Dokumentai, kurių reikės planuojant pirkti butą

Svajojate apie savo namus, kurie bus Jūsų ramybės židinys? Poreikis yra visiškai normalus. Lietuviai ES šalyse apskritai garsėja kaip tauta, kuri labai daug investuoja į namus ir būtinai nori gyventi nuosavame būste, kadangi tai suteikia ramybę ir, žinoma, saugumą.

Nauji butai Klaipėdoje laukia Jūsų. Kaina – patraukli, o kokybė – pati geriausia, tad gyvenimas bus kur kas malonesnis ir jaukesnis.

Tiesa, perkant būstą reikia pasirūpinti tam tikrais dokumentais, kurie įrodo, kad būsite legalus naujo NT savininkas. Perkant naujus būstus dažniausiai nemokamai gausite ne vieną brokerio konsultaciją. O jis supažindins Jus ne tik su svarbiausiais dokumentais, tačiau taip pat ir kita svarbia informacija.
Planuojantiems pirkti būstą pirmiausia reikalingos šių dokumentų kopijos:

• Žinoma, asmens tapatybės kortelės arba paso.

• Jeigu perkate būstą kartu su banko paskola, tokiu atveju reikalinga banko arba kredito įstaigos išrašas, sutartis, kuri teikia rašytinę garantiją, kad paskola bus suteikiama.

• Galiausiai, reikalinga ir NŽT pažyma. Tiesa, tik tokiu atveju, kai perkamas žemės ūkio paskirties sklypas. Kitais atvejais, perkant butą – ji nėra reikalinga.

Žinoma, dokumentai nesibaigia, tačiau visais kitais turi rūpintis nekilnojamojo turto pardavėjas. Procese, kai tvarkomi visi dokumentai, reikalingas ir notaras, kuris patvirtina, kad viskas pateikta tinkamai. Pirmiausia pasirašoma preliminari pirkimo-pardavimo sutartis, kurioje aptariamos pačios svarbiausios pirkimo sąlygos. Viskas daroma pas notarą, kuris tvirtina, kad procesas – legalus.

Papildomai norime pažymėti, kad perkant senos statybos būstus dažniausiai kyla nemažai nesklandumų dėl vertės nustatymo. Geriausia nediskutuoti, o kreiptis į specialistus, kurie pasiruošę suteikti Jums svarbiausią informaciją ir išsamią ataskaitą. Štai naujos statybos būstams vertinimas reikalingas retai, kadangi nustatoma kaina – racionali įvertinus tuo metu vyraujančias kainas.

Apskritai dažniausiai nesklandumai kyla tada, kai perkami senos statybos butai. Pirmiausia kyla problemos dėl vertės nustatymo, kitu atveju gali kilti nesklandumai dėl remonto darbų, kurie senos statybos būstuose dažnai atliekami be savivaldybės leidimo. Deja, vėliau visos dokumentacijos sutvarkymas nemažai kainuoja, tad naujos statyba – atsiperka visomis prasmėmis.