Fizinių asmenų bankroto pasekmės: ką verta žinoti?

Nereikia ir sakyti – situacija, kai žmogus yra priverstas kelti asmens bankroto bylą, viena sudėtingiausių bei sunkiausių gyvenime. Kita vertus, nereikia pamiršti, kad fizinis asmens bankrotas yra vienas iš tų procesų, kuris pasižymi tam tikromis teigiamomis pasekmėmis. Kviečiame sužinoti, kokiomis.

Viena iš šios bylos teigiamų pasekmių yra ta, kad yra sustabdomas asmens turto realizavimas bei jo išieškojimas. Tai reiškia, kad antstoliai negali pardavinėti šio turto varžytinėse, taip pat negali išieškoti skolų iš asmens gaunamo darbo užmokesčio; negalima nurašyti ir piniginių lėšų nuo asmens banko sąskaitų.

Tačiau ir tai dar ne viskas – iškėlus šią bylą, yra draudžiamas iki tos dienos,  kol įsigalios teismo nutartis, ne ginčo tvarka nesumokėtų mokesčių išieškojimas. Kitais žodžiais tariant, nei SODRA, nei Valstybinė mokesčių inspekcija negali savarankiškai nurašyti pinginių lėšų nuo bankrutuojančio asmens banko sąskaitų.

Dar vienas teigiamas fizinių asmenų bankroto aspektas yra tas, kad bankrotą patiriančio asmens kreditoriai arba antstoliai nebegali imtis jokių veiksmų prieš jį; kitais žodžiais tariant tai reiškia, kad jie negali areštuoti šio asmens banko sąskaitų, o taip pat – nurašyti ir tam tikrų dydžio piniginių sumų. Dar daugiau, antstoliai taip pat netenka teisės parduoti bankrutuojančio asmens turto.

Nereikia ir sakyti – gyvenamasis būstas yra vienas svarbiausių dalykų kiekvienam žmogui. Belieka tik pridurti, kad asmuo, kuriam yra iškeliama tokio pobūdžio byla, turi daug galimybių išsaugoti šį turtą.

Taigi, kaip matyti, fizinių asmenų bankrotas iš tiesų turi labai daug teigiamų pasekmių, kurios, po truputį keičia finansinius sunkumus patyrusio žmogaus gyvenimą, kol jis ir vėl grįžta į pradinę būklę, t.y., gyvena įprastą gyvenimą, t.y., gyvenimą be skolų. Be to, kreditoriams yra atlyginama dalis nuostolių. Vis dėlto, kad fizinio asmens bankroto byla būtų įgyvendinta sėkmingai,  svarbus ir patikimas partneris – savo darbą puikiai išmanantis bankroto administratorius. Taigi, jei reikalingos profesionalios tokio pobūdžio paslaugos, puikiu pasirinkimu gali tapti UAB Stiprus  žmogus specialistai.