Finišuoja projektas „Bendras Kuršių marių paveldas: nuo nepaprasto iki pažįstamo“

Projektas „Bendras Kuršių marių paveldas: nuo nepaprasto iki pažįstamo“ („Common Heritage of Curonian Lagoon: from Extraordinary to Familiar”) siūlo alternatyvą tradicinėms turizmo veikloms.

Projekto veiklomis siekta atskleisti bendrą regiono kultūrą, skatinti kultūrinį edukacinį ir rekreacinį turizmą, gavinti tradicinius amatus.
Remiantis bendru Lietuvos ir Rusijos Kuršių marių regiono paveldu, pagal Lietuvos-Rusijos bendradarbiavimo per sieną programą finansuojamas projektas suteikė lankytojams galimybę pasinerti į Kuršių marių regiono ir ramybe alsuojančių jo miestelių istoriją bei tradicijas. Projekto trukmė: 29 mėn., Programos finansuojama suma: 532 720.35 eurai. Projekto veiklomis buvo siekiama atskleisti bendrą regiono kultūrą, praeitį ir ateitį, skatinti kultūrinį, edukacinį ir rekreacinį turizmą pasienio regione, atgaivinant bendrą paveldą ir tradicinius amatus.

Projekto metu buvo sukurti du tarpvalstybiniai vandens ir sausumos turizmo maršrutai bei išleistas Almanachas, pasakojantis apie bendrą gamtos, istorijos ir kultūros raidą. Taip pat sukurta ir kultūrinėms reikmėms pritaikyta infrastruktūra: Kintuose atsirado amatų centras, o Kaliningrade – senovinių laivų statykla. Ši infrastruktūra ir toliau bus naudojama tradicinei vėtrungių, keramikos ir laivų statybos veiklai bei edukacinėms programoms. Projekto metu jau įgyvendintos kultūrinės amatų edukacijos, siekiant pritraukti žmones, besidominčius edukaciniu-kultūriniu turizmu ir taip prisidėti prie bendro poveikio turizmui pasienio regione, lankytinoms vietoms suteikiant daugiau patrauklumo, atskleidžiant, kiek iš tiesų šiuose mažuose miesteliuose vyksta įdomių dalykų.

Projekte bendradarbiavo skirtingos komandos iš organizacijų ir institucijų abipus sienos: VšĮ „Kintai Arts“, Kaliningrado Kuršių nerijos nacionalinis parkas, Immanuelio Kanto Baltijos federalinis universitetas,  Klaipėdos universitetas, Kaliningrado pasaulio vandenyno muziejus ir Šilutės rajono savivaldybė.

Pandemijos kontekste tarptautinės kelionės yra ribojamos, tačiau natūraliai padidėja vietinių turistų skaičius. Nemaža dalis turistų renkasi mažesnes vietoves, o ne miestus. Šia prasme projektas pasiūlė aiškią alternatyvą, įgalindamas naudingą, kultūrinį ir pažintinį laisvalaikį, skirtą tiek vietos bendruomenėms, tiek turistams.

Šilutės rajono savivaldybė džiaugiasi įgyvendintu projektu ir pasiektais tikslais. Tikimasi, jog šio projekto rezultatai bus naudingi  ir padės atskleisti vietos kultūrinį ir istorinį paveldą užsienio bei vietiniams turistams.

Ši publikacija buvo parengta padedant Europos Sąjungai. Už publikacijos turinį atsako tik VšĮ „Kintai Arts” ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos požiūrį.