pagėgių rinkimų apygardos. 

„Policija reaguoja ir tikrina kiekvieną pranešimą, tačiau ne visi jie pasitvirtina”, – rašoma Policijos departamento pranešime.

Pasak Policijos departamento, 14 val. 26 min. policija gavo pranešimą, kad Šilutėje, H.Šojaus gatvėje, prie prekybos centro „Maxima”, asmenys galbūt parduoda balsus.

Į Šilutės rajono policijos komisariatą pristatyta 36 metų moteris, kuri galėjo pirkti rinkėjų balsus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise.

Pašyšiai. / Asociatyvi Astos Alkaitės nuotr.Dieną tikrindami pranešimą iš Pašyšių rinkimų apylinkės (Šilutės-Pagėgių rinkiminė apygarda Nr.32) apie galimą balsų pardavinėjimą, Tarvydų kaimo (Šilutės r.) kelyje Šilutės policijos pareigūnai šiandien, sekmadienį, sulaikė keturių asmenų grupę.

Šie rinkėjai, giminystė saitais susiję apylinkės gyventojai, buvo pristatyti į policijos komisariatą.

„Aiškinamės situaciją, bet patvirtinančių minėtus įtarimus duomenų tikrai dar neturime“, – žurnalistei sakė Šilutės kriminalinės policijos vadovas Vaidas Petniūnas.

Jis paneigė Policijos departamento išplatintą informaciją, jog sulaikytieji yra asocialūs asmenys. Dėl Šilutės r. sulaikytų 4 asmenų atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą.

Šilutės-Pagėgių rinkiminėje apygardoje Nr.32 antrajame rinkimų į Seimą ture varžosi socialdemokratas Artūras Skardžius ir „tvarkietis” Kęstas Komskis.

Dėl galimų rinkimų pažeidimų išankstinio balsavimo metu spalio 25-26 dienomis Šilutės rajone buvo gauta 10 pranešimų, dėl 1 iš jų pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal LR BK 172 str. (trukdymas pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise).

Balsavimas rinkimų apylinkėse vyksta nuo 7 iki 20 valandos.

ATNAUJINTA 2012 m. spalio 28 d. 19:20 Pasak portalo DELFI, dėl pažeidimų gausos vis stiprėja tikimybė, kad rinkimų rezultatai bus panaikinti ne tik Zarasų-Visagino, kur jie buvo anuliuoti dar prieš antrąjį turą, bet ir Šilutės-Pagėgių apygardoje.