E.Petrausko žingsnis į profesionalų ringą

evaldas petrauskasSportas.info praneša, kad pasauliniame bokse po Londono olimpinių žaidynių įvyko permainos, leisiančios olimpiadose jėgas išbandyti profesionalams – iki šiol olimpiame ringe galėjo kovoti tik mėgėjai. Mūsų šalies bokso rinktinės vyr. treneris Vladimiras Bajevas džiaugiasi naujovėmis.

„Po Londono olimpinių žaidynių Tarptautinė bokso mėgėjų asociacija (AIBA) nusprendė po savo vėliava įkurti dvi bokso profesionalų lygas. WSB (World Series of Boxing) lygoje bus boksuojamasi penkis raundus, o APB (AIBA Proffesional Boxing) – aštuonis. Mes nutarėme dalyvauti APB lygoje, nes joje bus reitinguojami 12 stipriausių pasaulio boksininkų ir 2015 m.  pagal sudarytas grupes jie kovos dėl 7 kelialapių į olimpines žaidynes.

Tikriausiai tie, kurie boksuojasi APB, negalės dalyvauti pasaulio čempionate. Tačiau per planetos pirmenybes nėra kovojama dėl kelialapių į olimpines žaidynes ir mums tai nėra aktualu. Tačiau leidžiama dalyvauti Europos čempionate, kur papildomai bus kovojama dėl trijų papildomų  kelialapių į olimpines žaidynes.

Pasirinkome optimalų variantą, kur bus 10 kelialapių (7 APB ir 3 Europos čempionate) į olimpines žaidynes. Jau dabar rengiame Evaldo Petrausko dokumentus, kalbamės dėl kontrakto. Rugsėjo viduryje Ukrainoje vyks jo parodomoji kova su dukart olimpiniu čempionu ukrainiečiu Vasilijumi Lomačenka.

Pagal tą kovą Evaldas bus reitinguojamas ir pasirašomas kontraktas. Praėjusią savaitę davėme sutikimą, ir AIBA labai apsidžiaugė, kad APB lygoje kovos toks pajėgus boksininkas. Mums liko tiktai atlikti visus formalumus. Turėsiu ir antrą trenerį, kuris man padės – Stanislavą Mižigurskį“, – teigė V.Bajevas.

Beje, olimpinėse žaidynėse galės kovoti tik profesionalai, kurie rungsis WSB ir APB varžybose. Planuojama, kad šių lygų dalyviai gaus nuolatinį kontrakte numatytą atlyginimą. Iki šiol profesionalų bokse dažnai būdavo nustatomas kiekvienos kovos prizų fondas atskirai. Profesionalo kelią pasirinko ir dar vienas Londono olimpinėse žaidynėse dalyvavęs lietuvis – Egidijus Kavaliauskas. Bet jis kovoja ne AIBA rengiamose varžybose, todėl nebegalės būti olimpiečiu.

Ar APB lygoje boksuosis tiktai Evaldas Petrauskas?, – paklausėme V.Bajevo.
Tariamasi dėl Ričardo Kuncaičio ir Eimanto Stanionio dalyvavimo WSB lygoje, kur bus galima kovoti dėl dviejų kelialapių į olimpines žaidynes. Dabar viską analizuojame ir artimiausiu metu priimsime sprendimą.   

Po Londono olimpinių žaidynių Tarptautinėje bokso asociacijoje įvyko labai didelių permainų. Bus žiauresnė atranka, bet, manau, viską nuodugniau išanalizavus, turėsime geras galimybes išsikovoti olimpinius kelialapius.

Daugiau interviu skaitykite čia.