Dviejų dienų forumas jaunimui davė vertingos patirties

jaunimo forumasBalandžio pabaigoje Šilutėje pirmą kartą surengtas forumas jaunimui, kuriame kompetentingi meno, teatro, muzikos sričių lektoriai 80-iai mokinių iš Šilutės rajono, Klaipėdos bei Palangos pasakojo apie jaunimo galimybes atsiskleisti, kurti.

Dvi dienas trukusį renginį – mokinių savivaldų forumą „Kartu turime jėgą kurti!“ Šilutės pirmojoje gimnazijoje organizavo Lietuvos mokinių sąjungos (LMS) Šilutės rajono mokinių taryba su 30 savanorių, o susitikimus vedė LMS Šilutės rajono mokinių tarybos pirmininkė Gabrielė Vindžigelskytė.

Pirmąją forumo dieną Lietuvos blaivybės draugijos „Baltų ainiai“ Klaipėdos krašto vadovas Artūras Šiukšta skaitė paskaitą apie šiuolaikinės visuomenės įtaką mūsų nuomonės formavimuisi bei savo tikslų, norų siekimą, alkoholio vartojimo žalą. Taip pat mokiniai išklausė paskaitą apie drąsą, kūrybą ir laisvę. Ją vedė Darius Vizbaras – kultūrinių projektų prodiuseris, Baltijos kamerinio operos teatro direktorius, Vilniaus teatro „Lėlė“ vadybininkas bei Vilniaus kolegijos kultūrinės veiklos vadybos programos dėstytojas.

„Ši paskaita mus privertė susimąstyti apie visų šių dalykų suderinamumą. Lektorius negailėjo patarimų iš savo asmeninės patirties, savo pasakojimu skatino jaunus žmones išeiti iš savo komforto zonos, būti kūrybiškais bei drąsiais“, – pripažino G.Vindžigelskytė.

Anot jos, nė kiek savo verte nenusileido teatro režisieriaus, dainų autoriaus ir atlikėjo Žilvino Vingelio paskaita. Jaunimas šioje paskaitoje galėjo pasiklausyti svarstymų, kad menas – savotiška chuliganizmo forma. Ž.Vingelis pasakojo, kaip veikia jauną žmogų nekūrybiška aplinka ir kaip iš to gimsta pasipriešinimo formos. Įdomų pasakojimą nuspalvino gyvos muzikos, poezijos skaitinių intarpai, vėliau buvo surengta diskusija.

Surengta diskusija apie emocinę aplinką mokykloje ir su šilutiškiais Dovydu Mažonu, Laurynu Nikeliu, Mariumi Milieška ir Egle Paulauskiene. Jie pasakojo savo išgyvenimus mokykloje ir dalinosi patirtimi, išsakė ir nuomonę, kaip vertina dabartinę mokyklą, atsakinėjo į  mokinių užduotus klausimus.

Pirmosios forumo dienos vakaras užbaigtas smagiomis orientacinėmis varžybomis po mokyklą ir naktine programa – karaokė, šokio maratonu, „Just dance“, sportinėmis užduotimis.

Antroji susitikimo diena prasidėjo rytine mankšta, kurią vedė LMS savanoriai. Po mankštos ir pusryčių visi buvo pakviesti į dar vieną paskaitą su breiko šokio technikos mokytoju, verslininku Jurgiu Ašmonu, daug bendraujančiu su jaunimu verslo, mokslo, kultūros temomis.

Vėliau dalyviai gautas žinias pritaikė dirbdami darbo grupėse.

„Jaunimas dalyvavo visą forumą trunkančiame žaidime su 50 užduočių, kurias turėjo įgyvendinti grupelės. Daugiausiai užduočių atlikusi grupelė laimėjo saldų prizą. Nepamiršome ir LMS žaidimo „I say yes, I say no“ („Aš sakau taip, aš sakau ne“), kuris visus nuteikė pozityviai“, – su „Šilutės naujienomis“ forumo įspūdžiais dalijosi G.Vindžigelskytė.

Džiaugdamasi gausiai dalyvių sulaukusiu forumu G.Vindžigelskytė dėkoja pagalbininkams – LMS Šilutės rajono mokinių tarybai ir savanoriams bei rėmėjams.