Finišavo moksleivių teisės žinių olimpiada. Tarp nugalėtojų – šilutiškė

Balandį startavusi Mykolo Romerio universiteto (MRU), Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) ir partnerių iniciatyva – Nacionalinė teisės žinių olimpiada moksleiviams – pasiekė finišą. Paaiškėjo šių metų olimpiados nugalėtojai, tarp kurių – ir Šilutės moksleivė.

A. Būdvydaitė.

Olimpiada vyko dviem turais. Pirmajame ture moksleiviai iš visos Lietuvos internetu atliko specialų teisės žinių testą. Organizatoriai džiaugiasi, kad šiemet registravosi per 2 700 moksleivių iš daugiau kaip 120 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų, iš jų beveik 1 100 dalyvių olimpiados I etapo testą įveikė sėkmingai.

Aktyviausi – Kauno regiono moksleiviai, tarp aktyvių minimi ir Šilutės moksleiviai. Daugiau kaip 300 geriausiai pasirodžiusių moksleivių buvo pakviesti dalyvauti finaliniame olimpiados etape.

„Šiemet Lietuva mini net dvi svarbias sukaktis: pirmosios demokratinės Lietuvos Valstybės Konstitucijos 100-metį ir šiuo metu veikiančios Lietuvos Respublikos Konstitucijos 30-metį, todėl Nacionalinės teisės žinių olimpiados šūkis – „Konstitucija kiekvienam“ – atliepia ne tik šių sukakčių prasmę, bet ir svarbiausias konstitucines vertybes“, – teigia olimpiados koordinatorė Akvilė Alauskaitė.

Finale varžytis registravosi 350 geriausiai pirmajame etape pasirodžiusių moksleivių. Klausimus rengė ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėja dr. Dalia Vasarienė, Teisingumo ministrės patarėjas dr. Rokas Uscila, advokatė Monika Jankauskienė, MRU Teisės mokyklos profesorius Justinas Žilinskas ir kt.

Trečiąją vietą 9–12 klasių kategorijoje užėmė Šilutės pirmosios gimnazijos mokinė Aristėja Būdvydaitė.
Olimpiados apdovanojimai vyks š. m. birželio 17 d., 14 val., Mykolo Romerio universitete.