Šilutėje situacija irgi gerėja, žūstančių ir traumuojamų žmonių irgi mažėja.
Miestiečiai žūsta žymiai rečiau
Šiemet Lietuvoje gaisruose žuvo 40 žmonių, kai pernai per tą patį laikotarpį žuvusiųjų buvo 56.
„Šiais metais birželio mėnesį žmonių aukų gaisruose pavyko išvengti, o liepos mėnesį juose žuvo vienas gyventojas. Tai mažiausias gaisruose žuvusių žmonių skaičius per 19 metų“, – teigiama PAGD pranešime.
Remiantis PAGD statistika, beveik pusketvirto karto daugiau gaisruose žūsta kaimiškose vietovėse gyvenantys žmonės, nei miesto. Statistika taip pat liudija, kad daugiausia žmonių žūsta sekmadieniais ir pirmadieniais.
2022 metais gaisruose žuvo 29 vyrai ir 10 moterų, vieno žuvusiojo tapatybė nenustatyta. Žuvusiųjų amžiaus vidurkis buvo 64 metai.
Anot PAGD, 15 šalies gyventojų šiemet žuvo dėl neatsargaus rūkymo, 7 – dėl neatsargaus žmogaus elgesio su ugnimi, 6 – dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų, 3 – dėl elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų, 2 – dėl pašalinio ugnies šaltinio, 1 – dėl tyčinės žmonių veikos, 1 – dėl kitų priežasčių. Dar 5 žmonių žūties priežastys tikslinamos.
Pernai viena auka, šiemet nė vienos
Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovas Arūnas Ališauskas sako, kad ir Šilutės rajone situacija irgi gerėja.
Štai 2017 metais rajone įvyko 108 gaisrai, žuvusių juose nebuvo, o traumuoti 4 žmonės. 2018-aisiais gaisrų padaugėjo iki 127, bet juose nei žuvusių, nei sužeistų nebuvo. 2019 m. 119 gaisrų nusinešė jau dvi gyvybes, dar 6 žmonės patyrė įvairias traumas. 2020-ieji ugniagesiams buvo lengvesni – liepsnas gesinti jie skubėjo 87 kartus, tačiau jos nusinešė vieną gyvybę, dar vienas žmogus buvo sužeistas. Praėjusiais metais rajone siautėjo 108 gaisrai, juose 1 žmogus žuvo, 2 buvo sužeisti.
Šiemet per tą patį laikotarpį – iki rugpjūčio 1-osios – rajone užfiksuoti 94 gaisrai, aukų išvengta, bet 3 žmonės buvo sužeisti.
„Situacija po truputį gerėja. Žmonės tampa sąmoningesni, jie vis geriau gyvena, naudoja modernesnę buities techniką, perka naujesnius automobilius. Pagaliau savo gerą darbą jau atlieka ir bene dešimtmetį naudojami dūmų detektoriai, kurie jau padėjo išgelbėti ne vieną gyvybę. Visa tai prisideda prie to, kad gaisrai nusineša vis mažiau aukų“, – apibendrina A. Ališauskas.
Rašyti atsakymą