Europos rankų lenkimo čempionate – auksas šilutiškei

Vilniuje baigėsi 30-asis Europos rankų lenkimo čempionatas. Tokio rango varžybos Vilniuje vyko ketvirtą sykį istorijoje. Namų sienos Lietuvos stipruoliams padėjo: galutinėje komandų rikiuotėje Lietuvos atletai užėmė antrąją vietą. Šilutiškė Eglė Vaitkutė laimėjo visas kovas.

E. Vaitkutė (kairėje) laimėjo visas kovas. Dariaus Kibirkšties nuotr.

Mūsų šalies atstovai jaunimo, suaugusiųjų, meistrų ir neįgaliųjų varžybose iš viso pelnė 54 apdovanojimus: lietuviams atiteko 14 aukso, 21 sidabro ir 19 bronzos medalių. Komandų įskaitoje nugalėjo Ukrainos atstovai: išsivežė 50 aukso, 54 sidabro ir 23 bronzos medalius.

Rinktinės lyderė E. Vaitkutė pateisino lūkesčius. Šeštadienį ir sekmadienį jėgas išmėgino stipriausi atletai. Pagrindinė Lietuvos komandos viltis – daugkartinė pasaulio ir Europos čempionė E. Vaitkutė 90 kg svorio kategorijoje abi dienas neturėjo lygių: ji pelnė čempionės vardą ir kovodama kairiąja ir dešiniąja ranka. Prieš du dešimtmečius susidomėjusi šia sporto šaka šilutiškė ir šiose varžybose įrodė, kad yra viena pajėgiausių pasaulyje. Europos čempionato finale jos pranašumas prieš švedę Aną Mariją Gronlund nekėlė abejonių, mūsų šalies rinktinės lyderė tapo vienintele šeimininkų atstove, suaugusiųjų varžybose pelniusia aukso medalius.

E. Vaitkutės pergalė – tikėta ir logiška. Jau lapkričio pabaigoje Eglė turės galimybę kolekciją papildyti planetos čempionato apdovanojimais – Rumunijoje į planetos pirmenybes atvyks visų žemynų atstovai. Daugelis pripažįsta, kad Europos šalių atletai – vieni stipriausių.

Daugiausiai medalių suaugusiųjų varžybose iškovojo ukrainiečiai, jų kraityje 5 čempionų titulai bei po 6 sidabro ir bronzos medalius.

Lietuvos rinktinę į trečią vietą suaugusiųjų varžybose kilstelėjo ne tik E. Vaitkutės auksas. Paskutinę dieną tik finale suklupo Lina Slimienė: ji 80 kg svorio kategorijoje turėjo pripažinti Brigittos Ivanfi pranašumą ir džiaugėsi sidabru. Gintarė Tarasaitienė (60 kg), lenkdama dešine ranka užėmė III vietą.

Vyrų varžybose paskutinę čempionato dieną lietuviai iškovojo du bronzos apdovanojimus: 70 kg svorio kategorijoje III vietą užėmė Tomas Kropa, o Rokas Petkus tokį pat medalį pelnė 90 kg vyrų grupėje.

Nors epidemiologinė situacija koregavo Lietuvos rankų lenkimo federacijos planus, svečiai iš daugiau nei 20 valstybių ir Europos rankų lenkimo federacijos vadovai gyrė čempionatą. Neabejotina, kad šeimininkai taip pat sėkmingai būtų priėmę ir beveik 1000 atletų – tiek buvo laukta iš anksto. Tačiau visiems suprantamos priežastys dalyvių būrį praretino.