Eksporto plėtrai taiko individualius mokymus

Pastat diagnostikaKlaipėdoje ir Vilniuje veikianti įmonė UAB „Pastatų diagnostika ir statyba“ užsiima statybų projektų valdymu, statybų technine priežiūra ir energinio naudingumo sertifikavimu. 20 darbuotojų turinčios įmonės atstovė Simona Daukšienė neslepia, kad darbuotojų mokymus verslas renkasi atsižvelgiant į tai, kokią įtaką jie turės įmonės paslaugų eksportui.  

Užsienio kalba – esminis privalumas

Pasinaudojusi Ūkio ministerijos administruojama Europos Sąjungos (ES) investicijų priemone „Kompetencijų vaučeris“, įmonė savo darbuotojams siūlo tobulinti anglų kalbą. „Ateityje planuojame vykdyti daugiau mokymų, tačiau mūsų įmonėje dirba kvalifikuoti, atestatus turintys specialistai, o jiems tinkamus mokymus rasti šiek tiek sunkiau“, – papildo pašnekovė.

Pasak S.Daukšienės, anglų kalbos kursai prisideda prie verslo eksporto augimo bei atveria galimybes bendradarbiauti su daugiau įmonių.

„Orientuojamės į tarptautinę eksporto rinką, jau turime kelis klientus, su kuriais reikia bendrauti ir ruošti sutartis anglų kalba, todėl kalbos mokymus pasirinkome dėl patogumo, eksporto plėtros ir aukštesnės darbuotojų kvalifikacijos šioje srityje“, – teigia S.Daukšienė.

„Kol kas mokymus vertiname gerai, darbuotojai noriai mokosi ir geba tai pritaikyti savo darbe. Tiesa, šie mokymai nėra privalomi, darbuotojai patys gali pasirinkti ar jiems reikia kelti savo kvalifikaciją“, – papildo pašnekovė.

Mokosi pagal individualias programas

Pašnekovė pasakoja, kad mokymai neturi būti privalomi, esą efektyviausiai medžiaga įsisavinama tik tada, kai mokymai yra sudaromi pagal asmeninius poreikius. „Įmonėje esame sudarę individualias mokymų programas kiekvienam darbuotojui, pagal jų poreikius perkame mokymus. Dažniausiai orientuojamės į mūsų specialistus, turinčius aukštą kvalifikaciją, pavyzdžiui, statybų inžinierius, ir norime, kad jie dar labiau patobulėtų“, – teigia S.Daukšienė.

Pasak UAB „Pastatų diagnostika ir statyba“ atstovės, aukštą kvalifikaciją užtikrinantys mokymai didina įmonės pridėtinę vertę.

„Mokymų nauda yra neabejotina, mūsų rinkodaros specialistai įvertino, kad mokymai prisideda prie mūsų įmonės paklausos didėjimo rinkoje“, – teigia S.Daukšienė.

Kvalifikacijai kelti skirtiems mokymams įmonė renkasi seminarus. „Siunčiame darbuotojus į kelių dienų seminarus, juos pabaigus gaunamas sertifikatas. 2017 metais esame organizavę statybos vadybos sistemos mokymus, daugiabučių gyvenamųjų namų priežiūros teisės aktų mokymus, statybos įstatymų apžvalgos teisės aktų seminarus“, – papildo pašnekovė.

ES investicijos į darbuotojų mokymus

Ūkio ministerijos administruojama priemonė „Kompetencijų vaučeris“ – negrąžintina subsidija, suteikianti įmonėms galimybę gauti finansavimą darbuotojų mokymams. Priemone gali pasinaudoti privatūs juridiniai asmenys ir valstybės arba savivaldybės įmonės, veikiančios ne trumpiau kaip vienerius metus. Labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms finansuojama iki 80 proc., didelėms – 70 proc. mokymų išlaidų sumos.
Įmonės jau dabar gali kreiptis dėl mokymo paslaugų darbuotojams į mokymo įstaigas, kurios yra įtrauktos į Mokymo teikėjų ir mokymo programų sąrašą, administruojamą VšĮ „Versli Lietuva“. Paraiškas galima teikti iki 2020 m. lapkričio 30 d.

Daugiau informacijos apie priemonę „Kompetencijų vaučeris“ rasite  www.ukmin.lrv.lt ir www.esinvesticijos.lt.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Ūkio ministerija, jos skelbimas finansuojamas ES lėšomis.