Didžiausiame moksleivių šokių konkurse „Aguonėlė“ – šaunūs šilutiškių pasirodymai

Lietuvos vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių grupių, ansamblių, šokio studijų festivalis „Aguonėlė“ kas 4 metus suburia per 5 tūkst. jaunųjų šokėjų. Konkursas po karantino suvaržymų ir vėl grįžo į rajonų bei miestų scenas.

Regioninėse ir respublikinėse apžiūrose šiais metais dalyvavo per 100 liaudiškų šokių kolektyvų iš visos Lietuvos bei Lenkijos. Konkurso tikslai – puoselėti lietuvių liaudies sceninį šokį, kelti moksleivių kolektyvų meninį lygį, ugdyti šokėjų sceninę kultūrą ir ieškoti naujų kūrybinių idėjų.

Kelionė į konkursą pradedama vietiniais turais, kurių laimėtojai dalyvauja regioninėse atrankose ir tik geriausiais regionuose pripažinti kolektyvai susitinka varžytis nacionaliniame ture.

Lapkričio mėnesį Kelmės kultūros centre vyko regioninis turas, kuriame dalyvavo Šiaulių, Panevėžio, Palangos miestų, Šilutės, Kelmės, Šilalės, Tauragės, Radviliškio, Pasvalio, Biržų, Panevėžio rajonų, Neringos, Pagėgių, Rietavo savivaldybių kolektyvai.

Kolektyvus, atsižvelgus į daugelį kriterijų – atlikimą, sceninę kultūrą, programų kūrybiškumą ir originalumą, vertino profesionali Lietuvos nacionalinio kultūros centro sudaryta choreografijos žanro ekspertų komisija.

Mūsų rajonui atstovavo Žibų pradinės mokyklos liaudies šokių kolektyvo „Žiburėlis“ jaunučių grupė, kurią ruošė mokytojos Alina Urbonienė ir Jurgita Žemaitaitienė. Jie I etape varžėsi jaunučių kategorijoje ir buvo pirmi. Šilutės pirmosios gimnazijos liaudies šokių kolektyvo „Atlaja“ merginų grupė, vadovaujama mokytojos Ritos Kurpeikytės, varžėsi merginų grupių kategorijoje ir taip pat pelnė l vietą. Vydūno gimnazijos kolektyvo „Žvilgis“ dalyvavo dvi grupės: merginos, kurios I etape savo kategorijoje buvo antros, ir jaunimo grupė, I etape tokių grupių kategorijoje laimėjusi II vietą. Gimnazistams pasiruošti padėjo mokytoja Lina Šaulytė-Linkė. Šie mūsų rajono kolektyvai ir buvo pakviesti dalyvauti nacionaliniame ture, kuris vyko Prienuose. Čia buvo išrinkti geriausi šokėjai.

Baigiamuosiuose etapuose laureato vardą pelnyti siekė net 68 šauniausi, originaliausias menines programas parengę šokių kolektyvai iš visų šalies regionų ir Punsko (Lenkija). Mūsų rajono kolektyvai šiame ture pasirodė puikiai. Vydūno gimnazijos merginos pelnė I vietą ir laureato vardą, jaunimo grupė iškovojo II vietą. Pirmosios gimnazijos „Atlajos“ merginos buvo pirmos, o patys mažiausi mūsų rajono šokėjėliai – Žibų mokyklos „Žiburėlis“ iškovojo II vietą.

Mokiniai ir mokytojai dėkoja Šilutės rajono savivaldybei už paramą vykstant į šį reikšmingą konkursą.

Lukrecija LAZARAITYTĖ, Pirmosios gimnazijos abiturientė