Duris atvėrė parduotuvės prekybos centruose: džiaugiasi ir pirkėjai, ir pardavėjai

Pirmadienį Vyriausybei leidus atsidarė parduotuvės ir prekybos centruose.

Šilutėje tokių parduotuvių turime vos keletą, ir jos praėjus keturiems mėnesiams pagaliau atvėrė duris klientams. Darbuotojai ir klientai džiaugiasi sugrįžę po ilgos pertraukos į „normalų“ gyvenimą.

Geriau, nei nieko

Šilutės prekybos centre „Iki“ esanti parduotuvė „Dekupažo ir rankdarbių namai“ duris atvėrė vos Vyriausybei leidus. Parduotuvės šeimininkė Asta pasakojo, kad grįžti prie darbų parduotuvėje vienas malonumas ir ji jaučiasi puikiai.

„Labai džiaugiuosi vėl atvėrusi savo parduotuvės duris, nes 4 mėnesius nieko nedaryti yra nemažas iššūkis. Užsidarymo laikotarpiu reikėjo mokėti nuomą. Nors ir mažiau, bet reikėjo, tad buvo nelengva“, – pasakojo Asta.

Parduotuvės šeimininkė pripažįsta, kad draudimas parduotuvėms, neturinčioms tiesioginio išėjimo į lauką dirbti savaitgaliais gali sumažinti prekybą. Tačiau džiaugiasi net ir tuo kiek gali dirbti dabar. „Vis tiek geriau nei parduotuvė būtų uždaryta ir toliau“, – sakė Asta.

Grįžti į darbą keista

Grožio priemonių ir kosmetikos parduotuvė „Eurokos“, esanti didžiojoje „Maximoje“ taip pat atvėrė duris. Čia dirbanti Karolina džiaugiasi sugrįžusi į darbą, nors neslepia, kad grįžti prie įprastos veiklos keista.

„Sugrįžusi į darbą jaučiuosi kaip po atostogų. Po tiek poilsio veiklos parduotuvėje tikrai daug. O kad savaitgaliai bus laisvi, dėl to visai džiugu“, – sakė Karolina.

Konsultantė pastebi, kad atėję klientai ypatingo džiugesio nerodo. „Atėję žmonės atrodo lyg pikti, o kai kurie net liūdni. Galbūt taip pasitaikė tik pirmomis darbo dienomis“, – svarstė Karolina.

Dirbti nuotoliniu būdu nelengva

Sodo ir daržo prekių parduotuvė „Žalia stotelė“, įsikūrusi Šilutės halėje uždarymo laikotarpiu buvo įrengusi atsiėmimo punktą. Čia dirbanti darbuotoja Jūratė pasakojo, kad taip dirbti buvo sunku, o klientams dar sunkiau.

„Džiaugiuosi, kad galima ir vėl bendrauti su žmonėmis, padėti jiems išsirinkti tinkamą prekę“, – sakė Jūratė.

Pasak jos, klientams nuotoliniu būdu sunku suteikti visą reikalingą informaciją.

„Prekiaujame smulkiomis prekėmis ir žmonės nori ir paskaityti, ir pasidomėti, o tokios galimybės ilgą laiką neturėjome. Taip pat vyresnio amžiaus žmonėms sunku naudotis kompiuteriais ir jie negali paskaityti informacijos apie produktus“, – pasakojo Jūratė.

Pasak pardavėjos, iki draudimo prekiauti šeštadieniais apsilankydavo daug žmonių. Tad Vyriausybės priimtas sprendimas neleisti tokioms parduotuvėms dirbti savaitgaliais stipriai sumažins prekybą.
„Savaitgalį žmonės daugiau dirba soduose, o dirbant visad ko nors pritrūkdavo. Tad jie iškart atvykdavo pas mus, o dabar šios galimybės neturės“, – pasakojo pardavėja.

Pakalbinta pirkėja Galina neslėpė, kad laukė parduotuvės atidarymo ir kad gera vėl bendrauti su pardavėjomis.

„Gyvas bendravimas visai kitoks, nei telefonu. Smagu užeiti pasiteirauti, sužinoti apie naujas prekes. Šios parduotuvės pardavėjos ypatingai malonios ir išmanančios savo darbą, tad užeiti visada džiugu“, – pasakojo Galina.

Čia pat Halėje įsikūrusi buities prekių parduotuvė iki šiol taip pat buvo virtusi atsiėmimo punktu. Tačiau, pasak pardavėjos Viktorijos, nei tuomet, nei atsidarius pirmadienį klientų čia nebuvo daug.
„Užėję žmonės džiaugiasi pagaliau galintys patys išsirinkti prekes. Turint atsiėmimo punktą sudėtinga klientui pateikti būtent tai, ko jis nori. Juk neprineši kiekvienos prekės, kad klientas galėtų rasti sau tikrai tinkamą“, – pasakojo Viktorija.

 

Korespondentė, interneto svetainės administratorė.