Dvasiškiai neskatina, bet šilutiškiai tikintieji į Mišias jau plūsta

„Noriu lankyti bažnyčią ne tam, kad tik Mišių paklausyti, bet ir su bendruomene pabendrauti. O dabar nei pabendrausi, nei šalia prisėsi“, - pavargusi nuo karantino senolė atsiliepia apie dabartinę tikinčiųjų situaciją.

Šilutės katalikų bažnyčioje pastaruoju laiku tikinčiųjų daugėja, tačiau klebonas R. Saunorius ragina dar neskubėti lankytis maldos namuose.

Karantino ribojimus sušvelninus pamario tikintieji jau plūsta į bažnyčias, nors dvasiškiai neskatina ten dažnai lankytis.

Karantino atlaisvinimai vyksta vos ne kiekvieną savaitę, ir bažnyčiose rinktis Mišioms jau leista. Iki tol Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios kunigas Remigijus Šemeklis pamaldas vedė elektroninėje erdvėje.

„Dalinai atlaisvinus ribojimus būtinybės eiti į bažnyčią nėra, šiuo metu vis dar vyksta įvairios Mišių transliacijos internetu, per radiją ar televiziją. Klebonai dalinasi tarpusavyje įvairių parapijų pamaldų vaizdo medžiagomis. Bet jei žmogus ateina, mes jo neišvarome“, – pasakoja R. Šemeklis.
Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios choras iki šiol pamaldų metu negieda.

Katalikų bažnyčios klebonas Remigijus Saunorius pasakoja, kad elektroninėje erdvėje pamaldų nevedė, tačiau skatino žiūrėti Vyskupų pamaldas per televiziją ar žiniasklaidos portalus. Klebonas ragina žmones vis dar vengti apsilankymų bažnyčioje, kadangi dauguma lankytojų yra senjorai.
„Žmonių bažnyčioje vis daugėja, bet tai nedžiugina, nes virusas yra rimtas ir į jį reikia rimtai žiūrėti. Sudėtinga dirbti šiuo laikotarpiu ir sunku pasakyti kada vėl galėsime dirbti įprastomis sąlygomis“, – sako R. Saunorius.

Šilutės katalikių moterų draugijos pirmininkė Albina Gečienė bažnyčioje ir dabar dar lankosi tik išskirtiniais atvejais. „Ėjau į bažnyčią tik per laidotuves ir pastebėjau, kad pandemijos metu įvesti pakeitimai. Žmonės sėdi su kaukėmis ir laikosi atstumo, bažnyčioje vietoje šventinto vandens šiuo metu tik dezinfekcinės priemonės“, – pasakoja A. Gečienė.

Komunija COVID-19 metu taip pat vyksta neįprastai – paplotėlis kol kas teikiamas tik į rankas.
Šilutės katalikų bažnyčios choras vis dar gieda Mišių metu, nors giedotojų ateina vos keletas. „Ateinu gana retai, nors ir karantinas sušvelnintas, situacija vis dar neįprasta“, – pasakoja choro narė Daiva.

Korespondentė, interneto svetainės administratorė.