E. Petrauskas ir E.Skurdelis iškovojo šalies bokso čempionų titulus

petrauskas auksasKėdainiuose antrus metus iš eilės vykusiame Lietuvos bokso čempionate išdalinta 14 medalių komplektų – 9 vyrų ir 5 moterų svorio kategorijose.

Lengviausiose svorio kategorijose Lietuvos vyrų čempionai apgynė titulus. Svorio kategorijoje iki 52 kg Marius Vyšniauskas, kaip ir pernai įveikė Kirilą Golubevą.

Svorio kategorijoje iki 56 kg čempiono titulą apgynė Kėdainių arenoje emocingo palaikymo sulaukęs kėdainietis Mindaugas Bankauskas.

Svorio kategorijoje iki 60 kg vėl triumfavo šilutiškis Edgaras Skurdelis.

Svorio kategorijoje iki 64 kg finale Londono olimpiados prizininkas Evaldas Petrauskas atėmė Lietuvos čempiono titulą iš Deivido Kliučako ir įrodė, kad yra puikios sportinės formos prieš artėjančias svarbiausias kovas dėl kelialapio į Rio De Ženeiro olimpines žaidynes.

Pernai E.Petrauskas šalies čempionate nedalyvavo, o 2013 metais Vilniuje jis netikėtai pralaimėjo Eimantui Stanioniui.

Šis boksininkas, irgi siekaintis olimpinio bilieto, Kėdainiuose varžėsi svorio kategorijoje iki 69 kg ir įtikinamai įveikė Deividą Girulį bei apgynė šalies čempiono vardą.

Svorio kategorijoje iki 75 kg finalininkai apsikeitė vietomis. Pernai vicečempionu tapęs Tomas Pivorunas nuvainikavo praėjusių metų čempioną Paulių Petronį.

Svorio kategorijoje iki 81 kg titulą apgynė Vladimiras Milesvkis.

Daug aistrų sukėlė finalinė dvikova svorio kategorijoje iki 91 kg. Tadui Tamašauskui pavyko nutraukti rekordinę Vitalijaus Subačiaus pergalių seriją. Lietuvos čempionu net 16 kartų iš eilės tapęs V.Subačius prarado Lietuvos čempiono titulą, kai smūgiu prakirto varžovui žandą.

Teisėjai pergalę skyrė tuo metu taškais pirmavusiam T.Tamašauskui.

Svorio kategorijoje virš 91 kg Mantas Valavičius nugalėjo Paulių Prišmantą.

Ne mažiau atkaklios kovos vyko ir moterų varžybose. Lietuvos čempionių titulą apgynė Lina Miklovytė ir Ana Starovoitova.

Įtikinamą pergalę iškovojo ir pasaulio čempionate 5-ą vietą užėmusi Vaida Valskytė.

Po Lietuvos čempionato treneriai išsirinks geriausius šalies boksininkus, kurie dalyvaus pirmą kartą rengiamose Europos žaidynėse. Į Baku vykstančias žaidynes planuoja vykti šeši Lietuvos boksininkai ir viena boksininkė.