E. Skurdelis – per žingsnį nuo pasaulio čempiono

Serbijos sostinėje Belgrade vykusiame pasaulio vyrų bokso čempionate Lietuvos rinktinei nepavyko iškovoti medalių. Arčiausiai apdovanojimo buvo Edgaras Skurdelis. Tris pergales iškovojęs šilutiškis pateko į svorio kategorijos iki 60 kg ketvirtfinalį ir nuo prizininkų pakylos jį skyrė viena pergalė.

Pasaulio čempionate šilutiškis E. Skurdelis iškovojo tris pergales.

Lemiamoje kovoje Lietuvos boksininko pergalių seriją nutraukė Tokijo olimpinių žaidynių dalyvis ir šių metų Azijos vicečempionas iranietis Daniyalas Shahbakhsas. Po atkaklios kovos E. Skurdelis turėjo pripažinti jo pranašumą taškais 2:3.

Dvikovos svarba lėmė tai, jog pirmą raundą abu varžovai pradėjo atsargiai ir vengė artimos kovos. Po pirmo raundo trys teisėjai iš penkių įžvelgė E. Skurdelio pranašumą. Apylygiai klostėsi ir antras raundas, kurio pabaigoje aktyvesnis buvo D. Shahbakhsas ir tai lėmė jo pergalę raunde 4:1. Trečio raundo pradžioje iraniečiui buvo stipriai prakirstas antakis ir teisėjas sustabdė kovą. Po medikų apžiūros leista tęsti kovą ir D. Shahbakhsas išlaikė persvarą iki finalinio gongo. Patekęs į pusfinalį jis užsitikrino mažiausiai bronzos medalį ir 25 tūkst. JAV dolerių premiją.

Lietuvos rinktinės sąskaitoje lieka 4 medaliai, laimėti po nepriklausomybės atkūrimo. 1993 m. sidabrą laimėjo Vitalijus Karpačiauskas, bronzos apdovanojimus iškovojo Vidas Bičiulaitis (1995 m.), Daugirdas Šemiotas (2007 m.) ir Egidijus Kavaliauskas (2011 m.).