„Dryžuotojo šaliko“ dalyviai tapo publikos numylėtiniais (VIDEO)

 trumpametrazis filmas_15078744_1157149894361921_6948933476685056263_nŠį rudenį Šilutės pirmosios gimnazijos „Dryžuotojo šaliko“ teatro studija (vadovė Jolita Ežerinskė) jau spėjo ne tik įgyti naujos patirties, bet ir pelnyti pirmuosius laimėjimus. Veiviržėnų kultūros centro organizuotame trumpametražių filmų konkurse „Kai visi užmiega…“ šilutiškiai pelnė Publikos numylėtinių prizą.

Šis apdovanojimas patiems teatralams reiškia gerokai daugiau, nes jie pirmą kartą ryžosi savęs ir idėjų išraiškos formų ieškoti ne scenoje, o filmavimo aikštelėje, juostoje, pačiame filmavime, nufilmuotų kadrų kūrime, jų sujungime į vientisą siužetą.

Anot vienos iš filmo kūrėjų ir aktorių, gimnazistės Samantos Burbulytės, pati filmo idėja yra susijusi su žmonių svajonėmis, sapnais: Angelas randa perplėštą vaikų darželio nuotrauką ir nusprendžia tuos žmones, kurie nuotraukoje dar yra vaikai, suburti.

Gimnazistų filme vaidina dalis „Dryžuotojo šaliko“ teatro studijos narių: Dominykas Budvytis, Ernestas Arlauskas, Agnė Majauskaitė, Erika Jokubauskaitė, Kamilė Giedraitytė, Dovilė Nausėdaitė, Domantas Vidutis, Gytis Klingeris, Samanta Burbulytė.

Šie gimnazistai taip pat yra ir siužeto kūrėjai, kūrybinių idėjų generatoriai, filmo techninės dalies montuotojai.

Pirmas blynas neprisvilo – pavyko pelnyti net publikos numylėtinių prizą, kuris skirtas pagal „Facebook“ lankytojų patiktukus.

Samanta sako, jog didžiulė šio nuopelno dalis priklauso ir teatro studijos vadovei J.Ežerinskei. „Vadovė dalijo patarimus, daug mums padėjo ir pasitikėjo“, – gyrė pedagogę gimnazistė. Anot jos, didžiulės padėkos nusipelnė ir gimnazijos direktorė Laima Spirgienė bei autobuso vairuotojas Jonas. Pastarieji padėjo gimnazistams išspręsti organizacinius klausimus lapkričio 11 d. vykstant į Veiviržėnus, kur buvo pristatyti bei aptarti trumpametražių filmų konkurso dalyvių atsiųsti darbai, įteikti apdovanojimai.

Gimnazistai iš Šilutės sako, kad kurdami 8,5 min. trukmės filmą ir dalyvaudami konkurso darbų aptarime, jie nuostabiai praleido laiką.

„Susitikime su komisija ir kitais dalyviais buvome aktyviausi, uždavinėjome įvairius klausimus. Kadangi tapome publikos numylėtiniais, laimėjome 30 eurų“, – džiaugsmu dalijasi gimnazistė Samanta.

Pagrindinis prizas atiteko studentams, kurių darbas komisijai pasirodė profesionaliausias.

Draugiškas konkurso dalyvių darbų pristatymas ir apdovanojimų vakaras buvo vainikuotas šilta popiete prie arbatos puodelio.

Vėliau jaunimas galėjo pašėlti žaisdami stalo futbolą ir patrypdami diskotekoje.

Ši patirtis šilutiškiams davė daugiau drąsos, idėjų, kurias galbūt pavyks pritaikyti netolimoje ateityje.