Dviratis treniruoklis namams: kaip išsirinkti?

Neretai svarstant, kaip sustiprinti raumenyną ir padailinti kūną, prisimenamos sporto salės. Pastarųjų pusės metų įvykių sūkuryje dažnas ne ypač nori keliauti į viešą sporto salę. Tokiu atveju sportas namuose – puiki išeitis. Dviratis treniruoklis gali būti patikimas kompanionas „minant“ sveiko ir gražaus kūno link savų namų aplinkoje.

dviratis treniruoklis

Kokių tipų yra?

Egzistuoja keli skirtingi dviračių treniruoklių tipai. Aptariame juos žemiau:

 • Valdomi rankiniu būdu. Šie treniruokliai pasižymi prieinamesne kaina, šiek tiek mažesniu funkcijų spektru ir itin paprastu valdymu.
 • Valdomi išmaniai. Tokie treniruokliai puikiai tinka individualioms treniruotėms – galima pasirinkti sau tinkamą pasipriešinimo lygį ir pan. Jie kainuoja kiek daugiau, tačiau yra ypač patogiai valdomi, nes daugelis funkcijų gali būti automatizuotos, o nustatymai – išsaugoti.

Atkeliavus į sporto prekių parduotuvę ar vartant elektroninį jų katalogą, pasirinkimas bus paprastesnis ir greitesnis, jei iš anksto žinosite, kokio tipo jums reikia.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis?

Dviratis treniruoklis – nuostabi priemonė tiek sporto entuziastams, tiek pradedantiesiems. Jį naudojant išlaikyti dailią figūrą ir pakankamai judėti – paprasta ir malonu. Žemiau pateikiamos gairės padės lengviau išsirinkti tinkamą treniruoklį.

 • Naudojimo dažnis. Svarbu žinoti, kaip dažnai bus treniruojamasi. Jei tokį dviratį minsite kone kasdien, itin vertėtų pasidairyti ir investuoti į patvarius, šiuolaikiškus treniruoklius.
 • Kas jį naudos? Tai ypač svarbus kriterijus. Treniruoklių gamintojai pateikia išsamias rekomendacijas, nurodo, kokio ūgio ir svorio naudotojui jie bus patogūs.
 • Sėdynės ergonomiškumas. Šios treniruoklio dalies kokybė lems, ar bus patogu sportuoti. Į tai reikėtų atkreipti ypatingą dėmesį ir jei yra galimybė (pavyzdžiui, lankantis fizinėje parduotuvėje) ją reikėtų išbandyti, pasėdėti ant jos.

Pagal šias gaires pasirinktas treniruoklis atitiks lūkesčius ir bus patogus naudoti. Be to, šios gairės gali padėti išsigryninti ir kitus individualius poreikius – pavyzdžiui, treniruočių tipus.

Ką dar reikėtų žinoti?

Sporto entuziastams rekomenduojama rinktis treniruoklius, pasižyminčius platesniu funkcijų spektru, o pradedantiesiems, sportuojantiems gana retai puikiai tiks tie, kurie atlieka pagrindines funkcijas. Tai padės nepersitempti ir susipažinti su sporto namuose įmantrybėmis po truputį. Taip pat svarbu:

 • Rėmo tvirtumas. Tai itin svarbu renkantis treniruoklį. Kiekvienas gamintojas produktų specifikacijose nurodo rekomenduojamą naudotojo svorio limitą. Vertėtų rinktis tokį treniruoklį, kuris atlaikys didesnį svorį nei naudotojo. Taip daiktu galėsite drąsiai naudotis ilgau.
 • Ši dalis užtikrina treniruočių kokybę ir intensyvumą. Rekomenduojama rinktis tokį treniruoklį, kurio smagratis sveria nuo 4 iki 10 kilogramų: toks užtikrins, kad būtų išlaikytas treniruočių tolygumas.
 • Stabdžiai. Ši dalis atsakinga už pasipriešinimą mynimo metu. Dažniausiai naudojama sistema – magnetinė, tačiau yra ir kitokių variantų, pavyzdžiui, indukcinė. Kokybiška stabdžių sistema užtikrins, kad dviratis veiktų tolygiai ir tyliai.
 • Reguliuojamas vairas. Tai standartinė šio tipo treniruoklių savybė. Siekiant patogių ir saugių treniruočių, svarbu rinktis treniruoklį su reguliuojamu vairu.
 • Itin svarbu, kad jie būtų subalansuoti ir turėtų reguliuojamus dirželius. Tai užtikrins treniruočių efektyvumą.
 • Treniruokliai, turintys integruotus kompiuterius, padės stebėti treniruotės intensyvumą ir kitus rodiklius.
 • Papildomas funkcionalumas. Prie šiuolaikiškų treniruoklių sistemų galima prijungti kitus išmaniuosius įrenginius. Tai padės dar efektyviau sekti rodmenis sportuojant.
 • Reguliuojamos kojelės. Jos leis treniruoklį stabiliai pastatyti net tose vietose, kuriose grindys yra nelygios.
 • Nugaros atlošas. Tai puikus sprendimas norintiems treniruotis, tačiau kamuojamiems nugaros skausmų ar kitų sveikatos problemų, turintiems antsvorio.

Neretai renkantis sporto inventorių namams kyla daug klausimų ir dvejonių, kaip tai padaryti tinkamai. Pasinaudojus šiais patarimais bei gairėmis, naujasis sporto inventorius kelią į namus atras ypač lengvai, o dailios kūno linijos ir sveikas gyvenimo būdas bus „pasiekiami ranka“.