Fototapetai – netradicinis sprendimas jūsų sienoms

 

foto-tapetas-komar-2-1313 30110100064_2511265Namų ir biuro interjeras yra svarbus visiems žmonėms, kurie tose patalpose praleidžia daug laiko. Juk patalpa turi būti tokia, kurioje būtų malonu būti, dirbti, ilsėtis, pasitikti draugus ir įdomiai leisti savo laisvalaikį. Tikriausiai kiekvienas sutiktų, kad prieš imantis erdvės apstatymo baldais, pirmiausia būtina pasirūpinti sienomis. Būtent joms dekoruoti įvairūs gamintojai ir dizaineriai yra sugalvoję pačių unikaliausių ir įdomiausių būdų, vienas iš jų – fototapetai.

Kas yra fototapetai?

Fototapetai – tai ant sienos klijuojami tapetai su įvairiais vaizdais. Tai gali būti įdomios, visame pasaulyje populiarios fotografijos, įvairūs animacinių filmukų personažai. Fototapetus gali puošti gamtos tematika, pavyzdžiui, miškas, jūra, saulėlydis, laukų gėlės, palmės, kalnai, įvairūs mėgstami ir akiai mieli gyvūnai. Taip pat kiekvienas gali rinktis įvairių miestų tematiką ir tokiu būdu sukurti urbanistinį, modernų įvaizdį bei gyventi, pavyzdžiui, Londono apsuptyje.

Fototapetų pasirinkimas išties didelis, todėl kiekvienas gali įgyvendinti savo svajonę suradęs tokį sienų papuošimą, kuris tiktų bet kurioje namų, biuro ar net sporto erdvėje. Fototapetai praplečia patalpą ir jai suteikia išskirtinumo.

Fototapetų pasirinkimas

Pigiausiu fototapetų variantu būtų galima laikyti popierinius fototapetus. Juos gamintojai spausdina ant popieriaus, o patys fototapetai ant sienos yra suklijuojami iš kelių dalių. Nors tokio tipo fototapetai yra tikrai spalvoti, atspausdinti kokybiškai, vis dėlto jų sutvirtinimo siūlės iš arti matosi, tačiau iš toli vaizdas yra nuostabus. Tokius fototapetus neretai tėvai perka į vaikų kambarius, kadangi šie labai greitai auga, o su jų augimu keičiasi ir pomėgiai bei poreikiai. Įsigijus pigesnius fototapetus vėliau jų negaila pakeisti kitais, su kitokiais vaizdais ant jų. Taip pat reikia paminėti, kad ant sienų popieriniai fototapetai tvirtinasi sunkiau, o klijuojant tokius fototapetus būtinai reikia ne dviejų o bent keturių rankų.

Fototapetai fiziliniu pagrindu yra siūlomi tiems, kurie kuria kokybišką ir ilgalaikį interjerą bei gali tam skirti pinigų. Tokių fototapetų klijavimas ant sienos yra iš atskirų vertikalių juostų, jas tarpusavyje glaudžiant kraštais. Fizelinių fototapetų siūlės labai gražiai susilieja, todėl net ir priėjus labai arti, jų beveik nesimato. Palyginti su popieriniais fototapetais, fizeriniai yra kokybiškesni, storesni, o paveikslėlių ryškumas išskirtinis. Šio tipo fototapetai puikiai žiūrisi tiek iš arti, tiek ir iš toli, o į jų kokybę tikrai verta investuoti.

Eksploatacines fototapetų savybes lemia ne kas kita, o jų viršutinis sluoksnis. Juo kokybiškesnė medžiaga, tuo daugiau privalumų ji turi: kokybiškus fototapetus galima plauti drėgna šluoste, jie yra atsparūs ultravioletiniams saulės spinduliams ir tikrai daug metų nesusidėvi.

Fototapetai yra gaminami pačių įvairiausių matmenų. Vieni gali būti mažesni, tik iš vienos nedidelės juostos, norint papildyti kambarį kažkokiu unikaliu elementu, o kiti tokio dydžio, kad puikiai atrodytų ant didelių erdvių sienų. Fototapetų įvairovė tokia didelė, kad juos galite rinktis klijuoti ne tik ant sienų, bet ir ant tam tikrų jos dalių, spintų, durų, pertvarų.

Fototapetų tvirtinimas

Fototapetai tvirtinami visose, kuriose norima patalpose. Dažniausiai žmonės juos klijuoja ant sienų, kurios yra atviros, neužstatytos, tam, kad matytųsi užklijuoto tapeto vaizdas. Taip pat geriausia, kad siena, ant kurios bus klijuojamas fototapetas, būtų tinkamai apšviesta ir išryškintų vaizdą.

Fototapetai ne tik yra graži namų interjero detalė, bet gali atlikti ir kitas funkcijas, pavyzdžiui, paslėpti įvairius sienų ar kitų paviršių nelygumus, dėmes, o gal net skyles.