Fotoreportažas: Rugsėjo 1-oji Šilutės rajone

DSC 0924Planuojama, kad į  mokyklas šiemet ateis per 27 tūkst. pirmokų, beveik 37 tūkst. mokytojų bendrojo ugdymo mokyklose pasitiks per 371 tūkst. mokinių. Apie 20 tūkst. moksleivių pradės mokytis profesinio mokymo įstaigose, per 30 tūkst. pirmakursių – aukštosiose mokyklose.

Šventė Šilutės rajono mokyklose vyko šeštadienį.

Mieli moksleiviai, mokytojai ir tėvai, studentai ir dėstytojai,

Rugsėjo 1-ąją, kaip ir kasmet, pradedame naujuosius mokslo metus pasiruošę rašyti naują puslapį savo istorijoje.

Linkiu mums visiems drauge naująjį puslapį atversti su nauja energija ir nauju žvilgsniu – kūrybiškai ir bendruomeniškai.

Mokydamiesi ir mokydami klausime ir atsakysime į klausimus „kas“, „kur“, „kada“, tačiau nepamirškime ir klausimų „kodėl“ ir „kaip“. Atsakymus į pirmuosius klausimus galima rasti internete, antrieji moko mąstyti ir ieškoti. Faktus ir dėsnius žinoti būtina, tačiau svarbiau ne įsimintų žinių gausa, o gebėjimas sąmoningai suvokti, suprasti esmę.

Ne kartą susimąstome, kokių gebėjimų reikės sparčiame šiuolaikiniame pasaulyje. Galime būti tikri, kad mąstantys, atviri naujovėms, kūrybiškai iššūkius pasitinkantys žmonės visuomet  ras savo kelią, nes žinos, kaip jo ieškoti.

Prisiminkime, kad svarbiausia – ne pažymys ar balas. Gerai besijaučiantis, pasitikintis savimi ir savo aplinka žmogus kurs sėkmingą ateitį, savo gyvenimą, o kartu  ir savo kraštą.

Prisiminkime, kad kiekvienas esame tarsi mažas didelės bendruomenės – mūsų šalies – modelis. Kokiais tapsime mes, toks bus ir mūsų kraštas. Kokią ugdysime jaunąją kartą, tokia bus Lietuvos ateitis.

Būkime kūrybiški, atsakingi ir solidarūs, tapkime šviesos bendruomenėmis, kuriose kiekvienas skirtingų gebėjimų narys randa savo vietą ir tiesia visų mūsų sėkmės kelią.

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius

GALERIJA:

joomplu:6926