Fejerverkai: saugos, fejerverkų įsigijimo ir pasiruošimo patarimai

 

fireworks-865104 1280Jei jūs įprastai negalite nei vienos šventės įsivaizduoti be fejerverkų, kurie neįtikėtino grožio spalvomis išmargina naktinį dangų ir būsimos šventės, kurią turite suorganizuoti, metu jūs taip pat esate numatę pasitelkti fejerverkus, turėtumėte pasinaudoti keliais labai naudingais patarimais, kurie yra skirti tiek saugumo užtikrinimui, tiek ir pačių fejerverkų įsigijimui bei pasiruošimui juos naudoti.

Žinokite vietinius įstatymus

Turite suprasti, kad tikrai ne kiekvienoje vietoje galima naudoti fejerverkus, primena saliutas.lt. Nors akivaizdu, kad Naujų metų naktį fejerverkai sproginėja bene visur – nepaisant to, ar tai yra vieša, ar privati teritorija, vis dėlto įstatymai fejerverkų naudojimo atžvilgiu yra griežti ir aiškūs. Todėl jei jūs naudosite fejerverkus, visų pirma turite pasidomėti įstatymais ir jokiu būdu jų nepaminti. Tuo tarpu, jei manote, kad savo namo teritorijoje fejerverkus galite naudoti bet kuriuo paros metu, taip pat labai klystate. Todėl prieš pasitelkdami fejerverkus, išsiaiškinkite, kokie įstatymai galioja šalyje, kurioje rengsite savo šventę.

Venkite galingų fejerverkų

Jei jūs norite fejerverkus leisti patys, tuomet turėtumėte vengti pernelyg galingų fejerverkų, kadangi neturint atitinkamos patirties jų naudojime, galima reikšmingai susižeisti. Tuo tarpu, jei esate suplanavę naudoti pačius galingiausius fejerverkus, nepamirškite kreiptis į šios srities specialistus, kurie fejerverkų šou pasirūpins už jus.

Nepirkite fejerverkų, supakuotų rudame popieriuje

Klausite, kuo gi yra blogas ir pavojingas rudas popierius? Ne, „paslaptis“ slypi ne popieriuje. Tokie fejerverkai yra skirti naudoti tik apmokytiems ir kvalifikuotiems profesionalams. Todėl eilinis vartotojas jų turėtų vengti.

Naudodami fejerverkus būkite budrūs

Fejerverkai nėra žaidimas ir jei nėra laikomasi esminių saugumo taisyklių, galima labai rimtai susižeisti. Todėl jei jūs pasitelkiate fejerverkus savo organizuojamoje šventėje, jų naudojimo metu jūs privalote būti labai budrūs ir elgtis labai apgalvotai, visuomet atsižvelgdami į jus supančią aplinką ir žmones, kurie dalyvauja jūsų šventėje.

Niekuomet neleiskite fejerverkų naudoti vaikams

Fejerverkų ekspertai iš www.vilniaussaliutas.lt primena, kad net jei manote, jog fejerverkai yra labai nedideli, paprasti ir „nekenksmingi“, turite suprasti, kad kiekvienas fejerverkas gali kelti pavojų. Todėl jokiu būdu fejerverkų neleiskite naudoti savo vaikams. Kad ir kokie „nekalti“ atrodytų vieni ar kiti jūsų įsigyti fejerverkai, jie nėra žaislas, kurį būtų galima duoti vaikams. Elkitės atsakingai ir būkite pareigingi.

Naminiai augintiniai turėtų būti laikomi namuose

Jei nusprendėte surengti fejerverkų šou savo nuosavo namo kieme ar bet kurioje kitoje vietoje, su savimi tikrai niekuomet neturėtumėte pasiimti ir naminių augintinių. Tai būtų pernelyg nesaugus sprendimus – ką jau kalbėti apie tai, kad bene visi gyvūnai bijo fejerverkų ir jie jiems kelia labai didelį stresą bei nerimą.

Naudojant fejerverkus, dėvėkite apsauginius akinius

Nepaisant to, kokius fejerverkus jūs pasitelksite savo šventės metu, naudojant juos jūs privalote dėvėti apsauginius akinius. Ir tai yra būtina bet kuriam žmogui, kuris prisidės prie fejerverkų leidimo į dangų.

Neleiskite fejerverkų laikydami juos rankose

Nėra jokios priežasties tai daryti. Net jei jūs norite pasirodyti prieš kitus, turėtumėte suprasti, kad tai yra labai rizikinga. Ir net jei esate matę, kad kiti žmonės tai darė, tai tikrai nereiškia, jog tokį nesaugų sprendimą turėtumėte priimti ir jūs. Fejerverkai niekuomet neturėtų būti leidžiami iš rankų.

Paruoškite didesnę teritoriją prieš pradėdami naudoti fejerverkus

Fejerverkai visuomet turėtų būti leidžiami atviroje teritorijoje, kurioje nėra jokių automobilių, elektrinių prietaisų, medžiagų, augalų ar kitų objektų, kurie galėtų užsidegti. Teritorija, kurioje bus naudojami fejerverkai, turėtų būti tinkamai paruošta. Visuomet yra išmintinga paruošti didesnę teritoriją nei iš tikrųjų galėtų prireikti.

Niekada pakartotinai nedekite užgesusio fejerverko

Kartais nutinka taip, jog uždegus fejerverką, žengus keletą žingsnių tolyn, jis ima ir užgęsta. Tačiau jei jūs bandysite sugrįžti ir pakartotinai jį uždegti, tai gali padaryti labai didelę žalą jūsų sveikatai. Turėtumėte luktelėti bent 20 min., kol prie jo sugrįžtumėte. Tuomet reikėtų jį pamerkti į vandens dubenį ar kibirą. Bet kuriuo atveju, dėl viso pikto papildomos vandens atsargos visuomet fejerverkų naudojimo metu turėtų būti netoliese.

Venkite alkoholinių gėrimų naudojant fejerverkus

Jei fejerverkų leidimo metu yra vartojami alkoholiniai gėrimai, tai tampa tikrų tikriausiu žaidimu su ugnimi. Nuo alkoholio apsvaigę asmenys, kurie naudoja fejerverkus, gali sužeisti ne tik save, tačiau ir savo aplinkoje esančius žmones. Todėl visuomet elkitės labai atsakingai.

Kai baigiate, pamerkite visus panaudotus fejerverkus į vandenį

Jokiu būdu panaudotų fejerverkų neturėtumėte iš karto išmesti į šiukšlių dėžę – nepaisant to, kad galbūt iki šiol jūs visuomet tai darėte. Tai yra labai rizikingas sprendimas. Prieš išmesdami panaudotus fejerverkus, kurį laiką turėtumėte juos palaikyti vandenyje. Tokiu būdu išvengiant gaisro tikimybės.

Fejerverkų įsigijimas ir pasiruošimas jų naudojimui

Kuomet organizuojate šventę, kurioje bus naudojami fejerverkai, turėtumėte labai atidžiai suplanuoti net ir pačias smulkiausias detales, kartu užtikrindami, kad įsigyti pačius tinkamiausius fejerverkus ir tinkamai pasiruošite jų naudojimui.

Prieš paruošiant erdvę fejerverkams:

 • Turite nuspręsti, kas rūpinsis fejerverkų leidimu. Leidžiama fejerverkus naudoti patiems, jei jie yra 1, 2 arba 3 kategorijos. Tuo tarpu tie fejerverkai, kurie yra priskiriami 4 kategorijai, gali būti naudojami tik profesionalų.
 • Pirkite fejerverkus tik iš patikimų pardavėjų. Galite apsilankyti tiek fizinėse specializuotose fejerverkų parduotuvėse, tiek ir elektroninėse parduotuvėse, kurios prekiauja fejerverkais. Labai svarbu, kad pardavėjai turėtų fejerverkų pardavimui skirtas licencijas ir leidimus.
 • Nuspręskite, kur bus leidžiami fejerverkai. Tokia vieta turėtų būti labai gerai pagalvota ir tinkamai paruošta. Būtinai orientuokitės į patį didžiausią saugumą. Tai turėtų būti pats pagrindinis jūsų prioritetas.
 • Patikrinkite ar virš fejerverkų leidimo vietos nėra jokių elektros laidų ar kitų objektų, kurie galėtų sukelti papildomą pavojų.
 • Patikrinkite, kokie yra numatomi orai. Oro sąlygos taip pat turi labai reikšmingos įtakos fejerverkų naudojimui. Jei bus ypač vėjuota, tuomet vertėtų luktelėti, kol vėjas nurims.
 • Būkite tikri, kad prireikus akimirksniu galėsite iškviesti pagalbą.
 • Jei jūs pasirinkote fejerverkų profesionalus ir jie rūpinasi fejerverkų šou, iš anksto aptarkite su jais visas svarbiausias detales ir išsiaiškinkite, kokių saugumo reikalavimų jums ir jūsų šventės svečiams būtų privalu laikytis.
 • Suplanuokite, kaip svečiai pateks į vietą, iš kurios bus stebimas fejerverkų šou, ir kaip iš jos galės pasišalinti. Tai yra labai svarbus veiksnys, kuris suteikia kur kas daugiau saugumo. Visi praėjimai turėtų būti atlaisvinti.

Fejerverkų leidimo dieną:

 • Dar kartą patikrinkite fejerverkų leidimo vietą ir įsitikinkite, kad niekas nėra pakitę.
 • Niekam, išskyrus fejerverkų leidimo specialistą, neturėtumėte leisti liestis prie fejerverkų, kurie bus naudojami fejerverkų šou.
 • Užtikrinkite, kad šventės dalyviai į fejerverkų stebėjimą su savimi nepasiims alkoholinių gėrimų ir kitų fejerverkų.
 • Visuomet nuo fejerverkų stovėkite saugiu atstumu.

Praėjus dienai po fejerverkų leidimo:

 • Patikrinkite ir sutvarkykite teritoriją. Elkitės labai saugiai ir laikykitės visų saugumo reikalavimų, jei tam tikri fejerverkai nebuvo susprogę. Fejerverkais turėtumėte atsikratyti labai saugiai.

Neleiskite, kad neatidumas ir neatsakingumas sujauktų jūsų šventę. Jei jūs norite savo organizuojamos šventės metu naudoti fejerverkus ir sukurti įspūdingą reginį, kurio niekuomet nepamirštų nei vienas jūsų šventės dalyvis, tuomet turite pasirūpinti, kad fejerverkai būtų pasirinkti tinkamai ir jų naudojimas atitiktų visus aukščiausius šiuolaikinius standartus bei keliamus saugumo reikalavimus. O tam, kad jūs būtumėte visiškai tikri dėl įspūdingo reginio, galite kreiptis į fejerverkų specialistus, kurie surengtų profesionalų ir nepakartojamą fejerverkų šou.