Europos dieną Šilutėje skatintas kartų bendravimas

europos diena bibliotekoje 26Gegužės 9-ąją visoje Europoje minima Europos diena. Šiemet ji, kaip ir visi metai, skirta vyresnių žmonių aktyvumui ir kartų solidarumui skatinti.

Prie visuotinės šventės minėjimo prisijungė ir Šilutės F.Bajoraičio biblioteka, pakvietusi į visą dieną vykusius renginius.

Subūrė trijų kartų atstovus

„Pašėlkime F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje!“, – kvietė šventės organizatoriai. Jie bibliotekos vasaros kiemelyje suorganizavo nuotaikingą, teatro ir žinių konkurso elementais pagardintą šventę pradinukams, jų mokytojams, tėveliams bei seneliams.

Susirinkusiems Informacijos skyriaus vyr. bibliotekininkė Sandra Jablonskienė priminė, kad šiemet šventė rengiama turint tikslą kuo daugiau sužinoti apie vyresnių žmonių indėlį visuomenėje bei paskatinti visas kartas tarpusavyje artimai bendrauti, dalintis patirtimi.

„Kartų bendravimas leidžia pamatyti istoriją tokią, kokia ji yra iš tikrųjų. Tik žinodami praeitį, geriau matome ateitį.
europos diena bibliotekoje 29
Bendravimas iš tiesų yra didžiulė dovana, nes šalia galime rasti įkvėpimo šaltinių, gražių istorijų ir pavyzdžių, kuriais norime sekti“, – sakė ji.

Gerų naujienų turėjo Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Jis paragino jau dabar namuose ieškoti senų nuotraukų, kuriose būtų įamžintos bent kelios giminės kartos. Jas bus galima teikti nuotraukų konkursui „Mūsų giminės kartos“. Geriausių nuotraukų savininkai bus apdovanoti prizais, o visos be išimties fotografijos bus eksponuojamos Savivaldybėje.

Pradinukus itin nudžiugino Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro lėlių teatro spektaklis „Lyg ir obuolių pasaka“. Vaikai net sulaikę žadą sekė obuolių nuotykius nuo gyvenimo ant žemės, nukritus nuo obels, iki jų pačių virtimo obelimis.

Vėliau savo meninius gabumus galėjo pristatyti ir patys pradinukai. Kūrybingai prisistatę žiūrovams moksleiviai savo žinias tikrinosi viktorinoje „Keblūs klausimėliai apie Europą“. Padedami mokytojų, narsiai kovėsi pradinukai iš „Ainių“, „Europradinukų“, „Lietuvaičių“ ir „Žiniukų“ komandų.

Šventė kiemelyje baigėsi taip pat, kaip ir prasidėjo – spektakliu. Vaikai pamatė jaunųjų knygos bičiulių būrelio „Galvočiukai“ narių teatralizuotą spektaklį „Pasakų medis“.

europos diena bibliotekoje 34Renginiai – nuo pačio ryto

Vien bibliotekos kiemelyje vykusiu renginiu neapsiribota. Bibliotekininkai tą dieną kvietė užsukti pasigrožėti įvairiomis fotografijų ir rankdarbių parodomis. Šilutės senelių globos namai pasipuošė knygos skirtukais su ES atributika, viešosios bibliotekos Traksėdžių filialas – fotografijų paroda „Šilutiškiai ES erdvėje 2004-2011“. Viešosios bibliotekos Šilutės miesto filiale buvo galima pasigrožėti Ievos Simonaitytės premijos laureatės, tautodailininkės Erikos Juknevičienės fotografijos darbų parodomis „Kaime pas močiutę“ ir „Akimirkos pėdsakai“. Akis traukė ir Šilutės globos namų užimtumo grupės „Molinukas“ darbeliai bei Macikų socialinės globos namų užimtumo grupės „Prie židinio“ rankdarbių paroda.

Vakarop bibliotekos palėpėlėje įvyko susitikimas su grafike ir knygų iliustratore Taida Balčiūnaite. Dainuojamosios poezijos kūriniais apie jaunystę, gyvenimo prasmę dalinosi bardų klubo „Muzikos paletė“ nariai – Žydrė Adomaitienė, Liuda Kašėtienė ir Adas Nausėda. Senovinės armonikos ir bandonijos garsais žavėjo režisierius, kolekcininkas ir muzikantas Mindaugas Nogaitis.

Subatos vakarėlyje „Dar nenutilo armonikos“ jis atliko liaudies ir savo kūrybos dainas.

 Projektas „Šilutės krašto kultūra ir žmonės: tradicijos, istorija, kūryba”.