Didžiosios šventės čia pat: kaip ruošiasi ir švęs šilutiškiai?

Kaip COVID-19 pandemijos antrasis karantinas paveikė Jūsų gyvenimą? Ar išsaugojote darbą, o gal dirbate nuotoliniu būdu? Kaip sekasi bendrauti su artimaisiais?

Artėjant didžiosioms metų šventėms šilutiškiai linki vieni kitiems saugotis ir saugoti aplinkinius. Dabar jau visiems aišku, kad apsaugines kaukes šiemet turės dėvėti net... Kalėdų seneliai.

Ar turite sergančių giminaičių ir draugų? Kaip ruošiatės sutikti didžiąsias metų šventes – šv. Kalėdas ir Naujuosius metus? Kaip pirksite dovanas, ar ruošite vaišes, ar organizuosite giminaičių kalėdinius pietus?

Savo nuomonėmis pasidalijo seniūnai, seniūnijų specialistai, įstaigų vadovai.

     Violeta ASTRAUSKIENĖ, Saugų seniūnijos specialistė:

– Gyvenimas tapo bespalviu: be renginių, susitikimų, spektaklių, koncertų. Liko tik knygų skaitymas ir kūryba.

Taip, darbą turiu. Administracijai leidus, kas antrą dieną dirbu namuose nuotoliniu būdu, kitomis dienomis vykstu į darbą.

Su pačiais artimiausiais – vaikais ir vaikaičiais bendravimas nenutrūko, dažnai tenka pagloboti vaikaičius kol tėveliai sugįžta iš darbo. Mano aplinkoje nebuvo ir kol kas nėra sergančiųjų. Kolegos taip pat sveiki.

Didžiosios metų šventės – Kūčios, šv. Kalėdos ir Naujieji metai, nežiūrint į mūsų norus, žingsnis po žingsnio artėja. Žinoma, neleisime niekam „pavogti“ šių švenčių. Didelių susibūrimų ir išvykų tikrai neplanuoju, bet šeimos rate susibursime visi draugėn, laušime kalėdaitį, keisimės dovanomis, kartu pietausime.

Esu iš tų, kurie daugelį prekių užsisako internetu. Taip sutaupau daug laiko.

Gražina KUNGIENĖ, Katyčių seniūnė:

– COVID-19 paveikia visus, tačiau laikomės visų saugos reikalavimų darbe, apsiperkant centruose, vykstant pas gydytojus, taip pat būnant mieste. Gyvename kaime, toliau nuo miesto šurmulio, todėl virusas nėra toks baisus, dirbame įprastai. Šiek tiek ribojame gyventojų apsilankymus, tačiau visos seniūnijos funkcijos atliekamos kokybiškai ir laiku.

Kaip didieji miestai, taip ir mūsų seniūnija ruošiasi pačiai gražiausiai metų šventei, nes mes vis dar tikime šv. Kalėdų stebuklais. Tikimės ir gruodžio 18 d. sulaukti Kalėdų Senelio su dovanomis, kad galėtume visi kartu įžiebti pačią gražiausią eglutę rajone.

Ačiū Dievui, kad nei seniūnijos darbuotojų, nei asmeniškai mano šeimos dar nepalietė kovidas, esame visi sveiki. Neturime ir gyventojų nusiskundimų.

Dovanas pirksime tik mažyliams kurie nesupranta kas vyksta, vaišės bus ruošiamos, bet stalas nebus toks didelis, sėsime tik su pačiais artimiausiais.
Būkime visi sveiki.

Antanas KLIŽENTIS, Kintų seniūnas:

– Kintų seniūnijos kolektyvas ir toliau vykdo visas funkcijas, kurios numatytos seniūnijos nuostatuose. Stengiamės aptarnauti klientus nuotoliniu būdu elektroninėmis priemonėmis, esant poreikiui teikiame konsultacijas, suteikiame informaciją. Teikiame paramą ir pagalbą socialinę atskirtį patiriantiems asmenims. Išimties atvejais paslaugas gyventojams suteikiame ir seniūnijos patalpose, užtikrinant aptarnaujančio personalo ir klientų apsaugą nuo viruso: dėvint veido apsaugos priemones, nepamirštant dezinfekcijos.

Nenutrūko ir teritorijų priežiūros darbai, tik sumažėjo galimybė atlikti visus numatytus darbus, nes trūksta talkininkų.

Su artimaisiais bendraujame tik socialinių tinklų pagalba. Artimųjų tarpe sergančių nėra, deja, liga neaplenkė keleto draugų ir kaimynų.

Artėjančios šventės tikrai bus kitokios. Artimiesiems linkime likti šeimose, atsisakant tiesioginio kontakto ir bendro pasibuvimo, plataus stalo ir apsikeitimo dovanomis. Geriausia dovana tėvams – sveiki vaikai ir anūkai.

Šiemet neorganizuojame ir tradicinės Kintų eglės įžiebimo šventės, kurios labai laukė patys mažiausi mūsų bendruomenės nariai. Nors tikimės, kad centrinė eglė, įstaigos ir gyvenamieji namai sužibės lempučių gausa ir teiks gyventojams ne tik išorinį grožį, bet ir vidinę šilumą.

Artėjančių švenčių proga, siunčiu nuoširdžiausius sveikinimus visiems Pamario krašto gyventojams, „Šilutės naujienų” laikraščio kolektyvui ir skaitytojams.

Alfonsas ŠEPUTIS, Švėkšnos seniūnas:

– Mažiau judėjimo, daugiau laiko namuose. Stengiamės būti savoje aplinkoje. Darbas vyksta įstaigoje, tik klientų aptarnavimas apribotas, daug dirbame su klientais nuotoliniu būdu.
Su artimaisiais susitinkame rečiau, daugiau telefonu, žinutėmis. Sergančių giminaičių kol kas neturime, artimesnių draugų tarpe sergančių irgi nėra.

Artėjančios šventės neabejotinai bus kitokios. Jas turbūt sutiksime šeimos rate, tik su pačiais artimiausiais žmonėmis. Pajuokaujant: per šventes kiekvienas turėsime neįprastą svečią – pandemiją.

O mūsų šeimos dovanos jau suruoštos ir į tolimus kraštus išsiųstos.

Vaidilutė DŪDIENĖ, Žemaičių Naumiesčio seniūnijos specialistė:

– Kaip ir visiems, COVID – 19 pakeitė ir mano gyvenimą. Stengiuosi turėti kuo mažiau betarpiško bendravimo. Darbe anksčiau turėjau daug susitikimų su seniūnijos socialinę paramą gaunančiais žmonėmis. Dabar stengiuosi bendrauti su jais telefonu. Net ir tie, kurie sueidavo atidirbinėti už gaunamą paramą, rinkdavosi seniūnijoje, dabar yra paskirstyti į atskirus barus ir dirba po vieną, be susibūrimų.

Su artimaisiais bendrauju tik telefonu. Turiu sergančių giminaičių. Sesuo ir jos vyras susirgo galimai po vizito į medicinos įstaigą. Sirgo sunkiai, skausmingai. Sakė, kad jiems pojūčiai buvo tokie, jog atrodė, lyg kas nors gręžtų kaulus. Gal todėl dabar aš pati labai bijau užsikrėsti.

Kūčių vakarienę ir šv. Kalėdas sutiksime dviese su sūnumi, o Naujuosius metus gali tekti sutikti ir vienai. Anksčiau į tokias šventes susiburdavome visa giminė.

Giedrius BENKUNSKAS, UAB „Puriena” direktorius:

– Jau visus metus daugelis pasaulio valstybių iš principo nesusitvarko su pandemija. Ji palietė absoliučiai visus gyventojus, skirtumas tik ar tiesiogiai, ar ne.

Stebint situaciją Lietuvoje, mano nuomone, karantino sąlygas būtina griežtinti, kad maksimaliai per trumpą laiką būtų pasiekta susirgimų skaičiaus mažėjimo. Šiuo metu yra paradoksali situacija, kai nemaža dalis verslo yra „pridusinta”, dirba dalinai, laukia, o teigiamo rezultato dėl COVID – 19 nėra.

Yra daug neaiškumo, nerimo dėl ateities. Svarbiausia šiuo metu „nepolitikuoti” pandemijos klausimais, bet maksimaliai saugantis patiems vykdyti epidemiologų nurodymus. Labiausiai mane gąsdina skeptikų aktyvumas, situacijos komentavimas socialiniuose tinkluose, viruso neigimas. Manau, sugriežtinus karantino sąlygas bus būtina imtis ryžtingesnių veiksmų prižiūrėti kaip laikomasi karantino. Nes stebint situaciją labai panašu, kad šių sąlygų mažai kas laikosi. Policijos vaidmuo turės tik augti.

MC „Puriena“ antro karantino metu dirba pilnai, derindama kontaktinį bei nuotolinį darbą. Daug stengiamės ir investuojame, kad užtikrintume darbuotojų saugumą.

Kontaktai su artimaisiais ir draugais maksimaliai apriboti, šventės bus kitokios nei įprasta. Kalėdos ir Naujieji metai bus sutikti tik su vaikais.

Kad kitos metų pagrindinės šventės būtų kaip įprasta, būkime pilietiški, saugokime save ir aplinkinius.

Daiva PIELIKIENĖ, Šilutės meno mokyklos direktorė:

– Be abejo, pandemija pakeitė ir mano šeimos gyvenimą. Džiaugiuosi, kad kol kas esame sveiki, stengiamės elgtis atsakingai, saugodami ir save ir kitus. Šiuo metu dirbu nenuotoliniu būdu, todėl bent jau galimybė eiti į darbą motyvuoja pasitempti, išlikti pozityviai ir geros nuotaikos. Labai džiaugiuosi, kad ir Meno mokykloje kol kas galime dirbti ne tik nuotoliniu, bet ir įprastu būdu, nors taip stengiantis išsaugoti mokinių motyvaciją, norą kurti, muzikuoti.

Labiausiai trūksta artimo ir šilto bendravimo su artimaisiais – tėvais, vaikais, draugais. Norisi tiesiog apsikabinti, pasikalbėti. Pagal galimybes stengiamės susitikti lauke, einame pasivaikščioti po parką, mišką ir nors trumpai pabūti kartu.

Gaila, bet ir mes turime sergančių giminaičių, nors ir nesunkia forma. Aišku, labai laukiu šv. Kalėdų, su viltimi, kad galėsime prie Kūčių stalo susėsti visa šeima. Bet ar taip bus, priklausys nuo situacijos – vis dėlto svarbiausia apsaugoti savo artimuosius. Kalėdines dovanas įsigyju tik internetu, o vaišes, aišku, ruošiu pati, nes labai norisi palepinti grįžtančius vaikus.

Komercijos direktorius, korespondentas