Europos kalbų dieną minėjo sportiškai, meniškai

kalbu diena juknaiciai sirgaliaiJuknaičių pagrindinės mokyklos kalbų mokytojai kasmet stengiasi organizuoti įvairius renginius, kad kuo labiau sudomintų mokinius ir paskatintų juos domėtis įvairiomis kalbomis. Šiais metais Europos kalbų diena vyko su šūkiu „Kovoju už kalbą“. Dar neatslūgus krepšinio karštinei ir tebeskambant mintyse įvairių šalių komandų pavadinimams bei sirgalių šūksniams pabandėme sujungti du skirtingus mokinių pomėgius: sportą ir kalbą.

5-10 klasės pasirinko po vieną kalbą (penktokai – lietuvių, šeštokai – prancūzų, septintokai – anglų, aštuntokai – vokiečių, kalbu diena juknaiciai krepsinisdevintokai – rusų, dešimtokai – latvių) ir subūrė klasės krepšinio komandą, kuri kovos už pasirinktą kalbą. Komandos sukūrė pavadinimus, šūkius, emblemas.

Penktadienį nuo pat ankstyvo ryto kiekviena klasė pasipuošė savo kabineto duris įvairia atributika užsienio kalbomis. O vėliau „užsieniečių“ krepšininkųkomandos su savo sirgaliais sugužėjo į sporto salę, kur prasidėjo draugiškos krepšinio varžybos. Sporto salė mirgėjo įvairių šalių vėliavėlėmis. Ypač smagu buvo klausytis fanų, skanduojančių palaikymo šūkius įvairiomis kalbomis.

Po varžybų komandų laukė staigmenos, nes kiekviena klasė paruošė savo priešininkų komandai po saldų prizą kaip padėką už draugiškas varžybas.

Europos kalbų dienos renginys patiko ir mokiniams, ir mokytojams. Tikimės, kad kiekvienais metais mokykloje organizuojami renginiai šiai dienai paminėti vis labiau motyvuos jaunąją kartą mokytis užsienio kalbų, nes kalbos mokėjimas atveria duris ir nutiesia tiltus į platųjį pasaulį, suteikia galimybę bendrauti ir laisvę pažinti.

kalbos diena gardamasLietuvių kalbos mokytoja Gitana POCIUTĖ

 

Minėdami Europos kalbų dieną Gardamo pagrindinės mokyklos mokiniai turėjo galimybę atskleisti savo meninius sugebėjimus: piešė išsitrauktų burtų keliu šalių vėliavas ant tako priešais mokyklą, ant kabinetų durų prikabino pasisveikinimus įvairiomis kalbomis. Savaitę užbaigė angliškomis dainomis, kurių išmokė anglų k. mokytoja Rita Gečienė.