„Džiazo Karavanas“ skelbia šios savaitės maršrutą bei kviečia į koncertą nemokamą Šilutėje

Jau šį penktadienį 19 valandą į Kitchen inn biblioteką atvyks „Džiazo Karavanas“, kuris Šilutiškiams bei miesto svečiams pristatys išskirtinį, nemokamą koncertą su tarptautiniu ansambliu - „The Collective Abroad“.

„Džiazo Karavanas“ – tarptautinis Lietuvos ir Europos muzikantų kūrybinis muzikinis projektas, kurį finansuoja Lietuvos ir Danijos kultūros tarybos. Šio projekto tikslas – įvairiuose Lietuvos regionuose pristatyti Lietuvos ir užsienio džiazo atlikėjus bei populiarinti šį muzikinį žanrą. Nuo liepos mėnesio, projekto dėka, įvairiuose Lietuvos regionuose įvyko net dešimt tarptautinių džiazo pasirodymų, kurie sulaukė didžiulio susidomėjimo bei pasisekimo. Šiuo metu „Džiazo Karavanas“ rieda toliau ir Lietuvos publikai iki 2022 metų Kovo mėnesio planuoja pristatyti dar trijų skirtingų džiazo atlikėjų muzikines programas. Jau spalio 13 dieną planuojamas tarptautinio džiazo septeto „The Collective Abroad“ turas penkiuose Lietuvos miestuose: Ukmergėje, Birštone, Šilutėje, Vilniuje ir Pagėgiuose.

„Šia iniciatyva siekiame mažinti kultūrinę atskirtį tarp sostinės ir regionų, taip didinant bendruomeniškumą kartu kuriant kultūrinę-muzikinę terpę, kur susitinka skirtingų kartų, kultūrinio identiteto bei visuomenės normų propaguotojų, atstovai, galintys susipažinti su džiazo virtuozų atliekama muzika, dalyvauti diskusijose ir patirti tikrąją džiazo dvasią. Planuojame tapti ilgalaikiu, tęstinumą turinčiu projektu, tam, kad būtų užtikrintas projekto keliamų sociokultūrinių bei meninių tikslų įgyvendinimas“, – ateities vizija dalijosi „Džiazo Karavanas„ projekto lyderis ir iniciatorius Tadas Pasaravičius.

Toks tarptautinis džiazo projektas ne tik didina šio muzikinio žanro populiarumą, bet ir padeda užmegzti gražius bendradarbiavimo ryšius tarp Lietuvos ir užsienio džiazo muzikantų ir kurti naujus bendrus kūrybinius projektus. Vienas iš tokios draugystės pavyzdžių yra JAZZ9TUS džiazo organizacija Danijoje, kuri labai stipriai prisideda prie tarptautinio bendradarbiavimo galimybių plėtros kaip projekto partneris. Taip siekiama suteikti galimybę regionų gyventojams lengvai susipažinti su tarptautinės kultūros patirtimi bei padėti vietiniams muzikantams plėsti tarptautinius profesinius ryšius ir semtis kūrybinio įkvėpimo, atliekant užsienio kolegų kurtą originalią muziką.

Šią savaitę Lietuvos publikai bus pristatomi „Džiazo Karavano“ projekto dalyviai „The Collective Abroad“ – tarptautinis džiazo septetas, kuris atvyksta į Lietuvą atlikti ne tik naujos muzikinės programos, kuri 2022 metais bus išleista naujo albumo „Cycle“ pavidalu, bet ir susitikti su džiazo gerbėjais bei profesionaliais atlikėjais.

„The Collective Abroad“ susibūrė 2019 metais Hamburge, kuomet skirtingų šalių muzikos konservatorijos studentai nusprendė sudalyvauti viename didžiausių Vokietijos džiazo festivalių „Elbjazz“. Po sėkmingo pasirodymo buvo nuspręsta tęsti savo veiklą bendrai dalyvaujant ir kituose festivaliuose, tokiuose kaip „Classical Beat“ (DE), „Swingin ‘Groningen“ (NL), „Jazzkaar“ (EST), Orhuso džiazo festivalis (DK), „Supernova Jazz Blast“ (Olborgas, DK) ir „Vinterjazz“ (DK). Taip gimė puiki džiazo grupė, įtraukianti savo klausytoją į skirtingas džiazines improvizacijas ir leidžiantį jam patirti visas jų spalvas.

Tad visi džiazo mėgėjai ir profesionalai yra kviečiami į džiazo grupės „The Collective Abroad“ koncertus: spalio 13 d. Ukmergės kultūros centre; spalio 14 d. Birštono Kurhauze; spalio 15 d. Šilutėje, Kitchen Inn; spalio 16 d. Vilniuje, Jazz cellar 11; spalio 17 d. Pagėgių kultūros centre.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/DziazoKaravanas