Futbolo veteranai sostinėje buvo geriausi

su turnyro organizatoriais D.Lauceviium ir A.Vilium buvusiais ilutikiaisŠeštadienį Vilniuje vyko „Igol“ veteranų futbolo turnyras, kuriame dalyvavo ir FK „Šilutės veteranas“.
Be šilutiškių, turnyre dalyvavo dar penkios komandos iš Vilniaus, Marijampolės, Utenos ir svečiai iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities Primorsko miesto.

Burtų keliu į du pogrupius suskirstytos komandos sužaidė po dvejas varžybas tarpusavyje. Pogrupiuose užėmusios trečiąsias vietas komandos kovojo dėl 5-6 vietų, komandos, užėmusios antrąsias vietas kovojo dėl 3-4 vietų, o pogrupių nugalėtojai kovojo finale.

Šilutiškių komandą sudarė Saulius Malinauskas, Svajūnas Česnulis, Linas Gedvila, Eugenijus Kolpertas, Artūras Rimkus, Aurelijus Sūdžius, Vaidas Petkus, Audrius Lukošius, komandos treneris Rytis Kostiuška ir administratorius Vidas Augustinavičius.

„Šilutės vetaranas“ pateko į antrą pogrupį kartu su „Seimo“ komanda ir Marijampolės veteranais.
Pirmieji į aikštę išbėgo suvalkiečiai ir seimūnai, pastarieji nugalėjo 2:1.

„Šilutės veteranui“ teko išmėginti jėgas su jau susižaidusiais seimūnais, kurie nuo pirmųjų minučių užpuolė šilutiškius ir pasinaudoję klaidomis gynyboje išsiveržė į priekį. Po įvartį į „Šilutės veteranas“ vartus įmušė buvęs Seimo narys Aleksandr Sacharuk ir ministras Juozas Olekas. Antrajame kėlinyje šilutiškiams kitos išeities nebebuvo – reikėjo pulti ir mušti įvarčius. Po kelių minučių rezultatą sušvelnino L.Gedvila, dar po kelių minučių S.Česnulis rezultatą išlygino ir likus žaisti šešias minutes po tolimo S.Česnulio smūgio „Šilutės veteranas“ jau pirmavo 3:2.

Likusį laiką aikštėje vyko įtempta kova, komandoms pavyko surengti keletą gražių atakų, tačiau rezultatas nepasikeitė.

Kitos rungtynės buvo svarbios „Šilutės veteranui“ ir Marijampolės futbolininkams, tačiau visą pusvalandį aikštelėje dominavo šilutiškiai. Energingas ir kibus gynėjo V.Petkaus žaidimas eliminavo iš žaidimo suvalkiečių atakų lyderį Ž.Buzą, efektyvus A.Rimkaus žaidimas vartuose bei S.Česnulio pelnyti keturi įvarčiai sužlugdė suvalkiečių viltis kovoti dėl prizinės vietos.
Po rungtynių pogrupiuose komandos išsidėstė taip: I pogrupis – 1. „Igol“ (Vilnius), 2. Utena, 3. „Primorsk“ (Rusija); II pogrupis – 1. FK „Šilutės veteranas“, 2. „Seimas“ (Vilnius), 3. Marijampolė.

Rungtynėse dėl penktos vietos Marijampolės futbolininkai nugalėjo svečius iš Rusijos, trečią vietą užėmė Utenos komanda, nugalėjusi „Seimo“ komandą, o finale susitiko Vilniaus „Igol“ ir „Šilutės veteranas“.

Rungtynių pradžioje abi komandos žaidė drausmingai, suprasdamos, kad kiekviena klaida gali lemti rungtynių baigtį.

Nepriekaištingas A.Rimkaus žaidimas vartuose neleido vilniečiams įmušti įvarčio, o tolimi, stiprūs ir taiklūs S.Česnulio smūgiai tris kartus pasiekė tikslą. Dar vieną įvartį pelnė E.Kolpertas ir rungtynių baigtis jau buvo aiški. Paskutinėmis sekundėmis vilniečiai pelnė paguodos įvartį. Rungtynės baigėsi rezultatu 4:1.

„Šilutės veteranas“ laimėjo turnyrą ir namo parsivežė dar vieną taurę į savo kolekciją. Geriausiu turnyro žaidėju pripažintas S.Česnulis pelnė 9 įvarčius ir buvo rezultatyviausias.