Dvi valandas siautusi vėtra vartė medžius, gadino automobilius

Sekmadienio vakarą Pamario krašte, o ir visoje Vakarų Lietuvoje praūžė trumpa, bet galinga audra. Vėjo gūsiai smogė tokia jėga, kad vartė medžius, draskė elektros laidus, gyventojus paliko be elektros.

Per dvi valandas rajone buvo išversta dešimtys medžių, vienas jų, Alkos kaime, užvirto ant automobilio. Kiti krito ant kelių, tad ugniagesiai skubėjo juos ir jų šakas šalinti. Stiprias gūsingos audros pasekmes skaudžiausiai pajuto Juknaičių, Saugų, Žemaičių Naumiesčio seniūnijų gyventojai.

Skraidė batutai

Sekmadienio vakaras Šilutėje buvo gražus, rudeniškai šiltas. Tačiau vėliau, jau sutemus, pradėjo ūžauti stiprus vėjas, pasipylė lietus. Cintjoniškių gatvės gyventojai stebėjosi, kad audra jų gatvėje prasisuko vos per porą minučių. Vėjas buvo be galo stiprus, iki pusės nulenkęs beržus, sukėlęs lapų debesį. Įdomiausia, kad netrukus ir vėl viskas buvo ramu. Gyventojai spėja, kad ši gatvė pateko į patį vėtros pakraštį.

Stiprus vėjas Šilutėje išvertė seną medį Žalgirio gatvėje, šalia „Smaližiaus kertelės“. Išvartytų medžių buvo ir ant pylimo, kitose gatvėse.

Traksėdžiuose gyvenanti Iveta pasakojo, kad sekmadienio vakarą namuose kurį laiką nebuvo elektros, kibirkščiavo elektros laidų jungtys stulpuose. Elektros tiekimo trikdžiai jautėsi ir pirmadienio rytą.

Netoli Sausgalvių žvejojęs Donatas feisbuke dalinosi, kad kai užėjo vėjo gūsiai, vos spėjo meškeres susirinkti, važiuojant namo jau medžiai buvo išvartyti, o batutai suposi ant elektros laidų.

Juknaičiuose gyvenantis Laurynas pasakojo, kad vėjui smogus, trys pušys sukrito į vieną krūvą.

Nedaug trūko ir pavėsinės nebūtų likę.

Irina dalinosi, kad į jų kiemą nukrito elektros laidai, nes ant jų užvirto medžiai. Žmonės liudijo, kad Pašyšių kelyje buvo išvirtę net aštuoni medžiai.

Medis virto ant automobilio

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Arūnas Ališauskas pasakojo, kad rajone išties buvo išvartyta daug medžių. Audra praėjo gana greitai, į pirmąjį iškvietimą ugniagesiai išvažiavo 19.20 val., o į paskutinįjį – 21.17 val. Naktis jau buvo rami.

Šalinti medžių nuo kelių teko Žemaičių Naumiesčio, Juknaičių, Gardamo, Saugų seniūnijose, taip pat Grabupių kaime šalia Šilutės.

Šalies ugniagesiai gelbėtojai praėjusią parą iš viso 32 kartus vyko šalinti dėl stipraus vėjo ant kelių, automobilių ir pastatų užvirtusių medžių. Pusė šių gelbėjimo darbų atlikta būtent Klaipėdos apskrityje.

19.19 val. gautas pranešimas, kad Saugų seniūnijos Alkos kaime ant automobilio užvirto medis. Vykdami į šį iškvietimą pakeliui, ties Vytulių kaimu, ugniagesiai nuo važiuojamosios kelio dalies patraukė medį, kuris trukdė eismui. Alkos kaime medis buvo užvirtęs ant automobilio „Nissan Tida“, jį teko patraukti ir supjaustyti.

Vos po 16 minučių pranešta, kad Juknaičių seniūnijos Pašyšių kaime ant namo užvirto medis ir nutraukė elektros laidus. Atvykę ugniagesiai rado 3 nuvirtusius medžius, jie nutraukė tarp sodybų einančių elektros laidų liniją. Ugniagesiams teko palaukti, kol atvyko elektrikai ir išjungė elektros tiekimą aukštos įtampos laidais. Tuomet jie pašalino medžius nuo gyvenamojo namo ir įvažiavimo.

Rusnės saloje, kelyje į Uostadvarį nuvirto uosis, jau tą patį vakarą jis buvo pašalintas. Miestelio Taikos gatvėje irgi buvo dingusi elektra, šis gedimas pašalintas tą patį vakarą. Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė sakė, kad audra kažko labai baisaus nepadarė. Iš ryto seniūnijos darbuotojai išvažiavo rinkti šakų, kurių buvo pilna visose gatvėse.