Futbolas atkeliavo ir pas darželinukus

futboliukas visiŠilutės lopšelio – darželio „Žibutė“ auklėtiniai dalyvauja Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ir Masinio futbolo asociacijos organizuojamame projekte „Futboliukas“, kuriuo siekiama vaikus jau nuo ikimokyklinio amžiaus sudominti futbolu, ugdyti naują šio žaidimo gerbėjų kartą, sugrąžinti vaikus į stadionus vadovaujantis moto: „Futbolą gali žaisti visi, visur ir visada“.

Dalyvauti „Futboliuko“ – futbolo brolio – renginiuose „Žibutės“ pedagogus paskatino Šilutės merginų futbolo komandos „Blizgės“ trenerė Giedrė Lukšaitė. Vien užpildyti paraišką neužteko, reikėjo įtikinti organizatorius, kad „Žibutės“ ugdytiniai ir vėliau turės kur sportuoti, kultivuos šią sporto šaką. O tai yra įgyvendinama, nes Šilutėje yra ir „Blizgių“ komanda, ir VšĮ „Šilutės sportas“, kur treniruojami berniukai.

„Žibutės“ paraiška buvo priimta, ji atitiko visus kriterijus, tad darželyje pradėtas įgyvendinti projektas „Futboliukas“.
Vasarį darželio pedagogė Rūta Paplauskaitė dalyvavo „Futboliuko“ seminare Kaune, kur mokėsi, kaip dirbti su mažamečiais vaikais, ugdyti kamuolio valdymo įgūdžius, mokyti komandinio žaidimo. Iš seminaro Rūta parsivežė nemažai futbolo inventoriaus, kuris padėjo organizuoti ir vesti žaismingas futbolo treniruotes ir „Futboliuko“ varžybas. Supažindinus savo koleges ir vaikus su „Futboliuku“, į projektą pradžioje įsitraukė viena grupė, tačiau ir kitos grupės mokėsi kamuolio valdymo technikų bei linksmai leido laiką žaisdami su kamuoliu. Iki finalinio renginio mažuosius aplankė šilutiškiai futbolininkai Domas Jurkšaitis ir Giedrė Lukšaitė, kurie demonstravo tikras futbolininkų aprangas, mokė sveikinimosi prieš varžybas. Vaikai „Futboliuką“ įtraukė ir į kitas kasdienes veiklas: piešė, lipdė, skaičiavo, skandavo, valgė, futboliukas3žaidė, žiūrėjo filmukus, vartė žurnalus apie futbolą.

Pramokus pagrindinių elementų, vaikai nekantriai laukdavo varžybų. Finalinio renginio metu į darželio sporto salę atėjo tėvelių būrys su plakatais, palaikančiais savo atžalas, dalyvavo svečiai iš LFF. Mažieji futbolininkai įžengė į sporto salę pasipuošę vienoda apranga.

Merginų futbolo komandos „Blizgės“ narės pademonstravo parodomąją programą: kaip komandos sveikinasi prieš varžybas, kaip vartininkas griūna, kovodamas dėl kiekvieno kamuolio, kaip vyksta varžybos bei kaip futbole kartais prasižengiama grubiai ir už tai žaidėjas gauną raudoną kortelę.

Vėliau mažiausieji sportininkai parodė visiems, koks yra apšilimas. Prie jų prisijungė ir „Blizgės“, ir tėveliai bei auklėtojos. Mažylių komandos rodė, kaip jiems sekasi spirti įvarčius, varytis kamuolį. Buvo linksma ir patiems vaikams bei juos stebėjusiems suaugusiesiems.

Vėliau mergaičių, berniukų, tėvelių ir „Blizgių“ komandos sužaidė „Futboliuko“ rungtynes. Jos buvo azartiškos, vaikai krykštavo, lakstė ir kovojo dėl kamuolio ne mažiau nei suaugusieji. O pelnius įvartį, iš džiaugsmo šokinėjo visi, esantys salėje.

Projekto organizatoriai tikisi, kad tokio pobūdžio renginiai paskatins mažuosius sportininkus daugiau judėti, dažniau paspardyti kamuolį, o vėliau gal ir lankyti futbolo treniruotės. Futbolas nėra vien berniukų sportas ir „Blizgių“ trenerė G.Lukšaitė tikisi, kad atsiras ir nemažai mergaičių, norinčių būti futbolininkėmis.