Duris atvėrė jaukus ir saugus prieglobstis vaikams – Vaiko gerovės ir globos centras

Birželio 1 d. Vaikų gynimo dienos proga Šilutės vaiko gerovės ir globos centras atšventė atidarymą. Pasveikinti naujakurių susirinko Savivaldybės atstovai, įvairių įstaigų vadovai, draugai ir kolegos, visi negailėjo gražių žodžių ir linkėjimų vaikams bei darbuotojams.

Svečių ir vaikų veiduose – šypsenos

Vaiko gerovės ir globos centras kaip biudžetinė įstaiga startavo pernai – rugpjūčio mėn. Tačiau dėl karantino apribojimų oficialų atidarymą teko ilgam atidėti. Pasak direktorės Audronės Čekanskienės, Vaikų gynimo diena puikiai tiko šventiškai paminėti ir įstaigos atidarymą.

Vaiko gerovės ir globos centro atidarymo šventę pradėjo patys šių namų šeimininkai – besišypsantys vaikai. Jie neslėpė džiaugsmo ir nuotaikingai pasitiko susirinkusius svečius: dainavo, šoko ir grojo įvairiais instrumentais.

Direktorė dėkojo susirinkusiems paminėti šią gražią progą ir tarė pirmuosius pasisveikinimo žodžius. Ji pasakojo, kad centrui atsidarius 9 moterų kolektyvas energingai kibo į darbus. Kartu su įstaigos veikla prasidėjo ir remonto darbai. Nuo sausio 1-osios prisijungė Bendruomeninių vaikų globos namų kolektyvas ir šiandien įstaigoje dirba jau 41 darbuotojas. Vaiko gerovės ir globos centras, pasak direktorės, šiandien dar neturi praeities, neturi istorijos. „Tačiau turime didžiulius lūkesčius tapti jaukiu ir saugiu prieglobsčiu vaikams“, – kalbėjo direktorė.

Sveikinimo žodžius tarė ir rajono meras Vytautas Laurinaitis, linkėdamas vaikams, kad jie ne tik šiuose namuose, bet ir visur jaustųsi saugiai ir net po daugelio metų su šypsena veide prisimintų šį centrą.

Įvairių įstaigų vadovai, kolegos ir draugai linkėjo sėkmės ir kartu su Vaiko gerovės ir globos centro kolektyvu džiaugėsi naujais jo siekiais.

Po sveikinimų, po kurių neapsieita ir be nuoširdžių ašarų, svečiai buvo pakviesti apžiūrėti naujai įrengtas patalpas, pasivaikščioti po centrą, pasivaišinti skanėstais, o vaikai nuskubėjo pramogauti.

Centre praleidžia po pusdienį

Pasak centro socialinės darbuotojos Indrės Šveikauskienės, Vaiko gerovės ir globos centro sąraše šiuo metu yra 30 vaikų. Tačiau dėl karantino vaikai padalinti į grupes po 10 vaikų. Vyriausiajam lankančiam centrą 14 metų, o jauniausiam 7-eri. Vaikai į centrą atkeliauja po pamokų, tad pirmiausia ruošia pamokas. Vėliau atlikus visus būtinus darbus, išklausę įvairius mokymus ar paskaitėles ir sočiai pavalgę vaikai pramogauja. Žaidžia įvairius stalo ir kompiuterinius žaidimus, jei palankus oras eina į netolimus žygius. Vaikai dalyvauja daugelyje miesto renginių. Kartu jie mokomi tvarkos ir atsakomybės.

Taip pat, pasak I. Šveikauskienės, vaikai visada džiaugiasi galimybe talkinti jai virtuvėje kepant tortus ar įvairius skanėstus.

„Vaiko gerovės ir globos centro pagrindas yra socialinių įgūdžių ugdymas ir palaikymas. Ugdome darbinius ir higieninius įgūdžius, darome įvairius darbelius, vaikams teikiame nemokamą maitinimą“, – pasakojo socialinė darbuotoja.