Didžiausios klaidos mokantis anglų kalbos

Globalizacija veikia tiek šalių ekonominį vystymąsi, tiek ir kultūrą. Bendravimas ir bendradarbiavimas – svarbiausi įgūdžiai norint tobulėti, suformuoti idėjas bei jas įgyvendinti.

Siekiant sukurti sėkmingą verslą bei jį plėsti, užtikrinti diplomatinius ryšius su kitomis šalimis, pažinti kitą kultūrą bei tradicijas, įgauti naujų žinių bei plėsti savo akiratį, šiomis dienomis visuomenėje svarbu mokėti anglų kalbą. Anglų kalba yra viena labiausiai paplitusių kalbų pasaulyje bei turi tarptautinį statusą. Visgi, neretai išmokti užsienio kalbos žmonėms gali būti sudėtinga. Norint tobulėti ir lavinti kalbėjimo bei suvokimo įgūdžius, naudina žinoti, koks mokymosi būdas yra efektyvus, bei suprasti, kokių klaidų reikėtų vengti, stengiantis išmokti naują kalbą.

Gebėjimas išmokti naują kalbą yra susijęs su žmogaus pasitikėjimu savimi. Neretai pradedant mokytis naujos kalbos žmogus sukoncentruoja visą savo dėmesį į siekį tobulai ir kuo greičiau išmokti kalbą. Žmogus bijo klaidų, jaudinasi dėl jų. Tačiau gimtakalbiai irgi daro klaidas. Naudingas patarimas norinčiam išmokti anglų kalbos – sutelkti dėmesį ne į klaidas, o į komunikaciją. Pavyzdžiui, komunikuojant su verslo partneriais ar kelionės metu, iškilus klausimui dėl nuvykimo į reikiamą vietą, atitinkamai svarbiausias tikslas yra aiškiai ir suprantamai pasakyti idėjas, iškelti problemą, argumentuoti savo nuomonę bei perduoti informaciją.

Svari priežastis, kodėl žmogus, kuris stengiasi išmokti kalbą, tačiau vis negauna norimo rezultato, yra išgirstos, perskaitytos arba analizuotos medžiagos kartojimo trūkumas. Geriausias būdas ko nors išmokti – tai nuoseklus darbas. Norint pasiekti iškeltus tikslus, nepakanka reto ir nereguliaraus mokymosi proceso. Neuromokslininkų nuomone, jeigu medžiaga yra vis pakartojama, žymiai daugiau naujos informacijos yra išsaugoma ilgalaikėje atmintyje. Kitais žodžias tariant, norint efektyviai išmokti reikiamą medžiagą, būtina ją įsisavinti. Todėl ypač svarbu reguliariai skirti laiko kartojimui ir informacijos peržiūrai. Žinoma, šiuo atveju, svarbu ir aktyvi praktika. Reikia stengtis kuo dažniau naudoti, klausyti ir skaityti anglų kalba. Aktyvus kalbos vartojimas, išmoktų taisyklių ir žodžių pritaikymas kasdienėse situacijose padeda labiau prisiminti informaciją bei didina pasitikėjimą savo jėgomis bei žiniomis.

Siekiant mokėti laisvai kalbėti ir suprasti angliškai, reikia lavinti klausymo, skaitymo, rašymo, kalbėjimo ir gramatikos įgūdžius bei plėsti savo anglų kalbos žodyną. Išanalizavus internetinius šaltinius, galima teigti, kad viena didžiausių ir dažniausių klaidų yra demėsio sutelkimas tik į vieną kalbos aspektą. Pavyzdžiui, žmogus koncentruojasi tik į gramatikos mokymąsi. Anglų kalbos gramatika yra sudėtinga, ją ganėtinai sunku prisiminti ir logiškai naudoti. Realiai vykstantis pokalbis yra žymiai greitesnis. Žmogui, kurio gimtoji kalba nėra anglų, sunku atsiminti visas taisykles vienu metu ir pasirinkti teisingą variantą. Išmokti gramatikos galima tik su laiku, ilgą laiką klausantis taisyklingos anglų kalbos bei ugdant kitus svarbius įgūdžius, pavyzdžiui rašymą, skaitymą ir panašiai.

Geras patarimas mokantis naują užsienio kalbą – tai atrasti patinkantį ir tinkantį mokymosi stilių. Literatūros šaltiniuose teigiama, kad egzistuoja trys pagrindiniai mokymosi būdai: vizualinis, kinestezinis ir audialinis. Žmogus, kuris žino savo mokymosi būdą, gali sėkmingai įsisavinti naują informaciją. Pavyzdžiui, gali būti, kad asmeniui lengviau yra įsiminti vaizdinę medžiagą. Todėl žmogui mokymosi proceso metu naudinga įtraukti įvairias vizualines mokymosi priemones. Labai svarbu mokytis tuo būdu, kuris įtraukia ir teikia daugiausia džiaugsmo. Norinčiam išmokti anglų kalbos, neverta rinktis perdaug sudėtinga kalba parašytų ir kaip skaitytojui neįdomių knygų, naudoti išmaniąją programėlę, kuri kaip naudotojui yra sudėtinga, anglų kalba žiūrėti filmus, kurie nedomina ir neįtraukia. Mokytis reikia su noru ir smalsumu, o išmokti kalbą be susidomėjimo yra žymiai sunkiau.

Reikia nepamiršti paminėti, kad labai svarbu mokėti atsirinkti reikiamą informaciją. Išmaniosios technologijos ir internetinė erdvė leidžia žymiai greičiau surasti reikiamą informaciją, suteikia daugiau laisvės ir galimybių. Tačiau nereikia pamiršti, kad ne visa ir ne visada internete pateikta informacija yra teisinga. Svarbu mokėti įvertinti šaltinio svarbą bei patikimumą. Geriausia rinktis jau žinomus, gerai pirkėjų bei ekspertų įvertintus informacijos šaltinius, iš kurių, galima drąsiai teigti, vienas patikimiausių yra geri žodynai.

Neretai savarankiškai išmokti norimos naujos užsienio kalbos yra didelis iššūkis. Natūralu, kad žmogus gali nepasitikėti savimi savarankiškai bandydamas analizuoti gramatikos taisykles, naujus žodžius ir kita. Taip pat asmuo gali neturėti galimybių bendrauti gyvai ar internetinėje erdvėje su taisyklingai anglų kalbą vartojančiais žmonėmis. Šiuo atveju labai praverčia ir profesionalų pagalba. Taigi, norint išmokti anglų kalbą arba lavinti šios užsienio kalbos suvokimo ir vartojimo įgūdžius, geras ir efektyvus sprendimas yra anglų kalbos kursai bei šias paslaugas siūlančios mokyklos. Todėl čia pateikiama nuoroda į reikiamą svetainę. Profesionalaus mokytojo konsultacijos padeda identifikuoti žinių trūkumą, užtikrina reguliarų mokymąsi, todėl gali padėti išugdyti reikiamus įgūdžius. Taip pat, profesionalus mokytojas yra užtikrintas savo žinių kokybe ir gali jas sėkmingai perduoti kitam žmogui. Apibendrinus galima teigti, kad jeigu jaučiatės nepakankamai drąsiai ir tvirtai mokydamiesi savarankiškai anglų kalbos, visada galite kreiptis pagalbos į užsienio kalbų mokymo paslaugas teikiančias įmones.

Daugiau: Anglų kalbos kursai