Didžiausia Lietuvoje šluota – Šilutės jaunųjų dailininkių kūrinys

sluotike8 metrai 76 centimetrai – tokio aukščio šluota tikriausiai bus pripažinta didžiausia mūsų šalyje ir įrašyta į Lietuvos rekordų knygą.

Tokią milžinišką šluotą pagamino visai ne galingi stipruoliai, o dvi jaunos šilutiškės – 16-metė Julija Gaidelytė ir 15-metė Emilė Balodytė, Šilutės meno mokyklos Dailės skyriaus moksleivės, padedamos mokyklos darbuotojų.

sluotaaVakar vakare Dailės skyriaus kiemelyje vyko šluotos matavimo ceremonija. Dailės mokytojas metodininkas Andrius Sirtautas, paskatinęs merginas imtis gigantiškosios kūrybos ir išsiaiškinęs rekordų registravimo ypatumus, sakė, kad reikalaujama rekordo fiksavimo procedūrą patikėti trims su rekordo kūrėjais nesusijusiems skirtingų sričių atstovams. Vienas turėtų būti žiniasklaidininkas.

Tad „dailiokių” surištą šluotą apsiėmė matuoti architektas Egidijus Vidrinskas, Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas, procesą stebėjo „Šilutės naujienų” redaktorė Skirmantė Galvydė.

Paaiškėjo, kad šluotos ilgis nuo koto pradžios iki pat šluotražio galiukų, yra 8,76 m. Vien koto ilgis – 6,30 m, o pats beržinių šakų šluotražis siekė 3,40 m.

Pasak A.Sirtauto, išmatuoti atskiras šluotos dalis reikėjo todėl, kad rekordus registruojanti agentūra „Factum” informavo, jod į rekordus pretenduojantis daiktas turi būti proporcingas realiam daiktui. Taigi specialistai įvertins, ar šilutiškių šluota – milžinė yra proporcingai padidinta palyginti su įprasta šluota.

Šluotos matmenys surašyti į protokolą ir išsiųsti į agentūrą „Factum”. O įspūdingojo kūrinio autorės dabar su pedagogais tariasi, kurioje vietoje galėtų viešai eksponuoti rekordininkę – juk pamatyti neįtikėtino dydžio šluotą, atremtą į sieną, būtų įdomu tūkstančiams šilutiškių ir miesto svečių. Juk po kelių dieną – ir Šilutės gimtadienis!

Beje, jaunosios dailininkės, šiemet baigiančios Šilutės meno mokyklą, padarė dar vieną panašaus dydžio šluotą, tačiau jos proporcijos mažiau atitinka įprastą šluotą. Tačiau į dailininkų kalvės sieną atremtos abi milžinės kelia puikias emocijas.

A.Sirtautas sako, kad šluotos – milžinės yra vienas iš temos „Išdidinti daiktai” kūrinių, kuriuos ir ateityje planuoja kurti jaunieji dailininkai. Savo kūryba jie nuolat pradžiugina netikėtų akcentų Šilutėje pasiilgstančius žiūrovus.

Daugiau nuotraukų fotogalerijoje:
joomplu:9198 joomplu:9193