Dryžuotojo šaliko teatro studija laukia jaunimo klegesio

Šilutės pirmosios gimnazijos teatro studija „Dryžuotas šalikas“ gyvuoja nuo 2002 metų. Per visą teatro istoriją pastatyta daugybė spektaklių – po naują premjerą aktoriai kasmet dovanoja šilutiškiams.

2020 m. spektaklis pagal M.Ivaškevičių „Išvarymas“.

Dryžuotojo teatro studijos režisierė Jolita Ežerinskė sako, kad nors pagrindiniai studijos aktoriai yra mokiniai, kartais į pagalbą stoja ir mokytojai, šokėjai: viskas dėl bendro produkto – laukiamos premjeros.

Šie metai ir pandeminė situacija buvo iššūkis bet kokiai gyvenimo sričiai, ne išimtis ir teatro studija. Karantino suvaržymai neleido moksleiviams repetuoti gyvai ir viską nukėlė į virtualią erdvę. Pasak režisierės J. Ežerinskės, tai padarė įtaką teatro tradicijoms – jos turėjo pasikeisti.

„Įprastai statydavome dramos spektaklį. Tai ir vaikams labiau patinka, ir žiūrovus labiau įtraukia. Spalio mėnesį mes vėl sugrįžome į nuotolinį mokymą, o virtualiai spektaklio nesuvaidinsi“, – sakė režisierė.

Šiemet pirmą kartą teatro trupė pasirinko visai kitokį premjeros formatą – video, kuris buvo įrašytas virtualioje susitikimų platformoje. Teatralai nuotoliniu būdu repetavo M. Korenkaitės „Pabėgimą į „Akropolį“. Teatro studija yra šį spektaklį statę ir ankščiau, tačiau šiemet viskas turėjo vykti kitaip. Pernai atlaisvėjus karantinui, vėl leidžiant vykti renginiams, nors ir su ribotu su žmonių kiekiu, premjerą pavyko įgyvendinti gyvai.

Teatro studijos režisierės J. Ežerinskė ir V. Zėčienė.

Šiemet, pasak režisierės J. Ežerinskės, dėl situacijos, kuri nutraukė gyvą ryšį, mokiniams stigo ir motyvacijos. Nebuvo dramos, tikro vaidinimo. Nutiko tai, ko ankščiau nėra buvę – vaikai nesirinko teatro dalyko kaip vieno iš menų. Režisierė tiki, kad rudenį viskas grįš į vėžes.

Karantinas teatralams atnešė ir dovanų – jie turėjo galimybę dalyvauti virtualiame susitikime su aktoriumi, teatro pedagogu Vytautu Anužiu ir aktoriumi Mariumi Repšiu. Moksleiviai šių susitikimų metu sužinojo apie tikrąją menininko duoną, aktoriai juos padrąsino, suteikė įkvėpimo.

Teatro studija laukia geresnio laikotarpio, laiko, kai mokiniai sugrįžę į gimnaziją vėl galės kurti gyvus dramos spektaklius. Planuoja kurti bendrą projektą su Vydūno gimnazija, vėl sujungti bendrai draugystei ir darbui gimnazistus.

Rudenį studija planuoja statyti repetuotą spektaklį „Pabėgimas į „Akropolį“. Taip pat planuojama rugsėjį dalyvauti ir H. Zudermanui skirtame renginyje. Teatro studija nori vėl suburti ir teatro klasių mokinius, mokytojus, bendruomenės aktyvius narius, dalyvauti teatro festivaliuose Palangoje, Šilalėje, Šeduvoje.

Visa teatro studija laukia naujų veidų ir scenos išsiilgusių, ar norinčių pažinti ją žmonių. „Laukiame visų, norinčių įdėti savo sielos ir talento dalelę – tikrai visiems rasime vietos, visus priimsime“ – pokalbį baigė Jolita.