Evangelizacijos vakaruose – patarimai, kaip rasti stiprybę tikėjime

evangelikaiPenktadienį ir šeštadienį Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyko neįprastas renginys – kunigas Remigijus Šemeklis vedė pasikalbėjimų vakarus su Dievą atradusiais įvairių krikščioniškų konfesijų atstovais iš skirtingų Lietuvos miestų.

Paprastumu dvelkiančiuose vakaruose pranešėjai dalinosi mintimis su susirinkusiaisiais, kaip nepalūžti bėdoje ir atrasti stiprybę tikėjime.

Svečių gyvenimai – evangelijos šventė

R.Šemeklis prisipažino ilgai svarstęs, kaip galėtų pažymėti ir šilutiškius prikviesti į Šilutės evangelikų liuteronų parapijos 100-mečio minėjimą. Mintys vis sukosi apie evangelizaciją – renginį, kuris žmonėms padeda atrasti Dievą.

Kunigas nutarė pakviesti jam renginį padėsiančius pravesti svečius. Atvirai su susirinkusiaisiais pašnekėti apie savo išgyvenimus, gyvenimo mestus išbandymus atvažiavo autoritetą tarp tikinčiųjų turintys įvairių konfesijų atstovai iš skirtingų Lietuvos miestų.

Pristatydamas svečius, Šilutės kunigas sakė, kad jų gyvenimai – tikra evangelijos šventė. Todėl, skambant krikščioniškoms giesmėms, kiekvienas buvo pakalbintas ir dalijosi savo gyvenimo išbandymais.evangelikai 2

Jau šeštadienio vakarą R.Šemeklis džiaugėsi, kad evangelizacija vyko sklandžiai ir susirinkusieji klausėsi susidomėję, patys dalyvavo diskusijose.

Gyvi vakarai

Penktadienį mintimis apie tikėjimą ir įvairias krikščioniško tikėjimo aktualijas dalijosi kunigas Arvydas Malinauskas, evangelikų liuteronų bažnyčios kunigas, dirbantis Panevėžio moterų pataisos kolonijoje, Andrius Navickas, katalikiško elektroninio portalo ir žurnalo „Kelionė su bernardinai.lt“ redaktorius, kunigas Kęstutis Dvareckas, katalikų bažnyčios kunigas, Vilniaus arkivyskupijos Carito priklausomų asmenų reintegracinės bendruomenės vadovas.

Šeštadienį Šilutę aplankė kunigas Tomas Šernas, vienintelis išgyvenęs pasienietis per Medininkų žudynes, dabar – evangelikų reformatų bažnyčios superitendentas, kunigas Reinholdas Moras, Klaipėdos evangelikų liuteronų parapijos kunigas, Tomas Viluckas, krikščioniškų apologetinių straipsnių autorius, aktyvus katalikų bažnyčios narys.

Vakarai Šilutės bažnyčioje vyko gyvai – pranešėjai net nežinojo, kokius klausimus jiems paruošęs buvo R.Šemeklis. Kiekvienas pasidalino mintimis, koks turėtų būti idealus krikščionis, pasakojo, kaip jie atrado Dievą, kokia pamokslų eilutė labiausiai juos žavi ir dažniausiai pritaikoma jų kasdienybėje.

Sekmadienį renginį reziumavo rytinės pamaldos bei evangelizacijoje išsakytų minčių apibendrinimai. Vienas jų – kad, atsidūrus bėdoje, nereikia nuleisti rankų, o rasti visų stiprybę ir atramą – Dievą.

 Projektas: „Kultūros uostas: Istorija.”