Estetinis plombavimas – odontologinė procedūra, leidžianti ir vėl plačiai šypsotis

Deja, tenka liūdnai pripažinti, jog mūsų šalyje vis dar gaji praktika į odontologą kreiptis tik pačiu kraštutiniu atveju, kai užklumpa nepakeliamas danties skausmas ar pastarasis atsiduria ant iškritimo ribos. Kuo vėliau kreipiamasi, tuo sudėtingesnis, ilgesnis bei, žinoma, brangesnis gydymas laukia. Profilaktiniai vizitai bei tinkama dantų priežiūra – būtina sąlyga norint džiaugtis sveika bei gražia šypsena. O ši, kaip žinia, yra tiesiogiai susijusi ir su mūsų pasitikėjimu savimi. Estetinio plombavimo procedūra – Z. Romanovo klinikoje teikiama paslauga, padedanti grąžinti prarastą šypsenos grožį. Jei manote, jog, kalbant apie finansinę pusę, tai – jums „neįkandama“ paslauga, pasidomėkite gydymo išsimokėtinai galimybe, kurią Z. Romanovo odontologijos klinika teikia savo klientams. Jei galime keliauti ar atlikti buto remontą „į skolą“, kodėl taip nesielgiame ir savo fizinės bei psichologinės sveikatos atžvilgiu?

Estetinio plombavimo nauda

Estetinis plombavimas – tai odontologinė procedūra, kurios metus atkuriama pradinė, estetiška nusidėvėjusių, nuskilusių, nudilusių, ėduonies paveiktų dantų forma bei prarasta spalva. Ši odontologinė intervencija taip pat rekomenduojama siekiant pakoreguoti dantų formą, pašalinti per didelius tarpus tarp dantų bei keičiant senas, nesandarias bei neestetiškas plombas. Vadinasi, išėję iš odontologo kabineto, galėsite ir vėl drąsiai šypsotis!

Dalį pacientų atbaido aukštesnė, lyginant su įprastu plombavimu, estetinio plombavimo kaina. Tačiau tai – dar atsakingesnis, didesnio kruopštumo reikalaujantis darbas, pasižymintis visa eile reikšmingų privalumų.

Greitas ir efektyvus rezultatas. Kaip minėjome, estetinis plombavimas pareikalauja iš šį atliekančio odontologo dar didesnio kruopštumo. Tačiau jau po pirmojo vizito galėsite džiaugtis realiomis permainomis. Profesionalus odontologas per vieną vizitą gali restauruoti net iki 6 dantų.

Dantų estetika. Naudojant kompozito sluoksniais, odontologas atkuria natūralią danties formą, spalvą, tekstūrą.

Neinvazinė procedūra. Maloniai paradoksalus faktas:  nors rezultatas iš tiesų pribloškiantis, tačiau apsieinama be kardinalių intervencijų ir stengiamasi išsaugoti kuo daugiau natūralaus danties audinio.

Praktinė nauda. Estetinis plombavimas, kaip neretai linkstama galvoti, nėra susijęs vien su grožio aspektu. Atlikus šią procedūrą, grąžinamas natūralus sąkandžio aukštis bei prisidedama prie kramtymo kokybės. Taip pat, išvalius pažeistą danties audinį, sustabdomas tolesnis karieso plitimas bei su tuo susijusios neigiamos pasekmės.

Dantų priežiūra po estetinio plombavimo

Norint, jog būtų pasiekti maksimalūs estetinio plombavimo rezultatai bei išvengti bet kokio galimo diskomforto, derėtų susipažinti su žemiau pateiktais patarimais bei šiais vadovautis.

  • Prieš estetinio plombavimo procedūrą turėtumėte sočiau pavalgyti, nes to daryti negalėsite maždaug 2 valandas arba kol pasibaigs preparato, sukėlusio veido nejautrumą, veikimas.
  • Teks kurį laiką skirti daugiau dėmesio tam, ką dedate į burną. Dažantys maisto produktai ar gėrimai – tabu, kurių negalima vartoti parą po plombavimo. Rekomenduojama valgyti lengvai kramtomą ir vengti kieto maisto, pavyzdžiui, riešutų.
  • Idealu, jei bent parą laiką atsisakysite ir rūkymo. Galbūt tai taps pradžia ir į atsisveikinimą su žalingais įpročiais?
  • Dantų valymui naudokite kokybišką šepetėlį minkštais šereliais. Pasta turėtų būti mineralizuojanti, savo sudėtyje neturinti kietų dalelių, galinčių subraižyti dantų emalį bei pagreitinančių kompozitinių plombų nusidėvėjimą.

Z.Romanovo odontologijos klinikos specialistas Zigmantas Romanovas, atlikęs jums estetinį plombavimą, apžiūrai Jūsų lauks po kelių savaičių. Patikros metu bus įvertinta dantų būklė, jei reikia, atliekama plombų korekcija. Esant atliktam estetiniam plombavimui, padažnės ir profilaktiniai vizitai. Rekomenduojama lankytis porą kartų per metus. Profilaktinės apžiūros metu yra nušlifuojamos plombos, tad jūsų šypsena pastebimai atgaivinama.