Du artojai Artūrai važiuos į respublikines varžybas

artoju varzybos1Prieš savaitę šalia Žemaičių Naumiesčio esančiuose Cipariuose vyko arimo pamokėlė su varžybų dvasia, – taip renginį apibūdino jo organizatorė, Šilutės žemės ūkio konsultavimo tarnybos vadovė Ina Kuzmienė.

Pamokėlės – varžybų dalyviai –  ūkininkai Artūras Eidėnas ir Artūras Jasas mūsų rajonui turėjo atstovauti penktadienį Plungės rajone surengtose regioninėse artojų varžybose. Bet dėl techninių kliūčių šilutiškiai į jas neišvyko. Tačiau tai nesutrukdys mūsiškiams varžytis respublikinėse artojų varžytuvėse, kurios numatytos birželio 28 dieną Kėdainių rajone.

Į Šilutės žemės ūkio konsultavimo tarnybos (ŽŪKT) organizuotą renginį suvažiavo 17 sodiečių iš visų rajono kampelių. Bet prie varžybų starto linijos stojo tik du artojai – A.Eidėnas ir A.Jasas. Kiti buvo sukviesti tam, kad pasimokytų arimo gudrybių.

Pamokėlės dalyviai atvyko su savo technika, atsigabeno savo trijų ir keturių korpusų apverčiamuosius plūgus. Artojų išmanumą laukuose vertino komisija – ŽŪKT vadovė I.Kuzmienė, Lietuvos ūkininkų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas Kęstutis Andrijauskas, o vadovavo nepriklausomas ekspertas – LŽŪKT Tauragės biuro augalininkystės specialistas Petras Kulikauskas.

Komisijos nariai priekabiai vertino artojų darbą: bendrą suarto lauko vaizdą, arimo gylį, piktžolių sunaikinimą užariant ir kitus niuansus, paaiškino, kur vyrai suklydo.

Komisijos nariai pripažino, kad sąlygos artojams šiemet šiame lauke buvo prastos, tad ir jų pasirinkti plūgai buvo ne patys tinkamiausi. Bet, komisijos nuomone, gardamiškis A.Eidėnas ir Juknaičių seniūnijos Piktaičių kaime gyvenantis A.Jasas turi pakankamai žinių, kad galėtų atstovauti rajonui regioninėse varžybose.

Deja, į penktadienį Plungės rajone surengtas varžybas mūsų ūkininkai neišvyko – abiems sutrukdė technikos gedimai.

Beje, dalyvavimas tokiose varžybose yra nepigus malonumas. Štai tik tralo paslauga kainuoja apie 1000 litų, o kur dar įvairios kitos išlaidos? Tad ir ieško tokių pinigų ir patys varžybų dalyviai, ir juos remiančios ūkininkų organizacijos.

LŪS Šilutės skyriaus pirmininkas K.Andrijauskas sakė, kad šilutiškiai regiono varžybose dalyvavo užpernai, tuomet jos vyko Šilalės rajone. Pernai pirmą kartą mūsų rajono atstovas A.Jasas dalyvavo respublikinėse artojų varžybose. Jam sekėsi visai neblogai.