Dvi Šilutės profesinės mokyklos tampa viena

Turizmo ir_verslo_paslaugu_mokyklaŠilutės žemės ūkio mokykla ir Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla pateko į Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) profesinio mokymo įstaigų  pertvarkų sūkurį. 

ŠMM užsimojo 70 biudžetinių profesinių mokyklų reorganizuoti į 42 viešąsias įstaigas. Bus apjungtų mokyklų, bus ir panaikinti kai kurie profesinių mokyklų skyriai. Pagal planą naikinamas ir Karaliaus Mindaugos profesinio mokymo centro padalinys Juknaičiuose.

Šilutės žemės ūkio mokyklos (ŽŪM) direktorius Algimantas Abromaitis pirmosiomis kovo dienomis jau gavo ŠMM kanclerio Tomo Daukanto ir Mokymosi visą gyvenimą departamento direktoriaus Sauliaus Zybarto raštus, patvirtinančius, kad mokyklos bus reorganizuotos – Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla bus prijungta prie Šilutės žemės ūkio mokyklos. Buvusios  biudžetinės įstaigos po reorganizacijos pakeis ir statusą – taps viena viešąja įstaiga.  

Kalbos tampa kūnu

Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklai vadovauja laikinai vadovo pareigas einantis Edvardas Jurjonas. Vadovo pareigas jam perleido jau daugiau nei prieš pusmetį į pensiją išlydėtas ilgametis šios profesinės mokyklos direktorius Pranas Avižinis. E.Jurjonas teigia, kad  ŠMM planuojama mokyklos reorganizacija, prijungiant ją prie Šilutės žemės ūkio mokyklos, jam yra visai šviežia žinia, ir todėl jis apie pertvarkas mokykloje jis nedaug ką gali pasakyti.  

Šilutės ŽŪM direktorius A.Abromaitis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad apie artėjančias permainas buvo girdėjęs jau daugiau nei prieš pusmetį. Tačiau konkrečius dokumentus su raginimu parengti būsimos viešosios įstaigos nuostatus, pareigybių sąrašą ir valdymo struktūrą gavo tik prieš keletą dienų. A.Abromaitis mano, kad dokumentų projektai bus parengti taip, kaip ir reikalaujama – iki kovo 15 – 20 dienos.

Reorganizacija – ne naujiena

Pasak A.Abromaičio, Žemės ūkio mokyklai reorganizacija, prisijungiant kitą profesinę mokyklą, nėra naujiena. Prieš dešimtmetį teko prisiimti buvusią Žemaičių Naumiesčio profesinę mokyklą ir dabar abiejų mokyklų mokymo programos yra taip ištobulintos ir suderintos, jog atrodo, tarsi mokyklos niekada ir nebuvo dvi atskiros įstaigos.

Per porą dešimtmečių, pasak A.Abromaičio, Žemės ūkio mokykla pastebimai pasikeitė. Mokyklos mokymosi ir buitinės patalpos buvo tvarkingai suremontuotos, tapo šiltos ir jaukios. Moksleiviai dabar turi galimybę pigiai ir kokybiškai maitintis mokyklos valgykloje. Mokykla nesusižavėjo daugelio rajono švietimo įstaigų pavyzdžiu, ir neįsileido valgykloje šeimininkauti svetimų verslo įmonių. Direktorius pats kontroliuoja, jog valgyklos valgiaraštis būtų ir įvairus, ir, pagal galimybes, patiekalai nebūtų brangūs – kad kiekvienas moksleivis įstengtų pavalgyti. Valgykla veikia nuolat nuo 8 iki 15 valandos.

Mokyklos vadovą džiugina ir puikūs pedagogų santykiai su moksleiviais. Mokykloje vyksta daug renginių. Neseniai švietimo ir mokslo ministerijos iniciatyva, vyko mokymo programų analizė ir džiugu, kad nė viena programa nebuvo panaikinta. Vadinasi mokyklos administracija, pedagogai teisingai pasirenka kokias paklausias specialybes pasiūlyti mūsų jaunuomenei. Žemės ūkio mokykloje šiuo metu mokosi 550 moksleivių.

Be to mokykla daug nuveikė, kad išvystytų ir suaugusiųjų mokymąsi. Ūkininkai čia gali įgyti aukštesnę traktorininko kvalifikaciją, o Žuvininkystės praktinio mokymo centre išvystytas nuotolinis mokymas žmonėms, norintiems išmokti žuvininkystės verslo subtilybių.

Pirmosios idėjos apjungtoms mokyklomsZEMES UKIO_ABROMAITIS

A.Abromaitis yra įsitikinęs, kad apjungus abi Šilutės profesines mokyklas pavyks įgyvendinti ŠMM tikslus – racionaliau išnaudoti profesiniam mokymui skiriamus išteklius.

Direktorius sako neabejojantis, kad dėl tokios reorganizacijos didžiausią nerimą patiria abiejų mokyklų pedagogai, administracijos ir kiti aptarnaujantys darbuotojai.  Todėl apjungimo metu bus pasvertas kiekvienas sprendimas dėl darbuotojų galimybių dirbti reorganizuotoje įstaigoje. Viena iš prielaidų, jog darbuotojų bus atleista nedaug yra tai, kad abi mokyklos iki šiol ruošė skirtingų profesijų darbuotojus. Pasak A.Abromaičio, jis daug labiau džiaugiasi priimdamas žmogų į darbą, o ne atleisdamas.

Akivaizdu, kad Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos valdomuose pastatuose galėtų mokytis daugiau moksleivių. Todėl čia, į Šilutės miestą bus perkelti statybos ir virėjų specialybių moksleiviai, kurie dabar dar yra mokomi ŽŪM Žemaičių Naumiesčio padalinio senajame pastate.

Taip tikimasi ne tik racionaliau išnaudoti mokyklos pastatus Šilutės mieste, bet ir atlaisvinti pastatą Žemaičių Naumiestyje. Beja, jau dabar visas antrasis šio padalinio pastato aukštas yra išnuomotas Žemaičių Naumiesčio gimnazijai. Gali būti, kad netrukus Šilutės rajono savivaldybė galės perimti ir visą Žemės ūkio mokyklos padalinio pastatą. Jame likusias ŽŪM kirpėjų specialybės moksleives planuojama įkurdinti naujutėlaičio Žuvininkystės praktinio mokymo centro patalpose.

A.Abromaitis tikisi, kad mokyklų apjungimas įvyks sklandžiai, o visas bendras kolektyvas atras naujų idėjų, kaip mokyklos veiklą padaryti dar naudingesnę rajono žmonėms.