Du viename: „Šilutei“ – pergalė, A.Kazlauskui – geriausio NKL savaitės žaidėjo pripažinimas

krepsinis Molosciakas KazlauskasLygiai prieš savaitę „Šilutės“ vyrų krepšinio komanda rungtyniavo išvykoje su Palangos KK „Nagliu“ ir, puikiai žaidusi tris kėlinius, ketvirtajame neatlaikė varžovų spurto ir patyrė skaudų pralaimėjimą 99:75.

Smagu, kad nors namų aikštelėje, stebint saviems, „Šilutei“ pavyko įveikti Kauno „Žalgirio – Sabonio krepšinio centro“ krepšininkus rezultatu 76:72.

Naujoko Arno Kazlausko pastangos padėti mūsų miesto komandai nebuvo nepastebėtos. Arnas pripažintas geriausiu NKL savaitės žaidėju! Tiek namų, tiek išvykos rungtynėse jis demonstravo puikų žaidimą ir jauniesiems krepšininkams įrodė, kad su juo aikštelėje reikia padirbėti. Dažniausiai jam nesvarbu, ar jį dengia, ar ne, jis vis tiek atlieka metimą, kuris paprastai pasiekia tikslą.

Palanga – ne poilsiui

Sausio 17 d. „Šilutė“ išvyko į Palangą ne atostogauti, o krepšinio aikštelėje išbandyti jėgas su „Naglio“ krepšininkais. Palangiškiai nėra tarp lyderių, turnyrinėje lentelėje jie žemiau nei „Šilutė“, tad mūsiškių pergalė visai buvo įmanoma.
Žaidimo pradžia taip pat rodė, kad turime daug šansų laimėti. Pirmasis kėlinys baigėsi 17:23 šilutiškių naudai, antrąjį laimėjo varžovai, bet bendroje įskaitoje „Šilutė“ dar buvo pirmaujanti komanda. Trečiąjį kėlinį varžovams taip pat pavyko pataikyti daugiau metimų, bet švieslentė dar rodė 64:66 mūsų naudai.

Varžovų spurtas

Akivaizdu, kad atsipalaiduoti negalima iki tol, kol nenuskambės finalinė sirena. Nežinia, kas nutiko šilutiškiams, bet ketvirtajame kėlinyje jie neatlaikė varžovų spurto: palangiškiai įmetė net 35, o šilutiškiai – tik 9.

Pamačius šį rezultatą, prieš akis iškyla vaizdas: „Šilutės“ krepšininkai stovi kaip įkalti ir tik stebi, kaip varžovai meta į jų neginamą krepšį. Na, fantazuoti ir juokauti galima, bet žinant šilutiškių charakterį… Jie tikrai taip nedarė, kovojo iki paskutiniųjų, bet kamuolys apvalus ir tądien jis palankesnis buvo varžovams. Rezultatu 99:75 „Naglis“ mūsiškius išsiuntė namo nieko nepešus.

Rezultatyviausias komandoje buvo A.Kazlauskas, surinkęs 30 taškų (pataikyti 7 iš 9 dvitaškiai, 3 iš 6 tritaškiai, 7 iš 7 baudos, jis įvertintas 36 naud. balais).

Eivydas Mološčiakas pelnė 15 taškų, Evaldas Šaulys – 14 taškų, atkovojo 6 kamuolius.

Namų rungtynėse – pergalė

Sausio 18-ąją šilutiškiai namų aikštelėje susitiko su Kauno „Žalgirio“ dubleriais. Jau nuo pirmųjų rungtynių minučių šilutiškiai žaidė pagirtinai. Jiems ne tik taikliai krito kamuolys, bet jie aikštelėje demonstravo puikų komandinį žaidimą. Atrodė, kad krepšininkai vienas kitą supranta vien iš žvilgsnio.

Kai kurie sirgaliai nuščiuvę stebėjo kovą aikštelėje, bijodami net viduje pasidžiaugti, kad „Šilutei“ taip gerai sekasi. Juk penktadienio rungtynės parodė, kad gera pradžia dar nereiškia laimingos pabaigos.

Po pirmojo kėlinio „Šilutė“ pirmavo 30:12 – akiai mielas vaizdas švieslentėje. Antrąjį kėlinį laimėjo varžovai ir bendras rezultatas tapo 46:37 vis dar „Šilutės“ naudai.

Trečiajame kėlinyje mūsiškių varikliai pamažu geso…. Sužaidus 2 minutes, aikštelėje prasidėjo chaosas, atrodė, kad į aikštelę išbėgo už Šilutę žaisti kita komanda. Kur ta komanda, kuri komandos draugus suprasdavo vos iš žvilgsnio?
Tuo pasinaudoję kauniečiai išlygino rezultatą 56:56.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo aktyvia abiejų komandų gynyba. Abi komandos šauniai gynė savo krepšius, tad net dvi minutes nematėme taiklaus metimo. Įpusėjus paskutiniam kėliniui, mūsiškiai atsiliko 5 taškais (61:66), tačiau tada E.Mološčiakas pelnė taip reikalingus 5 taškus, dvitaškį pridėjo A.Kazlauskas, ir „Šilutė“ vėl persvėrė rezultatą (68:66).
Per likusį laiką tiek kauniečiai, tiek šilutiškiai apsikeitė rezultatyviomis atakomis ir rezultatas vėl buvo lygus. Bet, kur buvęs, kur nebuvęs, į pagalbą komandai vėl atskubėjo A.Kazlauskas. Jis svečių komandai kirto du iš eilės „nokautus“, paskutinę rungtynių minutę pelnydamas du dvitaškius iš eilės. Vieną pelnė net griūdamas, sunku ir papasakoti, kokį sudėtingą metimą jis pataikė…

Žinoma, žalgiriečiai bandė gelbėtis baudomis, tačiau ši taktika nepasiteisino, nes mūsiškiai sumetė baudas ir šventė pergalę 76:72.

Mūsų taikliosios rankos: E.Mološčiakas – 25 tšk., A.Kazlauskas 19 tšk. (8 atkovoti kamuoliai, 6 išprovokuotos pražangos, 29 naudingumo balai), Nerijus Anglickis – 14 tšk., Evaldas Šaulys – 10 tšk. (7 atkovotų kamuolių).

Šį savaitgalį Šilutė nerungtyniaus. Artimiausios rungtynės bus sausio 31 dieną išvykoje su Klaipėdos „Nafta – Universitetu“.

O vasario 1-ąją namuose žais su Trakų krepšininkais.