Dvylikametis šilutiškis treniravosi su M.Šumacheriu ir jau džiaugiasi pirmąja taure

kartingistas eiza su taure 1Buvę šilutiškiai Saulius Pocevičius ir Vitalijus Gudzenko yra „RKV-racing“ komandos įkūrėjai. Jei jums iki šiol šios pavardės bei komandos pavadinimas nieko nesakė, nuo dabar, manau, juos prisiminsite.

Šie du vyrai yra pamišę dėl kartų sporto! Jų dėka komanda „RKV-racing“ gyvuoja – jie ją išlaiko privačiomis lėšomis. Galime pasidžiaugti ir tuo, kad šiai komandai priklauso ir du jauni, perspektyvus sportininkai iš Šilutės – dvylikamečiai Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos auklėtiniai Eduardas Eiza ir Karolis Jovaiša. Vienam iš jų ratus Italijos kartų trasoje teko sukti net kartu su pačiu Michaeliu Šumacheriu (Michael Schumacher).

Komanda – žinoma Lietuvoje ir užsienyje

2007 metais įkurta „RKV-racing“ tai Lietuvos komanda, puikiai žinoma Baltijos šalyse. Vedami įkūrėjų S.Pocevičiaus ir V.Gudzenko, komandos nariai visada degė aistra kartų sportui, stengėsi įgauti įgūdžių ne tik Lietuvos varžybose. Komanda dalyvavo daugelyje nacionalinių ir tarptautinių varžybų, rėmė jaunus perspektyvius lenktynininkus.

Prieš 4 metus „RKV-racing“ atidarė naujausią ir ilgiausią Lietuvoje kartų lauko trasą Smalininkuose, Jurbarko rajone. Čia ne tik pramogaujama, bet ir vyksta svarbios varžybos tarp Baltijos šalių komandų. Trasoje įrengta profesionali chronometravimo įranga, starto – finišo šviesoforas bei pasirūpinta ir sportininkų bei žiūrovų saugumu – pastatytos tvoros, apsauginiai barjerai, išlieti retarderiai.

Šioje trasoje daug laiko praleidžia ir du mūsų krašto jaunieji sportininkai E.Eiza ir K.Jovaiša.

Eduardas – vienoje trasoje su M.Šumacheriu

Eduardas ir Karolis sportuoja apie pora metų. Jie turi savo trenerius, kurie juos treniruoja „RKV-racing“ restauruotame Smalininkų kartodrome.

Žiemą Lietuvoje nėra gerų sąlygų treniruotis, tad Eduardas kartu su komandos nariais vyksta į Italiją, kur Short Garde trasa pritaikyta šaltajam sezonui, ir dalyvauja Beneliukso šalių čempionate, į kurį susirenka daug aukšto meistriškumo sportininkų.

Formulės-1 mėgėjams aiškinti, kas yra M.Šumacheris, turbūt nereikia, o tiems, kas nežino, trumpai pasakysiu: tai garsus vokiečių lenktynininkas, septyniskart „Formulės 1“ pasaulio čempionas, šiuo metu rungtyniaujantis „Mercedes GP“ ekipoje.
kartingistas vaziuoja 2
Su šiuo garsiu lenktynininku šilutiškis E.Eiza suko ratus „Short Garde“ trasoje Italijoje. Nors M.Šumacheris jaunajam lenktynininkui ir „duodavo per šonus“, bet ar daug kas iš mūsų galėtų pasigirti, kad lenktyniavo su pačiu M.Šumacheriu?
Ši treniruotė šilutiškiui buvo viena įsimintiniausių, jos nepamirš visą savo gyvenimą!

Kelionės bagaže – kartas

Pasak Eduardo tėčio Audriaus Eizos, kuris savo atžalą lydi ir į treniruotes, ir į varžybas, dvylikametis sūnus šiemet dalyvauja Estijos, Latvijos ir Lietuvos atviruose čempionatuose bei Pabaltijo šalių taurių etapuose.

Kartų lenktynininkų kelionės labai skiriasi nuo krepšininkų ar futbolininkų. Jiems neužtenka pasiimti sportinius batelius, marškinėlius ir sėsti į autobusą ar lėktuvą. Lenktynininkai turi vežtis pagrindinį atributą – savo „automobiliuką“ – kartą, kuris sveria apie 100 kg. Tad jų kelionės į varžybas daug sudėtingesnės.

Pirmasis Eduardo medalis

Prieš pora savaičių Smalininkų kartodrome vyko Baltijos taurės II etapas.

Kad stotum prie finalinio važiavimo linijos, reikia nueiti ilgą varginantį kelią. Rytinė treniruotė, vėliau – 15 ratų kvalifikacinio važiavimo, kuriame lenktynininkai išsiaiškina, kelintu numeriu startuos pusfinalyje. Apvažiavus pusfinalio ratus bei suskaičiavus rezultatus, paaiškėja, kokioje padėtyje (pirmas, antras ar dar paskesnis) lenktynininkas startuos finale.

Mūsiškis Eduardas finalinį startą pradėjo ketvirtas, varžybų eigoje teko kelis ratus pavažiuoti ir šeštam, bet netrukus jis aplenkė du varžovus ir grižo į pradinę – ketvirtą vietą. Baigiant važiuoti priešpaskutinį ratą, pirma Eduardo vis dar lėkė trys varžovai, bet paskutiniame rate jam pavyko aplenkti Estijos komandos atstovą Frank Merilacht ir iškovoti trečią vietą simbolizuojančią taurę.

Šios Baltijos taurės II etapo varžybos Eduardui irgi vienos iš įsimintiniausių, nes pavyko iškovoti pirmąją lenktynininko taurę.

kartingistas eiza sumacheris 8Sustabdytos varžybos

Smalininkuose vykęs Baltijos taurės II etapo varžybos buvo laikinai sustabdytos, kad lietuviai galėtų palaikyti Vokietijoje Europos čempiono vardo siekiantį „RKV-rasing“ komandos narį Simą Juodviršį.

Žiūrovai ir lenktynininkai, susirinkę į Smalininkų kartodromą, dideliame ekrane stebėjo, kaip pirmą kartą Lietuvos kartingo istorijoje Europos čempionu tapo lietuvis S.Juodviršis.

Dabar jauniesiems „kartingistams“ tikrai bus į ką lygiuotis!

Kartų sportas atima nemažai laiko: treniruotės, varžybos, įvairios kelionės. Neretai ir iš pamokų reikia išsiprašyti, bet jaunasis „kartingistas“ Eduardas mokslų neapleidžia: šiemet 6-ąją klasę baigė su pagyrimu.

Tėvai labai didžiuojasi savo sūnumi, jiems smagu matyti, kaip jis siekia užsibrėžtų tikslų. Ir dabar, pasibaigus mokslo metams ir atsiradus daugiau laisvo laiko, sūnus jį praleidžia ne kur kitur, o sporto klube, kad palaikytų gerą fizinę formą.

Kartai – visiems

Birželio 25 d. – liepos 1 d., liepos 23-29 d. ir rugpjūčio 6-12 d. Smalininkų kartodrome veiks stovykla, kuri skirta 7-15 metų amžiaus vaikams. Stovykloje vyks įdomios treniruotės, varžybos, o geriausieji bus apdovanoti įvairiais prizais. Su vaikais dirbs profesionalūs instruktoriai, kurie paaiškins teorinę medžiagą, o vėliau leis sėsti prie vaikiško karto vairo.

Visada stovyklos metu stovyklautojus aplanko garsūs svečiai. Tai tikrai puiki galimybė vaikams vasaros atostogas praleisti smagiai!