Draugiškas savaitgalis: viena pergalė, vienas pralaimėjimas

krepsinis silute diremta 6771Pagaliau sulaukėme Šilutės krepšininkų pergalės: vyrų komanda „Šilutė“, kurią treniruoja Petras Jonikas,  išvykoje nugalėjo Kauno komandą „JAZZ – Diremta“ rezultatu 56:77, o šeštadienį vos vienu tašku nusileido „Vilniaus“ komandai 75:76.

„Šilutės“ gretas papildė naujas gynėjas – amerikietis Braisas Emanuelis Kartvraitas (Bryce Emanuel Cartwright), jis debiutavo Kaune. O šį savaitgalį jau tikimasi aikštelėje išvysti po traumos atsigaunantį Eivydą Mološčiaką.

„Šilutė“ nugalėjo pelnytai

Kaune „Šilutė“ nugalėjo „JAZZ – Diremtą“ aiškia persvara, ir tai buvo pirmoji mūsiškių pergalė, kai komandai vadovauja naujasis treneris P.Jonikas.

Tądien aikštelėje debiutavęs naujasis „Šilutės“ žaidėjas – 24 metų juodaodis amerikietis B.E.Kartvraitas užėmė sunkią traumą patyrusio E.Mološčiako vietą.

Nors buvo manoma, kad šį sezoną E.Mološčiakas aikštelėje nepasirodys, bet ar gali komandos kapitonas, vienas iš pagrindinių starto penketo žaidėjų ramiai nusėdėti, kai jo komanda žaidžia ir jo pagalba labai praverstų?..
Tad, pasak P.Joniko, greičiausiai Eivydas jau šį savaitgalį grįš į komandą.

Grįžtu prie žaidimo Kaune ir negaliu nepasidžiaugti gražia mūsiškių pergale. Tai buvo trečiasis susitikimas tarp šių Šilutės ir Kauno komandų, ir šilutiškiai antrą kartą įrodė, kad jie pranašesni.

Tik vos pirmąją minutę, kai švieslentė rodė 1:0, pirmavo kauniečiai. Vėliau jiems teko besivejančių rolė, nes „Šilutės“ krepšininkai rūko ir nurūko, nepalikdami šansų tądien varžovams pajusti pergalės skonio. Rungtynės baigėsi rezultatu 56:77,  beveik visi „Šilutės“ krepšininkai rungtynių metu „prisiregistravo“, t.y. pelnė taškų: E.Šaulys – 16, E.Alunderis ir D.Matutis – po 14, K.Jonuška ir E.Sosnovskis – po 7, G.Galinauskas – 5, B.E.Kartvraitas ir L.Stonkus – po 4, M.Kasiulevičius ir T.Ulevičius – po 3.

Nedaug trūko iki pergalės

Namuose sulaukėme svečių iš sostinės – „Vilniaus“ krepšininkų. Pirmajame kėlinyje pranašesni buvo vilniečiai, bet netrukus snaiperio savybėmis pasižymėjo K.Jonuška, kuris realizavo tris tolimus metimus. Dar vieną tritaškį komandai pridėjo E.Alunderis, puikų žaidimą pradėjo demonstruoti ir E.Šaulys, tad netrukus jau varžovai kvėpavo mūsiškiams į nugaras – 18:15.
Bet persvara ilgai džiaugtis „Šilutei“ nepavyko: vilniečiai, vedami įžaidėjo bei dviejų juodaodžių amerikiečių, netrukus rezultatą persvėrė savo naudai – 20:29.

Antrasis kėlinys prasidėjo dviem taikliais tolimais šilutiškių E.Alunderio ir E.Šaulio metimais. Toliau žaidimas vyko apylygiai, ir kėliniui pasibaigus pirmavo mūsiškiai rezultatu 44:40.

Apie trečią kėlinį net nesinori kalbėti, nes pabaiga sukėlė tiek emocijų… Užbėgdami įvykiams už akių pasakysime, jog likus sekundei iki kėlinio pabaigos švieslentė rodė 59:56 „Šilutės“ naudai. Kamuolys buvo varžovo rankose, mūsiškiai jį dengė ir aidint sirenai beveik virsdamas, net nenusitaikęs, varžovas išmetė kamuolį link mūsų krepšio beveik nuo vidurio linijos. Sirena. Baigėsi trečiasis kėlinys, o išmestas varžovo kamuolys pasiekė tikslą – įkrito į šilutiškių saugomą krepšį.

Aikštėje kilo sąmyšis – ar bus įskaityti šie 3 taškai? Nes, vienų manymu, žaidėjas spėjo išmesti kamuolį prieš baigiantis kėlinio laikui, kiti teigia, kad ne. Peržiūrėjus įrašą, paaiškėjo, kad metimas buvo po sirenos, todėl taškai neįskaitomi. Tad mūsiškiai išleikė pranašumą 59:56.

Vos 1 taškas, o reiškia daug

Ketvirtame kėlinyje dažniau pirmaudavo mūsiškiai, bet varžovai atsipalaiduoti neleido, vis lipo ant kulnų. Baigiantis kėliniui svečiams pavyko išlyginti rezultatą 73:73, o vėliau jį ir persverti 75:76.

Mūsiškiai dar turėjo puikią progą išplėšti pergalę, nes atakai buvo pakankamai laiko, bet to padaryti nepavyko ir teko pripažinti skaudų pralaimėjimą vos 1 tašku.

Pasak trenerio P.Joniko, komanda per daug piktnaudžiavo tolimais metimais: mesta 35 kartus, pataikyta tik 10 (28,6 proc.). Jis komandai jau prieš rungtynes sakė, kad vien tritaškiais žaidimo nepavyks laimėti, bet įvyko tai, kas įvyko…
Tikėkimės, kitą kartą žaidėjai labiau atkreips dėmesį į trenerio pastabas.

E.Šaulys komandai pelnė 21 tašką, E.Alunderis – 18, K.Jonuška – 12, B.E.Kartvraitas, E.Sosnovskis – po 8, M.Kasiulevičius – 6 ir D.Matutis – 2.

Sausio 30 d., „Šilutė“ namų aikštelėje susitiko su Joniškio „Delikatesu“, o kitą dieną jėgas išbandė išvykoje su „Palangos“ žaidėjais.