Festivalį „Stebuklų šalis“ įrėmins ugnies ir fejerverkų šou

"Viduramžių pasiuntinių" ugnies šou. / D.Babensko nuotr.Rugpjūčio 3-4 d., Jūros šventės ir 760-ojo Klaipėdos jubiliejaus iškilmių metu, pakeliui į pajūrį – ties kelto perkėla Šiaurės rage, „Švyturio menų doko“ Orlen Land vasaros terasoje „Memelio miesto“ teritorijoje – įsikurs „Stebuklų šalis“.

Jos įstatymai – gera nuotaika bei kvapą gniaužiančios staigmenos, o šeimininkai – garsiausiose pasaulio scenose laukiami cirko artistai iš Prancūzijos, Ispanijos, Olandijos, Švedijos, Izraelio, Australijos bei Lietuvos.

Praėjusį savaitgalį atidaryta „Švyturio menų doko“ vasaros terasa – jauki vieta neįpareigojančios atmosferos, originalaus peizažo ir gryno oro mėgėjams. Pagrindinis festivalio veiksmas virs dviejose – Krano bei Laivo – scenose, kurias bus patogu stebėti iš amfiteatrų.

Atsigaivinti ir aptarti įspūdžių kvies vasaros kavinė. Rugpjūčio 3 d., penktadienį, 17 val. tarptautinis gatvės cirko festivalis startuos vakariniais atlikėjų pasirodymais, kuriuos apie 1.15 val. vainikuos „Viduramžių pasiuntinių“ ugnies ir pirotechnikos šou.

Šeštadienį, rugpjūčio 4 d., cirko artistai svečių lauks nuo vidurdienio iki vakaro, o užburianti nuotaika vyraus ne tik scenose – netikėtumų „Stebuklų šalyje“ gali tikėtis kiekviename žingsnyje. Ugnies bei fejerverkų šou šeštadienį vyks apie 00.55 val.

Pagerbs Klaipėdą

Ugnies šou – viena iš „Viduramžių pasiuntinių” brolijos, įkurtos 2004-aisiais ir vienijančios vėlyvųjų viduramžių Lietuvos ir Vakarų Europos istorijos mėgėjus, aistrų.

VidurPagrindinis organizacijos siekis yra tiksli XIV-XV a. šarvų, ginklų bei kostiumų rekonstrukcija, taip pat amatų, šokių ir karybos atkūrimas. Tad veikloje neapsieinama be istorikų konsultacijų. „Viduramžių pasiuntinių“ šou – tai ugnies kamuoliai ir fejerverkai, padangę nušviečiantys žiežirbų raštai, šokiai su degančiomis vėduoklėmis, grandinėmis ir kitokiu netikėtu rekvizitu.

Anot festivalio „Stebuklų šalis“ organizatorių, šitoks baigiamasis renginio akcentas pasirinktas neatsitiktinai: tai – šiemet jubiliejų švenčiančios Klaipėdos simbolinis pagerbimas, publiką perkelsiantis į viduramžių miestą.

„Ypač džiugu, kad, nepaisant pasaulio žvaigždžių gausos renginyje ir jų neabejotino meistriškumo, finalinius festivalio pasirodymus atliks mūsų šalies artistai“, – sakė „Stebuklų šalies“ režisierius Vaidas Kvedaras.

Lietuvai festivalyje atstovaus ir daugiau kūrėjų: patikėti stebuklais vers iliuzijos meno propaguotojas Mantas Wizard, skinantis pergales tarptautiniuose iliuzionistų konkursuose; žemės traukos dėsnius neigs gatvės cirko „Le Artist“ įkūrėjo Viačeslavo Mickevičiaus triukai su vienračiu; pokštus visoje festivalio teritorijoje žada „Skani magija“.

Neseniai puikius įspūdžius ir įvertinimus iš Pasaulio iliuzionistų čempionato, šiemet surengto Didžiojoje Britanijoje, parsivežęs Mantas Wizard tarptautinio gatvės cirko festivalio „Stebuklų šalis“ laukia ne ką mažiau nei prestižinių renginių užsienyje.

„Tai, kas vyksta Klaipėdoje, visiškai atitinka užsienyje rengiamus iliuzijos bei cirko meno gatvės festivalius savo koncepcija, organizaciniu lygiu, publikos nuoširdumu, – sako iliuzionistas. – Tačiau yra vienas skirtumas – gražūs ir įdomūs dalykai, vykstantys gimtinėje, visuomet džiugina kiek labiau nei rengiami svetur.“

Jam antrina bene vienintelis šalyje gatvės cirko tradicijų propaguotojas, profesionalus dramos aktorius Viačeslavas Mickevičius.

„Lietuvos publika puikiai supranta, kad iš užsienio artistų, kurie atstovauja šimtmečių senumo cirko tradicijai, galima tikėtis aukščiausio lygio. Tačiau kai kažką panašaus atlieka tautietis, tai daug kam sukelia nuostabą. Būna džiugu sulaukti palaikymo žodžių“, – šypsosi nemažai gerbėjų gimtojoje šalyje įgijęs V. Mickevičius.
Talentai iš viso pasaulio

„Stebuklų šalyje“ gausiai svečiuosis jų kolegos iš užsienio. Komandos „ThisSideUp“ akrobatai iš Australijos pristatys kvapą gniaužiantį šou „Controlled Falling Project“ (angl. „kontroliuojamas kritimas“), kuriame stulbinami fiziniai įgūdžiai jungiami su tempu ir gyvai būgnininko mušamu ritmu. Poetinės olandų akrobatų „Bencha Theater“ miniatiūros ore – visai kitokio kūrybinio braižo, tačiau už grakščių piruetų slepiasi ilgametės kryptingos treniruotės."Viduramžių pasiuntinių" ugnies šou. / D.Babensko nuotr.

„Theater Rue Pietonne“ (Vokietija/Prancūzija) su niekuo nesulyginamiems gatvės spetakliams kurti pasitelkė origami meną: į gofruotus vamzdžius įlipus aktoriams, jie pavirsta besirangančiomis būtybėmis, o gatvės cirko trupės „Las Cossas Nostra“ iš Ispanijos nariai Amelija ir Kikis per savo komedinius spektaklius atskleidžia ne tik skirtingiausių cirko žanrų patirtį, bet ir vyrišką bei moterišką žavesį.

Rokenrolo klasikų įkvėptas Asaf‘n Roll, akrobatas, klounas, šokėjas iš Izraelio, kiekvieną savo pasirodymo aikštelę paverčia per roko koncertą šėlstančiu stadionu, o populiariausias Švedijos gatvės cirkas – akrobatų-žonglierių duetas „Magmanus“ – mėgsta įtraukti publiką į savo numerius. Žaismė ir improvizacija – „lengvoji“ jų šou atributika, mat „Magmanus“ pasirodymų pagrindas yra aukščiausio lygio cirko įgūdžiai.

Bilietai į renginį – „Tiketoje“ (www.tiketa.lt). Rinkitės patraukliausią variantą iš bilietų, galiojančių penktadienį, šeštadienį (kaina – 15 Lt) arba abi dienas (20 Lt). Bilietas suteiks teisę prireikus palikti renginio teritoriją ir vėl sugrįžti į „Stebuklų šalį“ stebėti pasirodymų. Daugiau informacijos – www.dokas.info.

Gatvės cirko festivalio „Stebuklų šalis“ pasirodymų grafikas

Rugpjūčio 3 d., penktadienis

„Stebuklų šalies“ festivalio teritorijoje svečių lauks iliuzionistas Justas ir jo „Skani magija“.

Krano scena:
17 val. „Magmanus“.
18.45 val. „Bencha Theater“.
19.45 val. „ThisSideUp“.
21 val. „Theater Rue Pietonne“.
21.45 val. „Bencha Theater“.
22.45 val. „ThisSideUp“.
00.00 val. „Magmanus“.

Laivo scena:
18 val. „Las Cossas Nostra“ duetas.
19.05 val. Asaf‘n‘Roll.
20.15 val. „La Cossas Nostra The TNT Show“ – Kiki solo.
21.30 val. Mantas Wizard.
22.05 val. Asaf‘n‘Roll.
23.15 val. „Le Artist“.
1.00 val. Mantas Wizard.

1.15 val. ugnies ir pirotechnikos šou su „Viduramžių pasiuntiniais“.

Rugpjūčio 4 d., šeštadienis

Krano scena:
12.40 val. „Bencha Theater“.
13.45 val. „Theater Rue Pietonne“.
14.55 val. „ThisSideUp“.
15.45 val. „Magmanus“.
17.30 val. „Bencha Theater“.
18.30 val. „Theater Rue Pietonne“.
19.15 val. „Magmanus“.
20.55 val. „Bencha Theater“.
22 val. „Theater Rue Pietonne“.
22.45 val. „ThisSideUp“.
00.15 val. Asaf‘n‘Roll.

Laivo scena:
12 val. „Le Artist“.
13 val. „Las Cossas Nostra“ duetas.
14.15 val. Asaf‘n‘Roll.
15.30 val. Mantaz Wizard.
16.45 val. „La Cossas Nostra The TNT Show“ – Kiki solo.
17.50 val. Asaf‘n‘Roll.
19 val. Mantas Wizard.
20.15 val. „Le Artist“.
21.15 val. „La Cossas Nostra Breaking Broken Dreams“ – Amelijos solo.
22.30 val. Mantas Wizard.
23.15 val. „Las Cossas Nostra“ duetas.
00.00 val. Mantas Wizard.

00.55  val. ugnies ir pirotechnikos šou su „Viduramžių pasiuntiniais“.