Dienos su augintiniu dalyviai išgirdo naudingų patarimų

Rugpjūčio 11 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje rinkosi ne tik skaitytojai, bet ir jų augintiniai. 2022-ieji paskelbti Gyvūnų gerovės metais, siekiant šviesti visuomenę apie gyvūnų gerovės svarbą ir kurti Lietuvoje jiems palankią aplinką.

Vaikai džiaugėsi matydami kitų gyvūnus ir pristatė savuosius.

Augintiniai į šeimą atneša daug pozityvumo, bet tai nereiškia, kad visos šeimos turėtų juos įsigyti. Apsisprendžiant, ar tikrai reikia gyvūno, reikia įvertinti finansines ir laiko galimybes, pakalbėti apie augintinio  teises bei  šeimininkų pareigas. Apie tai popietės „Diena su augintiniu. Kas namie šeimininkas?“ dalyviams papasakojo Šilutės policijos bendruomenės pareigūnė Simona Cibauskaitė, kurią atlydėjo policijos bičiulis Amsis.

Biblioteką aplankė įvairių veislių gyvūnai – nuo mažiausio čihuahua veislės šunelio iki  auksaspalvio retriverio ir japonų akitos. Savo grakštumą demonstravo ir viena Abisinijos veislės katė vardu Čija. Vaikai džiūgavo matydami gyvūnus ir su malonumu pristatė savuosius.

Susirinkusieji sužinojo, kaip tinkamai dresuoti augintinį, kas svarbiausia atsiradus naujam šeimos draugui namuose, kaip perauklėti neklaužadą, kuris namie krečia pokštus. Apie visa tai ir dar daugiau papasakojo šunų dresūros mokyklos ir viešbučio „Good šuo“ įkūrėja, dresuotoja, tarnybinės šunininkystės klubo atstovė Vakarų Lietuvoje Deimantė Dargytė. Jos dresuojamas auksaspalvis retriveris Lokis parodė, kaip tinkamai atlikti komandas.

Mokslininkai sako, kad augintinis namuose suteikia teigiamų emocijų, moko atsakomybės jausmo, mažina stresą. Jie myli savo šeimininkus, kad ir kas nutiktų, jiems nerūpi ką jie dėvi, kaip atrodo, kokį automobilį vairuoja. Tai ypač svarbi motyvacija turėti ir rūpintis augintiniu.

Planuojant įsigyti augintinį reikia skirti laiko išsirinkti tinkamiausią veislę, nes nuo to priklausys, ar jis bus aktyvus ar pasyvus, mėgstantis draugiją ar vienišius.

Ilona JONIKAITĖ, vyresn. bibliotekininkė