Dvi Šilutės mokyklos turi belaidį internetą

teo belaidisDvi pažangios mokyklos – Šilutės Pamario ir Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos – po vasaros atostogų sugrįžusius moksleivius pasitiko su sparčiu belaidžiu internetu.

Moksleiviai nuo šiol turės galimybių patogiau išnaudoti internete esančią informaciją ruošdamiesi pamokoms, o jų mokytojai – efektyviau išnaudoti technologijas mokymui. Belaidžiu internetu bus galima naudotis jungiantis nešiojamaisiais ar planšetiniais kompiuteriais bei išmaniaisiais telefonais.

Kone trijuose šimtuose mokyklų bendrovė TEO įrengė belaidį internetą. Planuojama, kad iki šių metų pabaigos belaidžiu internetu galės naudotis besimokantieji dar keliuose šimtuose šalies mokyklų. Daugumoje šių įstaigų TEO įrengtas belaidis internetas veiks bendrosiose patalpose – fojė ar koridoriuose. Šiuo metu projekte nedalyvaujančios mokyklos, pareiškę norą, ateityje galės prie jo prisijungti.

TEO inicijuotu projektu, kuriuo skatinama mokymo metu aktyviau naudoti technologijas, siekiama sudaryti sąlygas moksleiviams kuo efektyviau išnaudoti laiką rengiantis pamokoms, ieškant atsakymų į mokytojų užduotus klausimus, atliekant grupines užduotis ar jungiantis prie elektroninio dienyno.

Tyrimai rodo, kad vaikai, turintys galimybę naudoti daugiau ir įvairesnių informacinių išteklių, mokydamiesi lengviau perpranta žinias. Tarptautinių matematikos ir gamtos mokslų bei skaitymo gebėjimų tyrimų rezultatai parodė, kad vaiko, kurio namuose yra daugiau kaip 100 knygų, įrengtas atskiras vaiko kambarys, asmeninis kompiuteris ir prieiga prie interneto, mokymosi rezultatai geresni.

Konsultuojantis su Švietimo ir mokslo ministerijos specialistais, buvo atrinkti tinklalapiai, kuriuose mokyklų bendruomenės galės nuolat naršyti nemokamai: bus galima sekti egzaminų centro skelbiamą informaciją, naudotis pagalbos svetainėmis, skirtomis pedagogams ir moksleiviams, tikrinti informaciją elektroniniuose dienynuose, ieškoti reikalingos informacijos kitose švietimo srities svetainėse.

Kiekvienai mokyklai buvo suteikti nemokamo prisijungimo prie belaidžio tinklo kodai. „TEO Wi-Fi“ nemokamai taip pat naudojasi internetą ZEBRA turintys TEO klientai, besinaudojantys planais: „Premium“, „Premium plius“, „Optimalus“ ar „Optimalus plius“, taip pat paslaugų rinkinių vartotojai.

TEO mokyklose belaidį ryšį įrengė itin atidžiai parinkęs įrangą, kuri atitinka visas Lietuvoje galiojančias higienos normas ir neturi įtakos vaikų ar mokytojų sveikatai. Belaidžio ryšio sprendimu ir įrengimu mokyklose rūpinasi TEO, mokyklos dėl to jokių papildomų išlaidų nepatirs.