„E. pamokoje” Pamario bibliotekos padėjo pasiekti Lietuvos rekordą

E igudzia Rusne filialeRagindama prisijungti prie akcijos „E.įgūdžių savaitė 2012”, organizuojamos visoje Lietuvoje, Šilutės F.Bajoraičio viešoji biblioteka pakvietė moksleivius dalyvauti tiesioginėje „E. pamoka” transliacijoje.

Jos tikslas – informuoti jaunimą apie studijų ir karjeros galimybes informacinių technologijų srityje, skatinti rinktis paklausias specialybes.

Lietuvos informacinių technologijų įmonių specialistai aiškino, kaip kurti savo karjerą IT rinkoje, kalbėjo apie IT srities specialistų poreikį po 5 metų.

Giedrius Dzekunskas, „Barclays” technologijų centro vadovas pastebėjo, kad net 50 proc. pasaulio profesijų sudarys IT specialistai: kompiuterinės, programinės įrangos ir web programuotojai, duomenų bazių administratoriai, kompiuterinių sistemų analitikai ir kt. Šiuo metu Lietuvoje itin trūksta kompiuterinių tinklų specialistų, JAVA programuotojų.

Raimonda Stulgaitė, Strategic Staffing Solutions International projektų vadovė, skatino merginas rinktis IT srities specialybę, nes tarp moterų yra daug gabių specialisčių.

Pamokos metu pristatyti reportažai, kurie atskleidė moksleivių žinias susijusias su e-įgūdžiais.

„Microsoft” atstovas Mindaugas Glodas pasakojo, kaip jam pavyko pasiekti karjeros aukštumų. Jis minėjo, kad ateityje kompiuterinio raštingumo įgūdžiai taps būtinybe darbo rinkoje.

Įdomus reportažas buvo apie tai, kaip šiuolaikinėje medicinoje naudojamos moderniausios IT, kurios šiandien viena be kitos nebegali egzistuoti.

Monika Jadzevičiūtė, Vilniaus universiteto Santariškių klinikų gydytoja supažindino su šiuolaikinėje medicinoje taikomais koordinacijos ir kitų motorikos sutrikimų gydymo būdais.

Jokūbas Laukaitis, Vilniaus licėjaus moksleivis, jaunasis verslininkas, pradėjęs savo verslą nuo 15 metų, pasakojo, kaip įkurti verslą sėdint mokyklos suole. Jis davė vertingų patarimų moksleiviams, norintiems užsidirbti.

„E.pamokoje” buvo laukiama daug dalyvių, nes tikėtasi pasiekti didžiausios tiesioginės transliacijos internetu rekordą Lietuvoje.

Šį rekordą pasiekti padėjo ir Šilutės M.Jankaus pagrindinės mokyklos mokytojai Laura Martinkienė, Laimutė Riebždienė ir Kazys Anicetas Norvilas, atvedę 50 mokinių.

Neabejingi buvo ir bibliotekos Rusnės, Vilkyčių, Katyčių, Žemaičių Naumiesčio, Grabupių ir Juknaičių filialai, surengę „E. pamoką” moksleiviams.

e-igudziai 021