Dėl šiukšlių konteinerių vietų visada galima diskutuoti

Siuksliu konteineriaiSu maišeliu šiukšlių – į gatvę, o ja – dar 300-400 metrų iki konteinerio. Tokia kasdienybe piktinasi grupelė šilutiškių, gyvenančių Sodų gatvėje, kuriems toks atstumas susidaro iki artimiausių Cintjoniškių gatvėje pastatytų šiukšlių konteinerių.

Pradėjusios aiškintis, ar tokia kasdienybė išties normalu, „Šilutės naujienos“ išgirdo ir kitokių nuomonių.

Dėl maišelio šiukšlių – į kitą gatvę

Iš Sodų g. 11 ir 19 namų kelis šimtus metrų pėdinti iki atliekų konteinerių nori ne kiekvienas. „Gerai, jei tenka eiti į paduotuvę – pakeliui išnešame ir šiukšles. Bet jei leistis į tokią „kelionę“ tenka tik dėl maišelio atliekų, o ypač – žiemą, kai slidu, tikrai būna ir pikta, ir savo laiko gaila“, – pasakoja grupelė šilutiškių.

Žmonės mano, kad jei atliekų vežėjai sugeba imti solidžius mokesčius už jų išvežimą, tai tegu malonėja savo paslaugą prie namų suteikti.

Konteinerių išdėstymo tinklą kuria nuo 2000-ųjų

Rajono savivaldybės gamtosaugininkas Remigijus Rimkus pasakoja, jog už vietų konteineriams parinkimą atsakingi ne atliekų vežėjai. Konteinerių tinklas mieste pradėtas derinti dar apie 2000-uosius metus, kuomet buvo nupirkti pirmieji konteineriai. Tai buvo laikas, kai nemažai gyventojų kratėsi galimybės sudarinėti sutartis su šiukšlių vežėjais, o atliekas slapčia nešė į bendruosius konteinerius. Jie visada būdavo perpildyti, kalnai atliekų mėtydavosi ir aplink juos.

Vėliau Šilutėje įrengti požeminiai konteineriai, kurie – to nepaneigs niekas – yra žymiai pranašesni. Jie sandarūs, todėl iš jų nei šiukšles kas nors iškrapštys, nei nemalonūs kvapai aplinkui sklinda. Taigi miestas tapo visapusiškai švaresnis. 

Sprendžiant, kuriose vietose turėtų stovėti konteineriai, apsvarstyti įvairūs variantai. Pasirinktos vietos, prie kurių nebūtų sunku privažiuoti sunkiasvorėms šiukšlių išvežimo mašinoms, galvota ir apie tai, kad ankstyvi rytiniai važiavimai neturėtų trikdyti daugiabučių gyventojų miego.

„Vadovavomės nuostata, kad žmogus turi saugiai atsikratyti buitinių atliekų“, – sako R.Rimkus.

Galima siūlyti naujas konteinerių stovėjimo vietas

Yra įvairiai galvojančių šilutiškių. „Vienam patinka, kai konteineris stovi po langu ar prie durų, o kitam priimtiniau, kad jo nebūtų nė matyti, nes žmonės nori būti apsaugoti ir nuo nemalonių kvapų, ir nuo musių kaimynystės“, – sako gamtosaugininkas.

Beje, pastaraisiais metais skundai dėl konteinerių išdėstymo lyg ir liovėsi, vadinasi, dabartinis jų tinklas daugumai šilutiškių yra priimtinas.

Anot R.Rimkaus, reikėtų nepamiršti, kad ir paėjėti kartais visai neprošal. Juk, pavyzdžiui, atliekoms rūšiuoti skirti konteineriai irgi nestovi kiekvienoje gatvėje. Bet jei žmogus sąmoningas ir supranta tokio darbo prasmę, jis mielai paeina tuos 100 ar kiek daugiau metrų, bet savo išrūšiuotas atliekas sudeda į tam skirtus konteinerius.

Kaip ten bebūtų, jau pastatyti konteineriai, pasak R.Rimkaus, nėra nepajudinami, diskutuoti dėl naujų vietų galima visada. Turintys racionalių pasiūlymų šilutiškiai pirmiausia turėtų kreiptis į seniūniją, kurios specialistai vertins, ar ten naujoje vietoje pastatyti konteinerius išties būtų tikslinga.

„Kai gausime lėšų, mieste pastatysime dar daugiau požeminių konteinerių, nes dar tikrai yra vietų, kur jų reikėtų“, – pažadėjo R.Rimkus.