Domeno pavadinimas: dažniausiai daromos klaidos

 

serverisNeretai būna itin sudėtinga, pasirinkti naujai internetinei svetainei ar elektroninei parduotuvei domeno vardą. O dar dažniau, pasitaiko atvejų, kuomet pasirinkus domeno vardą pastebima, kad pavadinimas nėra tinkamas atsižvelgus į SEO optimizacijos reikalavimus. Tad pateikiame pagrindines taisykles, kurias vertėtų žinoti, prieš galvojant vardą domenui.

Pagrindiniai raktažodžiai

Pirmasis žingsnis, kurį vertėtų atlikti, prieš galvojant domeno pavadinimą – išsirinkti 5-6 raktažodžius ar jų junginius. Kaip surasti tinkamus raktažodžius, galite sužinoti kituose straipsniuose ar pasitarus su specialistu. Kai jau turėsite raktažodžius, tuomet galite bandyti sudėlioti jų junginius, pridėti galūnes ar priešdėlius. Pavyzdžiui, jeigu kuriate tinklalapį, kuriame pardavinėsite įvairias sporto prekes, raktažodžiai turi būti susiję su šia sritimi.

Domeno unikalumas

Prieš galvojant domeno pavadinimą, būtina pasitikrinti, ar domenas jau nėra užimtas. Tą padaryti galite specialiame puslapyje. Daugumą tikrai gerų domenų jau užimti. Tad turėsite įdėti daug pastangų ir laiko, kad sugalvotumėte tokį domeno pavadinimą, kuris dar nebūtų užregistruotas domenų svetainėje. Tačiau prisiminkite, geras domenas, tai ateities investicija. Paskirtas laikas ir pastangos, jums atsipirks dešimteriopai, kada jūsų svetainė sulauks didžiulio srauto lankytojų. Taip pat būkite atidūs, nes pastebima, kad kai kada domenai skiriasi vos vienu simboliu nuo konkurentų. Tai ne tik klaidina klientus, bet ir nekaip atsiliepia jūsų SEO rodikliams. Taip pat gali iškilti teisinių problemų, kuomet varžovai pastebės, kad jūsų domeno pavadinimas sutampa ar yra panašus į jų.

Domeno galūnė

Domeno vardo galūnės yra tokios: lt, com, eu ir t.t. Geriausia pasirinkti jas visas ir užregistruoti net tris domenus. Net jeigu ir planuojate kol kas likti tik vietinėje rinkoje, patartina rinktis ir kitas. Pagrindinė priežastis – konkurentai gali jas užregistruoti pirmesni ir kada planuosite plėsti savo verslą, jau nebegalėsite rinktis tokio pat domeno.

Lengvai ir suprantamai

Domeno pavadinimas privalo būti lengvas ir suprantamas. Meskite iš galvos sudėtingus pavadinimus, pernelyg ilgus ar su nereikalingais simboliais, brūkšniais ir skaičiais. Jeigu jūsų domeno pavadinimas bus itin sudėtingas, lankytojai gali padaryti gramatinių klaidų vesdami jūsų tinklalapio pavadinimą ir šitaip prarasite ne vieną lankytoją ar būsimą klientą. Taip pat patartina domeno pavadinime nenaudoti lietuviškų raidžių, ypatingai, tuomet jeigu ketinate keliauti į užsienio rinkas. Domeno pavadinimas turi būti trumpas. Taip lengviau lankytojams bus jį užrašyti ir įsiminti.

Lengvai įsimenamas

Jau turint potencialių domeno pavadinimų sąrašą, išsirinkite būtent tą, kuris skamba lengvai ir galėtų būti lengvai įsimenamas. Rekomenduojama juos pasakyti savo draugams, jie iš šalies patars, kurio domeno tikrai nederėtų naudoti. Taip pat patartina nenaudoti domeno pavadinime UAB junginio. Jeigu ketinate naudoti įmonės pavadinimą, naudokite tik jį vieną.

Rinkitės atsakingai

Pastebima, kad itin svarbu, kad domeno pavadinimas asocijuotųsi su ta veikla, kuria užsiima jūsų įmonė. Kurkite domeną atsižvelgdami į svetainės paskirtį ar jos būsimą turinį. Šis aspektas būtinas tiems ženklams, kurie nėra tokie žinomi rinkoje. Toks pavadinimas, kuris nieko nepasakys apie jūsų plėtojamą veiklą, gali sukelti didelių bėdų. Mat prireiks itin daug laiko kol jį išpopuliarinsite.