E.Vaitkutė Brazilijoje tapo pasaulio čempione

vaitkute cempione lenkia ranka f 1Mūsų šalyje apie rankų lenkimo sporto šaką žino tik aistringiausi jos puoselėtojai ir gerbėjai, bet dauguma šilutiškių neabejotinai žino apie savo kraštietės Eglės Vaitkutės pergales, kurias ji pasiekia Lietuvos, Europos ir pasaulio čempionatuose. Eglei įprasta pasipuošti tauriausiais – aukso – medaliais.

Prieš savaitę E.Vaitkutė galynėjosi Brazilijoje, San Visentės mieste, vykusiame 34-ajame pasaulio rankų lenkimo čempionate ir savo trofėjų kolekciją papildė dar dviem aukso medaliais.

27-erių sportininkė rankų lenkimo čempionatuose dalyvauja nuo 1999 metų ir sunkiai suskaičiuoja, kiek kartų tapo Europos ir Pasaulio čempione, kiek jos namuose jau yra įvairių apdovanojimų.

Čempionate Brazilijoje tarp daugiau nei 1000 sportininkų iš 42 šalių dalyvavo trys Lietuvos rankų lenkikai:

šilutiškė E.Vaitkutė, Indrė Latvytė iš Skuodo rajono ir Vydas Mikelionis iš Druskininkų.vaitkute cempione f 1

Mes, aišku, labiausiai džiaugiamės mūsų kraštietės Eglės pergalėmis. Ji moterų grupėje, svorio kategorijoje per 80 kg, buvo stipriausia: dešinės rankos lenkimo rungties finale įveikė latvę Žanną Čingulę, kairės rankos lenkimo finale nugalėjo rusę Aliną Samatoy.

Pasak Eglės, varžybos praėjo labai sklandžiai – nepatyrė pralaimėjimų, negavo baudos taškų.

Pirmą kartą tokio rango varžybose dalyvavusi I.Laivytė jaunimo iki 18 metų grupėje (sv. kat. iki 70 kg) iškovojo bronzos medalį dešinės rankos lenkimo rungtyje.

Vilniaus miestui ir Druskininkams atstovavęs V.Mikelionis veteranų grupėje (sv. kat. iki 100 kg) užėmė V ir VI vietas.
Komandinėje įskaitoje Lietuva pateko į pirmąjį dvidešimtuką.

Prieš metus

Prieš metus Kazachstane vykusiose planetos tvirtarankių pirmenybėse startavo keturi lietuviai. Dvi iš jų buvo mūsų kraštietės – Eglė Vaitkutė ir Raminta Žvirblytė (jaunimo iki 18 metų grupė) ir abi iškovojo po du aukso medalius. Be to, Ramintai atiteko ir 2 bronzos medaliai lenkiant rankas suaugusiųjų grupėje.