Festivalis „Pamario country“ siekia tapti tarpkontinentiniu

pamario country himnas„Pamario country“ Rusnėje – nebe naujiena, tai pastovu“, – tokia antrą kartą saloje surengto renginio „diagnozė“ nustatyta sekmadienį.

Pernai pirmą kartą Rusnėje organizuoto renginio iniciatoriai šiemet nutarė, kad tąkart pasirinkta erdvė – per menka festvaliui, kuris jau išaugo į tarptautinį. Šiemet jie sukvietė kantri muzikos mėgėjus ant Atmatos kranto. Visą sekmadienį čia skambėjo muzika, kuri nemėgsta stovinčių…

„Pamario country“ idėja gimė pirtyje

Vienas renginio organiztorių, šilutiškių grupės „Karčema“ vadovas Vygantas Stoškus, paprašytas prisiminti „Pamario country“ ištakas, sakė, jog festivalio idėja irgi gimė „kantri aplinkoje“ – jam su grupės „Vixva“ vadovu Viktoru Timašovu sėdint pirtelėje.pamario country remejai „Bet be jūsų visų palaikymo festivalio nebūtų“, – gausiems žiūrovams sakė V.Stoškus.

Pagrindinis šiemetinio renginio rėmėjas – UAB „Šilutės būstas“, kurio direktorius Aleksas Kvederis, anot renginio „balso“ Marijaus Budraičio, teisingai suprato, jog „Pamario country“ – šventas reikalas, kurį būtinai reikia paremti.

Varstyti potencialių rėmėjų duris teko ne tik organizatoriams, bet ir šventės globėju tapusiam rusniškiui politikui Raimondui Plikšniui. Sveikindamas visus susirinkusiuosius, R.Plikšnys išreiškė viltį, kad festivalis taps tradiciniu, respublikiniu, tarptautiniu, o galiausiai gal, kaip ir Vasiukai – tarpkontinentiniu…

Rusniškiai prabilo apie upes

Pasinaudodami proga Rusnės bendruomenės nariai čia pat visus svečius kvietė išreikšti savo valią dėl Nemuno deltos upių kritinės būklės. Parašus rinkę savanoriai visiems priminė, kad Skirvytė ir Pakalnė jau taip užneštos, kad jomis beveik nebepraplaukia laivai. Upės miršta, į jas nebeįplaukia žuvys, o rusniškiai nebe juokais baiminasi potvynio.

pamario country spindulysDėl šios problemos jau kreiptasi į rajono politikus, dabar kreipimasis su parašais bus išsiųstas Nemuno deltos regioninio parko direkcijai, Seimui ir Aplinkos ministerijai.

Iš viso festivalio metu surinkta apie 500 parašų.

Specialiai festivaliui sukurtas himnas

Kad organizatorių idėjas palaikė rėmėjai, pasidžiaugė ir atvykę savivaldybės vadovai. Merė Daiva Žebelienė ir administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis pastebėjo, jog „vaizdas puikus, o ypač smagu kantri stiliumi suvalgyti ledą ar žuvelę“. Jie organizatoriams įteikė šakotį.

Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė neabejojo, kad muziką suprantančių žmonių susirinkimo ir pasibuvimo Rusnėje labai reikia. Salos šeimininkė kvietė visus atvykti ir į tradicine tapusią Laivininkų šventę, kuri vyks rugpjūčio 3-ąją. Šiemetinės šventės tema „Žirgas žirgelis“ pasirinkta neatsitiktinai – todėl, kad dar sovietmečiu Rusnė turėjo garsų žirgyną.
pamario country pasirasymas
Kad pasibuvimo su muzika tikrai reikia, liudijo ir net neprasidėjus festivaliui vis ilgėjanti eilutė prie įėjimo į šventės vietą. Žinia, viliojo ir tautodailininkų, menininkų dirbiniai, konditerijos gardėsiai, kurių čia taip pat buvo galima įsigyti, pramogos mažiesiems.

Ne trumpesnė eilė rikiavosi ir prie „Šilutės būsto“ palapinės, kur visa įmonės komanda virė žuvienę. Ne vieną ratą Atmata apsuko ir gražuolis laivas, kuriuo paplaukioti netrūko norinčiųjų.

O į sceną iki vėlaus vakaro vienas po kito lipo ir vaikų, ir jaunimo, ir suaugusiųjų kantri muzikos ir šokių kolektyvai ir iš mūsų rajono, ir iš visos Lietuvos, ir net iš Latvijos. Skambėjo ir specialiai šiam festivaliui sukurtas himnas.