Fitneso varžybose nugalėjusi Mantvilė: „Pirmosios varžybos – pirmoji vieta! Įrodžiau sau, kad galiu“

Mantvile kulturiste_2Spalio pabaigoje Jonavoje vyko IFBB Lietuvos kultūrizmo, fitneso ir bikinio taurės varžybos, kuriose dalyviai varžėsi dvidešimt vienoje kategorijoje.

Šiose varžybose sužibėjo šilutiškė Mantvilė Saikevičiūtė, jaunučių iki 16 metų grupėje fitneso (kūno rengybos) rungtyje užėmusi pirmąją vietą. 15-metei Mantvilei tai buvo pirmosios varžybos, kurioms ji ruošėsi penkis mėnesius.

„Pradžia – superinė! Pirmosios varžybos – pirmoji vieta! Labai noriu padėkoti treneriui Mindaugui Vilkui už mano treniruotes, palaikymą, motyvaciją! O dabar nesustojam ir tobulėjam toliau!“, – feisbuke džiaugėsi mergina.

Ruošėsi 5 mėnesius

Mantvilė mokosi Vydūno gimnazijos I klasėje. Rugsėjo mėnesį jai suėjo 15 metų. Jau šeštus metus ji šoka „Žvaigždūnės“ klube.

Šių metų pavasarį mergina nusprendė pradėti lankyti ir sporto klubą, treniruoklių salę. Praėjus maždaug mėnesiui, Mantvilė trenerio Mindaugo Vilko paprašė, kad jai sudarytų individualią sporto programą. Įvertinęs merginos kūno proporcijas, treneris jai pasiūlė ruoštis fitneso varžyboms.

„Pagalvojau, kodėl gi ne, išbandysiu save. Iš tikrųjų netikėjau, kad pasiruošiu, kad tiek valios turėsiu“, – prisimena mergina, kuriai tuomet buvo keturiolika metų.

Varžyboms, kuriose dalyvavo spalio mėnesį, Mantvilė pradėjo ruoštis gegužę. Nuo tada į sporto ir sveikatingumo centrą „Oazis“ ji eidavo kas dieną, kartais – net po du kartus. Ryte atlikdavo kardio treniruotes, o vakare dirbdavo su treniruokliais. Treniruotės užtrukdavo nuo vienos iki dviejų valandų.

Mantvilė pripažįsta, kad intensyvų sportą buvo sunku derinti su mokslais, tačiau mokytojai palaikė jos siekius. Kai kurie leido net kontrolinius darbus atsiskaityti po varžybų.

Mantvile sporto_saleje_2Atsisakė saldumynų
Mantvilė sako, kad ruošiantis varžyboms sunkiau buvo ne treniruoti raumenis, bet derinti maistą. Ji atsisakė taip mėgstamų saldumynų, miltinių patiekalų, o valgydavo vištieną, kiaušinių baltymus, baltą žuvį, lašišą, daržoves.

Dar sunkiau buvo prieš pat varžybas, kai ypač skrupulingai reikėjo žiūrėti, ką valgo. Likus kelioms dienoms iki varžybų sportininkė gėrė daug vandens, o likus mažiau nei parai negėrė nė lašo. „Tikėjausi, kad bus sunku be vandens išbūti, bet taip nebuvo“, – sako ji.

Mergina pripažįs

bet ir kūno pokyčius. Per 5 mėnesius mergina numetė 9 kilogramus, todėl visiškai pasikeitė jos figūra.ta, kad būdavo noras ir nuslįsti – ko nors pasmaguriauti, bet kai prisimindavo, kiek toli jau nuėjo, ir kiek liko, to nedarydavo.

Labiausiai ji svajojo apie šokoladą, saldumynus. Būtent šokoladas ir buvo pirmasis skanėstas, kurį sau leido suvalgyti po varžybų.

„Buvo sunku, bet verta“, – savimi didžiuojasi Mantvilė.

Griežta dienotvarkė ir treniruotės atnešė ne tik sėkmę varžybose, 

„Atsikėlusi kas rytą veidrodyje matydavau, kaip ryškėja mano raumenys, gražėja figūra“, – pasakojo mergina.

Ruošiasi kitoms varžyboms

Užėmusi pirmąją vietą jaunučių iki 16 metų grupėje Mantvilė įgijo pasitikėjimo savimi. O prieš varžybas neturėjo nė minties, kad gali tapti geriausia varžybų dalyve. Iškovota pergalė jai atnešė labai daug džiaugsmo.

„Viskas atsipirko. Po varžybų sulaukiau daugiau sveikinimų negu per gimtadienį. Žiauriai smagu buvo, euforijos apimta buvau visą savaitę“, – neslepia ji.   Tikslą pasiekti jai labai padėjo ir mamos Lilijos bei tėčio Antano, draugų, mokytojų palaikymas, skatinimas. „Jie sakė, kad eičiau tik į priekį, tik tolyn“, – prisimena sportininkė.

Ją labai palaikė treneris M.Vilkas. „Pats geriausias treneris. Tiek palaikė, tiek rūpinosi, tiek tikėjo manimi! Kai ruošiausi varžyboms, aš juo labiau tikėjau nei savimi“, – sako mergina.

Mantvilė atskleidžia, kad anksčiau svajojo būti šokių vadove, bet dabar jau norėtų tapti trenere. Būtent su sportu ji sieja savo ateitį.

Sportininkė pripažįsta, kad užsiimant kūno rengyba, reikia valios, užsispyrimo, o tai gali ne kiekvienas.
Dabar ji svarsto apie kitas varžybas, kurios įvyks pavasarį.

Savo bendraamžiams Mantvilė linkėjo sportuoti ir tinkamai maitintis, nes tuomet pagerėja sveikata, žmogus jaučiasi energingesnis, žvalesnis.