Didžiausia pagarba ir sėkmė Vydūno gimnazijai: užaugino 6 abiturientus–šimtukininkus

Kasmet vasaros vidurys Šilutėje vainikuojamas vienu gražiausių renginių – geriausiai valstybinius brandos egzaminus išlaikiusių rajono abiturientų apdovanojimu. Ši šventė – ne tik visų 12 metų mokykloje atkaklaus darbo veidrodis, bet ir padėka mokinius nuolat skatinusiems ir palaikiusiems šeimų nariams ir, žinoma, mokytojams.

Geriausių abiturientų pagerbimo ceremonija surengta H. Šojaus dvare.

Šiemet abiturientų šimtukininkų apdovanojimo šventėje, kuri surengta Šilutės Hugo Šojaus muziejaus freskų salėje, didžiausi plojimai ir pagarba skirti Šilutės Vydūno gimnazijai, nes šioje švietimo įstaigoje besimokantys dvyliktokai valstybinių brandos egzaminų metu surinko 8 šimtukus.

Šimtukas – ne atsitiktinumas

Šventinę ceremoniją vedęs Marijus Budraitis visiems susirinkusiesiems sakė, kad šimtukininkai – mūsų krašto ateitis. Tai – patys svarbiausi žmonės, kurių mokymosi rezultatai kalba patys už save. Pristatydamas bendrą geriausių rezultatų statistiką, renginio vedėjas pasidžiaugė, kad šiemet į rajoną atkeliavo 8 šimtukai, o juos atnešė 4 merginos ir 2 vaikinai. Šie šimtukai gauti iš matematikos, biologijos, angų kalbos ir fizikos dalykų.

Pranešdamas, jog visi šių metų valstybinių brandos egzaminų šimtukai priklauso vydūniečiams, M. Budraitis linksmai atvykusiuosius pasveikino: „Sveiki atvykę į Vydūno gimnazijos šimtukininkų klubą“. Tuo pačiu renginio vedėjas išsakė ir didžiausius padėkos žodžius Vydūno gimnazijos direktorei Marinai Stirbienei, kuri taip pat atvyko pasidžiaugti abiturientų pasiekimais.

Šauniuosius abiturientus ir jų mokytojus sveikino Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis ir vicemeras Tomas Budrikis. Anot mero, labai gera rajone turėti tokią gražią tradiciją ir pasidžiaugti tais abiturientais, kuriems pavyko pasiekti aukščiausius rezultatus. Mero žodžiais, tai pavyko pasiekti todėl, kad visus 12 metų šie mokiniai atsakingai žiūrėjo į pareigą, mokslus ir taip save ruošė ateičiai. Tai – darbas ir atsakomybė ne tik mokinių, bet ir jų šeimų, mokyklos mokytojų. V. Laurinaitis palinkėjo abiturientams prasmingų, įdomių studijų, o po jų – grįžti į Šilutę ir čia, kuriant laimingą gyvenimą, panaudoti savo žinias.

Šimtukininkų planai

Už aukščiausius valstybinių brandos egzaminų įvertinimus padėka ir piniginė išmoka skirta šiems Šilutės Vydūno gimnazijos mokiniams: Giedriui Eidukiui (gauti trys aukščiausi – 100 balų – įvertinimai), Gabrielei Bernotaitei, Dominykai Paičiūtei, Rokui Bočkui, Enrikai Bubulaitei, Gabijai Vanagaitei, bei jų mokytojams: Olgai Dapševičienei, Sigitai Filičkinai, Jonui Jauniui, Daivai Kėrienei, Vidai Kimondrienei, Renatai Kančauskienei ir gimnazijos direktorei M. Stirbienei.

Taigi, kas tie mūsų rajono deimantai, šauniausi ir geriausi mokiniai, nusipelnę visų pagarbos ir pasididžiavimo?

Gabrielė Bernotaitė

Gabrielė Bernotaitė

Ši abiturientė pelnė šimtuką iš matematikos egzamino, jos mokytoja D. Kėrienė.

Tiksliukė Gabrielė su „Šilutės naujienomis“ bendraudama nedaugžodžiavo. „Na, geriausiai tikėjausi išlaikyti būtent matematikos egzaminą, todėl, galima teigti, jog nuojauta tikrai  pasitvirtino“, – sakė abiturientė.

Mergina prisipažįsta, kad be gabumų tiksliuosiuose moksluose ji labai mėgsta keliones, gamtą ir muziką. Tiesa, anksčiau ji grojo fortepijonu, todėl dabar, po įtemptų mokslų gimnazijoje ir ruošimosi egzaminams, vėl svajoja sugrįžti prie šio pomėgio.

Gabrielė sako, kad norėdama pasiekti gerų rezultatų ji tikrai nemažai mokėsi. Tarp geriausiai jai besisekusių dalykų – matematika ir biologija. Gabija planuoja likti Lietuvoje ir studijuoti mediciną arba psichologiją Vilniaus universitete.

Dominyka Paičiūtė

Dominyka Paičiūtė

Abiturientė surinko šimtuką iš biologijos egzamino, jos mokytoja V. Kimondrienė.

„Manau, visi, kas daug mokosi, tikisi kuo aukštesnių įvertinimų. Aš neturėjau siekiamybės gauti būtent šimtuką iš kažkurio egzamino. Po biologijos egzamino pasižiūrėjusi preliminarius atsakymus supratau, kad galiu tikėtis aukšto įvertinimo, tad, kai pamačiau rezultatus, nuostabos didelės nebuvo“, – sako Dominyka.

Abiturientė neslepia, kad yra labai užimta, visuomet kažką veikia. Ji paatviravo, kad ir šeima jai ne kartą sakė, kad reiktų kažko atsisakyti, nes tempas buvo labai didelis, juk norėjosi visose veiklose suspėti. O tų veiklų – daug: Dominyka ir šoka, ir skaito knygas, mokykloje visada mėgo įsitraukti į renginius, kažką organizuoti.

„Turiu planų ateityje išmėginti kitas sritis, kurioms nebuvo laiko, pavyzdžiui, lauko tenisas, padelis, kaitavimas“, – dalijasi svajonėmis abiturientė.

Paklausta, ar daug laiko skyrė mokslams, Dominyka prisipažįsta, kad taip.  Daugiausiai laiko ji skyrė chemijai, o biologija, iš kurios ji gavo šimtuką, ir taip neblogai sekėsi, nors ir šiam dalykui mergina skyrė nemažai laiko.

Kol kas Dominyka dar nėra galutinai nusprendusi, ką veiks, ką studijuos ateityje. Save ji įsivaizduoja keliose ir skirtingose srityse. Beje, abiturientė laiko save tikra patriote, tad bent jau šiuo metu palikti Lietuvos nesiruošia.

Rokas Bočkus

Rokas Bočkus

Vaikinas surinko šimtuką iš anglų kalbos egzamino, jo mokytoja R. Kančauskienė.

„Šilutės naujienų“ kalbinamas Rokas prisipažino, kad jam prieš egzaminus buvo sunku nuspėti, bus ar nebus tas šimtukas. „Kai matydavau iš šono, anksčiau, man tie šimtukininkai atrodė kaip mitinės būtybės. Dabar, kai tai pavyko pačiam pasiekti, turbūt visi tie pasiekimai ir sunkumai tapo žmogiškesni“, – sako vaikinas.

Rokas pripažįsta, kad anglų kalbos egzaminas, iš kurio jis gavo aukščiausią įvertinimą, nebuvo lengvas. Svarbiausia, kad išėjęs po egzamino iš klasės jis pajuto kažką daugiau – tarsi atidavė visą save, viską, ką sukaupė per 12 metų. Paklaustas apie pomėgius, Rokas sakė, jog yra neabejingas menui: nuo filmų, muzikos, kūrybos istorijos iki dailės.

„Bandau įsisavinti kuo daugiau informacijos ir išmokti ne tik apie specifines disciplinas, bet apie patį save ir kokioje šviesoje noriu matyti save“, – sako abiturientas. Vaikinas 5 metus lankė Šilutės dailės mokyklą, kur taip pat įgijo daug žinių, išmoko kurti santykius ne tik su kitais mokiniais, bet ir su mokytojais.

Paklaustas apie ateities planus, Rokas paatviravo, jog kol kas save 4-5 metams mato Lietuvoje. Naujais mokslo metais jis ketina studijuoti Vilniaus dailės akademijoje ir bandyti paversti savo kūrybos pomėgį gyvenimo būdu. Rokas net per akademijos stojamąjį egzaminą į grafikos kryptį surinko 94 balus. O dar tolimesnei ateičiai, pasirinkimui gyventi Lietuvoje ar užsienyje, įtaką Rokui darys darbo ir kūrybos perspektyvos ir santykiai, kurie viską ir nulems. „Bet kad ir kur ar kaip pasisuktų gyvenimas, niekada nepamiršiu nei Lietuvos, nei Šilutės krašto, be kurio nebūčiau tas, kas esu“, – sako Rokas.

Enrika Bubulaitė

Enrika Bubulaitė

Šimtuką surinko iš anglų kalbos egzamino, mokytoja R. Kančauskienė.

Enrika prisipažino, jog šimtuko nesitikėjo nei iš vieno egzamino, o ypač – iš anglų kalbos, nes būtent po šio egzamino tarp klasiokų kilo sąmyšis ir merginai atrodė, jog ji išvis gaus žemą įvertinimą, nes bus ne taip supratusi užduotį ir ne taip parašiusi rašinį.

Ši abiturientė taip pat yra meniškos sielos. Laisvalaikiu ji mėgsta tapyti, pagauta įkvėpimo rašo eiles, kai turi jėgų, sportuoja, vaikšto gamtoje, fotografuoja. Enrika prisipažino, jog mokslams galėjo dar daugiau skirti laiko, tačiau nepamiršo savo draugų, su jais bendravo, taip pat laiko skyrė ir sau, nes visa tai jai leido jaustis laiminga.

Paklausta apie ateitį, mergina prisipažino, nors ir yra patenkinta savo egzaminų rezultatais, tačiau šiemet dar niekur nežada studijuoti. „Stengsiuosi tą laiką praleisti keliaudama, pažindama pasaulį, dirbsiu, noriu daugiau laiko skirti kūrybai. Šis laikas kaip tik tam, kad galėčiau save realizuoti, atgauti jėgas“, – sako Enrika.

Gabija Vanagaitė

Gabija Vanagaitė

Mergina šimtuką pelnė iš anglų kalbos egzamino, jos mokytoja S. Filičkina.

„Labiausiai tikėjausi šimtuko iš matematikos arba iš lietuvių kalbos ir literatūros egzaminų, todėl šiek tiek nustebau, kai iš šių dalykų surinkau 96 balus, o šimtukas pasirodė anglų kalbos langelyje, nors visi šie dalykai mokykloje gerai sekėsi“, – sako abiturientė.

Pašnekovė prisipažino, jog turi nemažai pomėgių: griežia smuiku, groja bosine gitara, mėgsta tapyti, taip pat laisvalaikiu sportuoja. Savo įgūdžius Gabija tobulino Šilutės meno mokykloje, kurią lankė ilgiau nei dešimtmetį, o gimnazijoje bei miesto renginiuose ji grojo jaunimo estrados grupėje.

Abiturientė prisipažįsta, kad nuosekliai mokėsi nuo pirmos klasės, todėl šie tvirti pagrindai padėjo ir tolimesnėse klasėse mokėti atidžiai klausytis pamokose, atlikti namų darbus. Mokykloje Gabija neturėjo išskirtinai mėgstamiausios pamokos, jai norėjosi aprėpti kuo daugiau skirtingų sričių, tačiau, save ji laiko labiau linkusia į matematiką ir tiksliuosius mokslus.

Giedrius Eidukis

Giedrius Eidukis

Tai – šių metų absoliutus rajono abiturientų čempionas, surinkęs net tris aukščiausius įvertinimus: po 100 balų – anglų kalbos (mokytoja S. Filičkina), matematikos (mokytoja O. Dapševičienė) ir fizikos (mokytojas J. Jaunius).

„Tikėjausi šimtukų iš matematikos ir anglų kalbos. Mano anglų kalbos egzamino juodraštį patikrino mano korepetitorė ir sakė, kad turėtų būti aukščiausi įvertinimai. O atlikęs matematikos egzamino užduotis nujaučiau, kad parašiau labai gerai“, – sako Giedrius.

Pasakodamas apie pomėgius, abiturientas pasidalijo, kad šiuo metu daugiausia laiko skiria fotografavimui ir kulinarijai. O prisimindamas mokyklinius metus sakė, kad nebuvo iš tų mokinių, kurie skyrė labai daug laiko mokymuisi. Anot Giedriaus, jis laiką tam stengėsi gerai išnaudoti per pamokas.

Paklaustas apie ateities svajones šimtukininkas Giedrius sakė, jog šiuo metu tikisi likti Lietuvoje. Studijoms turi kelis variantus, kurie susiję su inžinerija. Vaikinas neatmeta galimybių, kad ateityje pasinaudos proga išvykti ir į užsienį dėl platesnių karjeros galimybių.

Renginį muzikiniais kūriniais papuošė dar vienas talentingas moksleivis, akordeonistas, Lietuvos ir tarptautinių konkursų laureatas Majus Vilkas.